piatok, 21 januára, 2022

Koalícia je v TROSKÁCH? „Premiér má za ušami podozrivý biznis a tak sa trasie, aby neskončil v BASE“

Posledné články

Koalícia je v TROSKÁCH? „Premiér má za ušami podozrivý biznis a tak sa trasie, aby neskončil v BASE“

Zdroj: TASR

Komentár opozičného poslanca Ľuboša Blahu, ktorý okomentoval aktuálnu voľbu generálneho prokurátora.

„Voľba generálneho prokurátora sa zase odkladá. Koalícia je v troskách.

 

1. Pripadá mi to, ako stretnutia mafiánskych kápov, ktorí sa nevedia dohodnúť na fešákovi, ktorý má zahladzovať pod koberec ich zločiny.

2. Verejné vypočutie bola len šou pre voličov, akože transparentnosť a demokracia. V skutočnosti o novom generálnom prokurátorovi nerozhodujú ich parlamentní stláčači gombíkov, ale mafiáni ako Kollár či Matovič.

 

3. Premiér Matovič sa najviac trasie z toho, že by bol generálny prokurátor zvolený aj hlasmi opozície. Preto sa minulý týždeň vyhrážal povalením vlády, ak by SaS urobilo dohodu s Hlasom.

4. Je to jasný dôkaz, že nového generálneho prokurátora chce mať plne pod kontrolou. Všetko ostatné je vedľajšie – len kvôli tomuto by odišiel z koalície.

 

5. Všimnite si, ako pred voľbami všetci tárali o slušnom a spravodlivom Slovensku, ale od prvého dňa len politizujú políciu, súdy aj prokuratúru. Vyhlásili preteky o najväčšieho Urválka a teraz si nevedia jedného vybrať.

6. Každý z mafiánskych klanov má svojho „mäsiara“ a každý sa bojí „mäsiara“ toho druhého. Takto to v mafiách chodí – dohody sa hľadajú ťažko. Kollár to pozná. A preto sa vydiera, handluje, kšeftuje. A lietajú „ponuky, ktoré sa nedajú odmietnuť“.

 

7. Myslíte si, že niekto rieši odpudivé správanie Borisa Kollára v nemocnici? Nie, kdeže. Veľkí „slušniaci“ ako Matovič či Remišová držia ústa. Zabudli už aj na spory Sulíka a Matoviča. Všetko je jedno – ide o ich vlastnú beztrestnosť a to je najvyššia priorita.

8. Najviac sa mi páči, ako sa tvária, že tí ich kandidáti na generálneho prokurátora sú nejakí úžasní svätci. Pritom boli roky špičky tej istej prokuratúry, na ktorej pôsobil aj Trnka či Kováčik – a teraz sa tvária, že oni sú iní?

 

9. Jediný, kto nepatril medzi špičky prokuratúry je sudca Kliment, ktorý má na prokuratúre ženu a synovca a prostredníctvom nich si tam vytvoril chobotnicu ako remeň.

10. Mimochodom, Kliment úzko spolupracoval s Petrom Tóthom, pobočníkom Mariána Kočnera. Dnes je Matovičov favorit. Lebo Janko a Martinka by to tak určite chceli. Ja len, že Kočner nikdy nebol bližšie generálnej prokuratúry ako teraz, ani počas raňajok so Sulíkom.

 

11. Liberáli v koalícii presadzujú Honza, ktorý sa pýši tým, že má najviac opozičných skalpov. Lebo to je najnovšie zmysel prokuratúry – likvidovať opozíciu. Gottwald mal svojho Urválka, liberáli majú svojho Honza. Gratulujeme.

12. Koalícia preložila voľbu generálneho prokurátora na štvrtok podvečer. Rozpadávajú sa v priamom prenose – nie kvôli pandémii, nie kvôli papalášstvu, nie kvôli programu.

 

13. Im je úplne jedno, ako trpia ľudia. Rozpadávajú sa kvôli tomu, aby sa zmocnili prokuratúry. Premiér má za ušami podozrivý biznis s Arcou a protizákonný nákup kórejských testov – a tak sa trasie, aby neskončil v base.

14. Rovnako aj Žaluďov „štartér“ Boris, ktorý má toho na rováši toľko, že je preňho kontrola nad prokuratúrou otázka života a smrti. A Kiskova strana Za ľudí takisto kope za svojho kápa – čuduje sa niekto? Veď o Kiskovom napojení na popradskú mafiu sa už píšu aj knihy.

15. Opakujem – toto nie sú koaličné rady. To si len mafia parceluje mesto. S cigárkami a koňačikom. Možno Kollár zavolal aj nejaké „opatrovateľky v rokoch“. Toto nám dnes vládne. Celé zle“

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články