Image default
 
 

Kiska mal vysťahovať 48 rodín na ulicu. Aká je pravda?

Kiska mal vysťahovať 40 rodín na ulicu. Aká je pravda?
Kiska mal vysťahovať 40 rodín na ulicu. Aká je pravda?

Súčasnému prezidentovi Kiskovi končí už onedlho mandát. Rozhodol sa tak, že z politického života určite neodíde. Práve naopak. Po mandáte založí stranu, v ktorej sa chce aktívne venovať a, ako sám povedal prevziať moc v krajine. Kiska bol ešte pred 5 rokmi len obyčajný podnikateľ s prvkami filantropie. Venoval sa oganizácii Dobrý anjel  až raz si pravdepodobne povedal, že jeho kariérny rast sa musí jednoducho posunúť ďalej.

 
 

Politické prešľapy a motivácia prevziať moc v krajine

Bez žiadnych politických či diplomatických skúseností sa Kiska rozhodol kandidovať za prezidenta. Kiska presvedčil ľudí vo voľbách a aj vďaka kvalitnému marketingu, s ktorým vyhrala voľby aj Čaputová. Za 5 rokov reprezentácie Kisku sme poriadne nevideli žiadne stretnutie s lídrami Európy či západných krajín (aj keď je Kiska PRO-západný). Na druhej strane sme videli mnohé prešľapy. Koza v prezidentskom paláci. Ovracaný prezidentský špeciál cestou domov či prejavy z papierov. Aj takýmto bol súčasný prezident Kiska.

Kiska mal vysťahovať 48 rodín na ulicu. Aká je pravda?

Na internete sa zachovalo krátke video, ktoré poukazuje na charakter Andreja Kisku. Mnohí ľudia hovoria o tomto videu, že ide o podvod. Na druhej strane spoveď dámy na videu jasne poukazuje, čo sa v skutočnosti stalo. V roku 1996 firma Kisku TGI ORIENT s.r.o so sídlom v Kežmarku konateľom vystavila objednávku na kúpu dvoch bytoviek.

Podpis Andreja Kisku
Podpis Andreja Kisku

5.11 1996 išlo o bytovku, ktorá mala 24 bytov a nachádzala sa na Litovelskej ulici v Kysuckom Novom Meste. Kiska odkúpil každú bytovku kúpil za vtedajší 1 milión 100 tisíc Slovenských korún. Po odkúpení bez akéhokoľvek upovedomenia dal deložovať z oboch bytoviek až 48 rodín, ktoré sa jednoducho ocitli na ulici. Podľa svedkyne, ktorá hovorí vo videu išlo o Kiskového vtedajšieho švagra, ktorý riadil šokujúce deložovanie obyvateľov bytoviek.

   

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=cYDpEYKiIFc, https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2014/clanok/312810-fico-upozornil-ze-kiskova-firma-pripravila-rodiny-o-byvanie/

 

Súvisiace články

Poslanec Blaha: „Otázka je, či Nicholsonová vôbec vie, čo je to rigorózna práca.

Andrej

Ako funguje politika? A aké je to so Slovenskou politikou?

Daniel

Nicholson prišiel na Slovensko a nenávidel to tu…video vo vnútri

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..