nedeľa, 23 januára, 2022

Klamstvá o Hitlerovi – Je to v skutočnosti pravda?

Posledné články

Klamstvá o Hitlerovi, ktoré nie sú tak zjavné ako sa zdajú.

Klamstvá o Hitlerovi
Klamstvá o Hitlerovi

Verili by ste mi, ak vám poviem že v našich knihách alebo v učebniciach dejepisu nájdeme veľa chýb a niektoré sú spravené úmyselne.
Samozrejme že na internete nájdeme veľa preklepov, nepravdivých informácií alebo zatajených či neúplných právd. No kto by to čakal že sa niečo také deje aj v našom školstve alebo úmyselne v prospech niekoho. Avšak je to skutočnosti tak?

Ako sa hovorí dejiny píšu víťazi.

Tím čo sa prekrúca a prepisuje myslím najme obdobie 2 sv. vojny. O holokauste sa napísalo veľa vecí. Každý zrejme dobre vieme aké neľudské obdobie to bolo a nikomu neprajem aby si prešiel tím istým. Ja samozrejme neobhajujem dané obdobie a v žiadnom prípade Hitlera alebo niečo podobné. To len aby sme si to ujasnili milí čitatelia.

 

Nezrovnalosti okolo dejín Hitlera? – Klamstvá o Hitlerovi

V rôznych záznamoch a knihách či učebniciach sa môžeme dočítať že Adolf Hitler sa narodil 20.apríla 1889 ako štvrté dieťa z celkovo šiestich detí. Toto je ale lož!

Florian Kotanko, ktorý je Rakúsky historik zistil z dokumentov v archíve z fary v rodnom meste Adolfa Hitler Braunau am Inn a a taktiež aj z kroniky vtedajšieho denníka „Neue Warte am Inn“ že Hitler sa narodil ako tretie dieťa. Toto môže byť samozrejme preklep, alebo nedopatrenie. Nemyslím si že by sa jednalo o úmyselnú informáciu ako píšem vyššie. Alebo nezrovnalosti pri zápise.

 

Ako to teda bolo s jeho súrodencami?

Nám známe poradie bolo že prvý sa narodil jeho súrodenec Gustáv, Ida, Otto, Adolf, Edmund a Paula. Toto poradie ja často odôvodnené z informáciach, ktoré boli získané od Pauly Hitlerovej a to dňa 21. januára 1896 – 1. júla 1960, ktorá bola vypočutá americkou armádou po skočení vojny v roku 1945.

Stále vraj platí že Gustáv Hitler je najstarší (17. máj 1885). Neskôr po jeho narodení prišla na svet Ida (23. septembra 1886). Avšak stala sa rodinná tragédia, keď Gustav zomrel 9. decembra 1887 a Ida ho neskôr následoval 22. januára 1888.
Z archívnych dokumentov je zrejme že až po ich smrti sa narodil tretí syn Adolf.
Toto bola zväčša lož že sa rýchlo narodili za sebou. Skutočnosti to tak nebolo. Adolf sa narodil až po smrti týchto súrodencov.
Nuž toto vám vaša dejepisárka nepovie. Prečo sa to nepreskúmavalo dôkladnejšie do hĺbky to dnes nevieme.

Ďalšie klamstvo..

Následne sa zistilo že po narodení Adolfa sa narodil Otto (17. júna 1892), ktorý avšak zomrel o šesť dní neskôr na chorobu zvanú hydrocefalus čiže vodnatenie do mozgu. V týchto rokoch mal Adolf tri roky.

Historik podotýka na určité otazníky, ktoré mohli vyplývať na vývoj Adolfa v rannom veku.
Často sa rozoberal vzťah Hitlera a jeho matky Kláry, ktorá mu vraj venovala celú svoju pozornosť. To sa však týmito faktami mohlo zmeniť.
Je asi každému zrejmé že Adolfova matka venovala pri narodení Otta viac pozornosti práve Ottovi.
Je tu napríklad otázka ako prežíval Adolf smrť svojho brata? Uvedomoval si túto skutočnosť. Mohla táto smrť ovplyvniť niečo v jeho správaní alebo dokonca vývoj jeho mozgu?
Sú to rôzne otazníky na, ktoré dnes nemáme odpoveď.

 

Skutočne Hitler neznášal židov od narodenia?

Hitler od narodenia (od kedy sa vedú aspoň spisy), vraj neznášal židov.
Toto je opäť lož, ktorú rozniesli maninstreamové média a taktiež aj dejepisci. Sú dostupné denníky Hitlera a taktiež aj jeho poštové listy v ktorých sa nevyjadroval v spočiatku negatívne voči židom.

Hugo Erlanger - klamstvá o Hitlerovi
Hugo Erlanger – klamstvá o Hitlerovi

Taktiež Adolf Hitler žil desať rokov v dome žida. Tento žid sa volal Hugo Erlanger ktorý povedal:

„Stretával som ho často na schodoch alebo pri vchode. Väčšinou si niečo zapisoval do zošita a bol celkom príjemný. Prehodili sme nezáväzne niekoľko viet. Nikdy mi nedal pocítiť, že sa na mňa díva inak ako na ostatných,“

 

 

Bral takmer desať liekov!

Toto opäť nieje pravda.
Hitler síce mal chvíle kedy bral aj desať liekov no bežná dávka liekov kedy Nemecko útočilo na ZSSR bola najme takmer 17 liekov. Čo je extrémne množstvo. Hitler bol samozrejme hypochodner (človek prisudzujúc si choroby) a mal vážne problémy, ktoré jeho lekár Theodor Morell riešil stále zväčšujúcimi sa dávkami liekov.

Je jasné že Adolf Hitler bol závislí na liekoch, ktoré mu dával Morell. Medzi tieto lieky patrili najme:
Mutaflor – lieky na bolesti so zažívaním a tráviacim traktom.
Prikladanie pijavíc, ktoré sa v tej dobre už 100 rokov nepoužívali. Samozrejme na začiatku to trocha pomohlo ale neriešilo to problém.

Barbituráty – lieky proti stresu v tej dobe,
Brom-nervacit – látka, ktorá bola podávaná Hitlerovi aby zaspal,
Glukóza – často ju dostával Hitler ráno na povzbudenie.

Perviti - Hitler a klamstvá
Perviti – Hitler a klamstvá

 

Pervitín - klamstvá o Hitlerovi
Pervitín – klamstvá o Hitlerovi

Pervitín – ktorý mu pomáhal proti bolestiam, bežný liek v tej dobre.
Ultraseptyl – taktiež vraj potrebná látka pre fungovanie jeho organizmu.

Eukoda – liek proti žalúdočný krčiam.

Sympatol - klamstvo o Hitlerovi
Sympatol – klamstvo o Hitlerovi

Sympatol

C-746 optalidon copia - Hitler klamstvá
C-746 optalidon copia – Hitler klamstvá

Optalidon

Liek dolantin - klamstvo o Hitlerovi
Liek dolantin – klamstvo o Hitlerovi

Dolantin
Strophanihi..

Coramine - Klamstvá o Hitlerovi
Coramine – Klamstvá o Hitlerovi

Coramin

eupaverin-compresse - klamstvo o Hitlerovi
eupaverin-compresse – klamstvo o Hitlerovi

Eupheriin

cardiazol- Klamstvá o Hitlerovi
cardiazol- Klamstvá o Hitlerovi

Cardiazol
Testoviron – na väčšie sexuálne pôžitky.

 

Jeho Lekár bol žid!

Áno Theodor Morell bol žid a Hitlerovi to vôbec neprekážalo aspoň podľa dostupných informácií. Dokonca sa aj tohto lekára zastával keď Eva Braunová povedala Hitlerovi že sa Morell dosť potí a páchne. Na to Hitler povedal:

“ Morell tu nieje kvôli svojej telesnej PRÍŤAŽLIVOSTI ale kVôli svojím lékarskym schopnostiam“

Hitler zrejme akceptoval židov, ktorí mu boli potrebný. Tento lekár (ak sa dá ho takto nazvať) bol potrebný pre jeho dokonalý zdravotný stav. Avšak stále sa zhoršujúce zdravie bolo silným motivačným prostriedkom. A ten židovský lekár si toho zrejme uvedomoval. Jeho postavenie rástlo čím ďalej viac a najme v tedy kedy bolo Hitlerovi najhoršie.

 

V tomto článku máte uvedených šesť klamstiev o Hitlerovi.

Toto je len zopár nezrovnalostí, ktoré sa nedostávajú do svetových médií. Lebo ako viete ak je verejná mienka o niekom alebo niečom už uplatnená v spoločnosti. Je samozrejme neprijatelné odponovať a tvrdiť opak. Lebo potom sa často ľudia začínajú nálepkovať rôznými prirovnaniami.
A najem v takejto kontroverznej téme ako je nacizmus, holokaust a Hitler. Vlastne celkovo celá 2 sv. vojna a židovská otázka.

Odporúčam tento dokument:

Týmto článkom sa v žiadnom prípade nesnažím nejako obhajovať Hitlera, holokaust, nacizmus, smrť obetí za čias 2 sv. vojny.
Plne si uvedomujem že toto obdobie bolo hrozné a nijako sa týmto nesnažím tieto dejiny zľahčovať alebo popierať. Len poukazujem na nezrovnalosti, ktoré sa vyskytli či už nedopatrením, alebo nedostatočným preskúmaním faktov, dôkazov alebo neodborným vypočutím svedkov.

Ak vás táto téma zaujala prečítajte si aj článok: Klamstvá o holokauste. 

Ako dopadla rodina Geobbelsovích?
Čítaj: Holokaust nebol?


Zdroje:
https://www.topky.sk/cl/13/1621813/Tajomstvo-Hitlera–ktore-nemalo-byt-odhalene–Vodca-Tretej-rise-ukryval-pred-svetom-tento-fakt, https://sk.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler, https://www.topky.sk/cl/11/1617721/Posledny-svedok-opisal-smrt-Hitlera–Unikatne-FOTO–neskutocne-slova-o-diktatorovi,
Hans Bern Gisevius. Hitler. Bratislava : Slovenský spisovateľ, 1991. ISBN 80-220-0294-1. S. 13.,
SVET, Zaujimavý. Adolf Hitler : 27 Historických zaujímavostí a faktov na ktoré v škole nezvýšil čas. Zaujímavý Svet, 2016-04-24. Dostupné online [cit. 2017-03-21].,
CHARLIER, P.; WEIL, R.; RAINSARD, P.. The remains of Adolf Hitler: A biomedical analysis and definitive identification. European Journal of Internal Medicine, 2018-05, roč. 0, čís. 0. Dostupné online [cit. 2018-05-23]. ISSN 0953-6205. DOI: 10.1016/j.ejim.2018.05.014. (English),
Axelrod, A., Encyclopedia of World War II. Facts On File, Inc., New York, 2007, s. 380 – 381


Foto:
https://www.britannica.com,
https://nypost.com,
https://www.biography.com,
https://orrec.com.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články