utorok, 30 mája, 2023

Kiska sa ospravedlnil zubárovi, ktorého obral o pozemok

Posledné články

Kiska sa ospravedlnil zubárovi, ktorého obral o pozemok.

Kiska sa ospravedlnil zubárovi
Kiska sa ospravedlnil zubárovi

 

Kiska sa ospravedlnil zubárovi

Podľa informácií denníka pravda sa prezident Andrej Kiska neodvolá v pozemkovom spore proti zubárovi Jánovi Francovi. Kiska sa údajne na stretnutí s Jánom Francom za celú neprijemnosť opsravedlnil a poznamenal že sa nebude ďalej súdiť.

Prezident koncom októbra tento súdny spor prehral. Aktuálne mal prezident Andrej Kiska 15 dňovú lehotu na odvolanie, avšak nespravil tak. Celý tento prípad sa stal v roku 1999 a vyšetruje ho národná kriminálna agentúra (NAKA). Obvidený z tohto činu žiaľ nebol nikto.

Jozef Franc o stretnutí z Kiskom:

„Pán Kiska sa s nami stretol. Ospravedlnil sa za to, že nás do toho celého zatiahol. Povedal, že celú vec bude riešiť inak,“

Čo je zaujímave na tomto spore?

Kiska pri rozhovore z Jánom Francom (zubár) povedal že si bude nárokovať peniaze od osoby od ktorej kúpil daný pozemok. Avšak dnes už vieme že malo isť o bieleho koňa.
Zaujímave na tom je práve to že tento biely kôň, táto osoba ktorá neprávom získala tento pozemok pracovala pre Andreja Kisku.
Taktiež v tomto spore figuruje osoba, ktorá vykonávala stavebné práce pre Andreja Kisku. A táto osoba mu poskytla informácie o tomto pozemku. Pričom Kiska za tento 1,2 hektárovi pozemok zaplatil 1800€. No pozemok ma reálnu hodnotu milión eur.

 

Andrej Kiska Jána Franca označil za nedbalého vlastníka

Ján Franc právoplatný vlastník pozemkov sa o odcudzení jeho majetku dozvedel  roku 2015. V liste mu Andrej Kiska odpovedal že je nedbalý vlastník a Franc preto na neho podal žalobu.
Je jasné že Franc bol podvedený nakoľko získal pozemok v roku 1998 od svojho otca a pozemok v roku 1999 prenajal firme Agras, ktorý si ho vydržala.

 

Kiska na súde – Kiska sa ospravedlnil zubárovi

Kiska na súde povedal že pozemok kupoval v dobrej viere. Advokáta Jána Franca túto dobrú vieru spochybnila nakoľko Kiskova zmluva k pozemku bola doškrtaná a chýbal aj list vlastníctva.
Pričom sa Kiska na pozemok bol pozrieť ešte predtým než ho vydržiavala firma Agras. Je tu teda možná spojitosť s Kiskom a firmou Agras?

 

Vyjadrenie sudcu Radačovského: 

https://www.youtube.com/watch?v=LOoaI0Nw8yU

Kiska okomentoval stretnutie:

„Stretol som sa s pánom Francom. Úprimne sme sa porozprávali a zo stretnutia som mal dobrý pocit. Osobne som mu povedal, že aj napriek konštatovaniu súdu v našom spore o pozemok, že sme obaja konali v dobrej viere, proti rozhodnutiu sa neodvolám. Hoci viacerí renomovaní právnici mi potvrdili, že obsahuje množstvo nezmyslov, deformuje pohľad na vlastnícke práva a ide proti predchádzajúcim rozhodnutiam súdov v podobných veciach. Je dobre, že človek, ktorý toto rozhodnutie vydal, sa pozície sudcu vzdal,“ 

Taktiež poznamenal: 

„NEBUDEM NAPÁDAŤ ROZSUDOK, PRETOŽE PÁNOVI FRANCOVI ĽUDSKY ROZUMIEM. PRIŠIEL O POZEMOK PODVODOM. JA SOM TO 20 ROKOV NETUŠIL, KEĎŽE PRI PREVODOCH ZLYHAL NOTÁRSKY ÚRAD AJ ŠTÁT,“

„Boli sme dvaja, vlastnili sme rovnaký pozemok a katastru to nebolo divné, vôbec to nepreveril. Keby som chcel, mohol som pozemok dávno predať a pán Franc by sa dnes musel súdiť s niekým iným. Právny Absurdistan,“ dodal prezident. Na súde však Francova advokátka upozornila, že kým Sirockému súd vklad odobril za dva dni, v prípade Kisku sa to naťahovalo od júla 1999 až do roku 2000. Pri vklade vraj bolo napísané: „so súhlasom nadriadeného“ povedal Kiska.

 

Tu je opäť zrejme že tu niečo nesedí. Kiska tvrdí že dvaha vlastnili rovnaký pozemok, pričom Kiska v rukach nemal list vlastníctva. Je teda možné že Kiska opáť klame? 

 

Kiska pričom teraz hovorí že su s Franckom „skoro ako suedia“. Pričom prv tvrdil že o žiadnom Francovi nikdy nepočul a ani ho nevidel. A toto je podľa premieskumov najdôveryhodnejší politik? 

Harabin to okomentoval: 


Zdroj: 
napalete,sk/kiska-sa-ospravedlnil-zubarovi-francovi-ktoreho-obral-o-pozemok, (kiska sa ospravedlnil zubárovi)

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články