Slovensko

Kiska otvorene o vydieraní! Kto sa vyhrážal bývalému prezidentovi?

Kiska otvorene o vydieraní! Kto sa vyhrážal bývalému prezidentovi? Bývalý prezident Andrej Kiska po naberaní politických skúseností na najvyššom poste sa rozhodol...

Napísal Andrej · >
Kiska otvorene o vydieraní! Kto sa vyhráža bývalému prezidentovi?

Kiska otvorene o vydieraní! Kto sa vyhrážal bývalému prezidentovi?

Bývalý prezident Andrej Kiska po naberaní politických skúseností na najvyššom poste sa rozhodol založiť politickú stranu Za Ľudí. Tá ma prilákať voličov, ktorí sú niečo medzi konzervatívcami a niečo medzi liberálmi. Opozičné strany Sas a Oľano sa predovšetkým obávajú trieštenia hlasov. Kiska však naopak chce strany spájať a vytvoriť tú najsprávnejšiu koalíciu pre vládnutie. Dlhodobo sa hovorí o spojeného Progresívneho Slovenska+Spolu a Za ľudí (Kiska). Všetko sa však uvidí vo finále parlamentných volieb, kedy budú kocky hoden é a rozhodne sa kto bude skutočne Slovensku vládnuť.

Kto podal trestné oznámenie?
Vo februári 2019 prišiel poslanec za Sas Ondrej Dostál na Generálnu prokuratúru s tým, že podáva trestné oznámenie vo veci možného vydierania ešte vtedy prezidenta Kisku. Vydierať ho mal predseda strany SMER a bývalý premiér Robert Fico.

“Stalo sa tak po tom, čo Kiska začal tvrdiť, že obvinenie konateľa jeho firmy KTAG za daňové škandály pri financovaní Kiskovej prezidentskej kampane je Ficovou pomstou za to, že vopred odmietol prípadné menovanie Fica za ústavného sudcu” Uvádza Pravda.
V predmetnej veci boli vypočutí svedkovia Belá B, Roman K, Andrej K, Robert F. V tejto veci však momentálne nebolo vydané žiadne procesné rozhodnutie.

Kiska otvorene o vydieraní! Kto sa vyhrážal bývalému prezidentovi?

Kiska v tejto veci predložil všetky dôkazy na polícii. Išlo predovšetkým o výpisy komunikácie s jeho mobilného telefónu. Kiska však stále mlčí, čo bolo obsahom komunikácie.

“Trestné oznámenie za vydieranie som nepodával ja. Ja to tak beriem, ako takú nazval by som smutnú hru zo strany predsedu zo strany SMER-SD. Nemám žiadne informácie ohľadom vyšetrovania. Ja som vypovedal len raz. Ukázal som dôkazy a prepis našej komunikácie, ktorý prebiehal cez mobilné telefóny. Podpísal som aj osobné stretnutia. Viem, že na daných vypočutí bol aj Roman Krpelán, ale ďalšie informácie momentálne nemám” oznámil novinárom Andrej Kiska

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518411-kiska-o-vydierani-ukazal-som-policii-spravy-z-mojho-mobilu-je-to-smutna-ficova-hra/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

3 Replies to “Kiska otvorene o vydieraní! Kto sa vyhrážal bývalému prezidentovi?”

  1. A nieje to naopak nevydieraju Slovensko tito dvaja zapredanci. Kiska zo svojim užernickym žaludom a Dostal židovskou hviezdou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *