pondelok, 6 decembra, 2021

Kde to ŽIJEME? Toto hrozí SLOVÁKOM za nedodržanie karantény!

Posledné články

Kde to ŽIJEME? Toto hrozí SLOVÁKOM za nedodržanie karantény!

Je takéto masívne pokutovanie Slovákov vôbec normálne?

Za nedodržanie karanténny sľubuje vláda pokutu až 5 tisíc eur.

Aby došlo k spresnenie údajov tak úrad verejného zdravotníctva dostane telefónne čísla zákazníkov, ktorí sa budu vraciam z „nebezpečnej krajiny“. Zároveň dostane prístup k ich polohe bez ich súhlasu.

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Nedodržanie izolácie z „červenej krajiny“ ma byť do výšky až 5 tisíc eur.

„Priestupku na úseku verejného zdravotníctva sa dopustí ten, kto sa v čase krízovej situácie nepodrobí opatreniam, a to nariadenej izolácii alebo karanténnym opatreniam súvisiacim so vstupom na územie SR v spojitosti so vznikom pandémie alebo šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby,“ píše sa v návrhu novely.

„Cieľom návrhu zákona je, aby podnik poskytoval Úradu verejného zdravotníctva SR telefónne čísla zákazníkov, ktorým boli zaslané SMS, lebo sa nachádzali v nebezpečnej krajine a vrátili sa v určenom čase na Slovensko, a zároveň, v rámci všeobecnej súčinnosti, spracúvať a poskytovať ÚVZ SR anonymizované dáta aj bez súhlasu dotknutých orgánov,“ uviedli predkladatelia. Operátori by tak mohli spracovávať lokalizačne údahe bez súhlasu účastníka.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články