piatok, 21 januára, 2022

Klamú nás? EXPERT VARUJE: Ak sa TOTO nezlepší Slovensku hrozí kolaps!

Posledné články

Klamú nás? EXPERT VARUJE: Ak sa TOTO nezlepší Slovensku hrozí kolaps!

FOTO TASR – Martin Baumann

Politický analytik Eduard Chmelár má vážne obavy ohľadom stavu Slovenskej republiky. Chmelár ma dôkazy, že Matovičová vláda nehovorí pravdu o skutočnom stave problému. Podľa Chmelára môže už onedlho hroziť kolaps zdravotnej starostlivosti.

Komentár Eduarda Chmelára

„KLAMSTVÁ MATOVIČOVEJ VLÁDY NÁS ŽENÚ DO KATASTROFY

Už viackrát som upozorňoval na to, že Igor Matovič ešte nemal tlačovku, na ktorej by neklamal alebo nezavádzal. Môžete sa z neho smiať, môžete na neho hromžiť, tentoraz však ide o niečo skutočne vážne.

Mám dôkazy, že vláda Slovenskej republiky nehovorí pravdu o skutočnom stave problému a hrozí kolaps zdravotnej starostlivosti. Univerzitná nemocnica v Bratislave volá o pomoc. Už dva týždne prakticky neoperujú (riešia len akútne život ohrozujúce stavy), zápasia s nedostatkom zdravotníkov, s nedostatkom lôžok a situácia je dramaticky vážna.

Viaceré zdroje z Univerzitnej nemocnice mi potvrdili, že minister zdravotníctva dnes na tlačovej konferencii sprosto klamal, keď tvrdil, že nič sa nedeje.

Na problém upozornili Bezpečnostnú radu Bratislavského kraja i Pandemickú komisiu, dostalo sa im z ministerstva zdravotníctva iba vyhrážok, aby mlčali. Treba zdôrazniť, že vyhrážky sú permanentnou súčasťou práce Igora Matoviča a jeho poskokov. Keď epidemiológovia s niečím nesúhlasia, vyhráža sa im, že ich urobí zodpovedných za mŕtvych, zastrašuje, manipuluje.

Navonok sa šíri propaganda, ako si vedieme skvele, ale za týmito sfalšovanými informáciami stoja neúprosné fakty: tri týždne po celoplošnom testovaní je podiel pozitívnych 21 %. Týmito číslami sa však nechvália, zavádzajú, že situácia sa zlepšuje, no jedným dychom dnes premiér ohlásil ďalšie celoštátne testovanie. A má v sebe toľko drzosti, že do svojich šialených nápadov zaťahuje aj opozíciu, vraj aby prevzala zodpovednosť.

Jeho Igorodie asi zabudlo, že zodpovednosť za rozhodovanie má on sám a ak chce preniesť zodpovednosť na plecia opozície, musí jej logicky odovzdať aj vládu. Kto ešte verí, že Matovičove celoštátne manévre boli megaúspešné a že sme vzorom pre celý svet, mal by sa nechať vyšetriť. Matovič klamal, samozrejme, aj o tom, že Rakúsko sa vydalo slovenskou cestou. Testovanie tam bude dobrovoľné, lebo naši západní susedia ešte vedia, čo je to právny štát.

 

Zdá sa mi priam neuveriteľné, že koaliční partneri či členovia Pandemickej komisie sa nechajú takto ponižovať. Iste, rozumiem: Sulík nechce, aby bol opäť obvinený z rozbitia vlády, Remišová vie, že sa už nemusí dostať do parlamentu a Kollár bude držať túto vládu dovtedy, dokiaľ mu pôjdu kšefty. Ale prečo sa ho, preboha, boja členovia Pandemickej komisie?

Univerzitná nemocnica Bratislava eviduje v rámci svojich piatich nemocníc 88 pozitívne testovaných zdravotníkov – lekárov, sestier, ošetrovateľov. Ministerstvo zdravotníctva problém nevidí a tvrdí, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti nie je ohrozené. Dokázateľne hrubo klame.

Keďže prestalo zverejňovať štatistiky úmrtí na iné ochorenia, je viac ako pravdepodobné, že ľudia budú vo zvýšenej miere umierať na iné diagnózy ako koronavírus. Nehovoriac o tom, že odklad operácií pri niektorých diagnózach výrazne zhoršuje stav pacienta. A ak počet pozitívnych pacientov na covid porastie, nebudú nemocnice poskytovať takmer žiadnu zdravotnú starostlivosť.

Situácia sa mení dramatickejšie ako Matovičove názory. Je v najvyššom verejnom záujme odstaviť Igora Matoviča od moci. Nie však tak, ako si to predstavovali predvčerom ľudia na uliciach. Robertovi Ficovi stíska zadok od strachu (preto potrebuje odviesť pozornosť od kriminalizácie jeho ľudí) a Peter Pellegrini robí len gestá na efekt, ktoré nemajú šancu na úspech. O deštruktívnej časti opozície ani nehovoriac. Emócie nám nepomôžu.

Potrebujeme vypracovať s chladnou hlavou plán a súbor reálnych požiadaviek. Až potom môže pomôcť občiansky tlak. Doterajšie tančeky opozície vie majster demagógie Matovič zvládnuť ľavou zadnou a obrátiť ich proti nim. Nestrácajme hlavu a namiesto živelného odporu venujme čas stratégii. Živelný odpor si vie Matovič osedlať. Stratégiu systémovej zmeny však nie“ vyjadril sa Eduard Chmelár

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

  1. Lebo tak ako prof Jarčuška, keď jeho mimovládka dostala za 24 mesiacov cca300 tis. €, Krčméry je hodne bohatý otec inaugurácie vysokoškolských profesorov zo sociálnej práce cca 60 za veľmi krátke obdobie,
    ďaľší sú podobní, pokiaľ existujú….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články