Nezaradené

Kokaín a stabilizátory nálady v jedle? Aj to nájdete vo vašej strave

Kokaín a stabilizátory nálady v jedle? Aj to nájdete vo vašej strave   V našej potrave sme za pár rokov sme už naši takmer...

Napísal Daniel · >
Kokaín a stabilizátory nálady v jedle

Kokaín a stabilizátory nálady v jedle? Aj to nájdete vo vašej strave

Kokaín a stabilizátory nálady v jedle
Kokaín a stabilizátory nálady v jedle

 

V našej potrave sme za pár rokov sme už naši takmer všetko. Od Kokaínu v banánoch, jedovatý alkohol od našich susedoch cez kuracie mäso s antibiotikami a mnoho ďalšieho. Stravovanie na Slovensku sa za posledných 30 rokov rapídne zmenilo. Kedysi sme žili organicky a raw, ako by dnes povedali niektorí občania. Mnohí z nás nadávajú na to že kedysi sa žilo zdravšie. To je na jeden strane pravda, ale aj socialistické maškrty mali svoje látky, ktoré by sa dnes do obchodných reťazcov určite nedostali.

Nuž, kedysi nebol taký široký výber potravín a prepracované etikety a popisy produktov. Preto väčšina ľudí siahla na to čom im obchody ponúkali.

 

 
 

COCA-COLA

Zrejem po vode a káve najznámejší nápoj na svete. Ktorý sa predáva v každom štáte okrem 1,2 štátov. Každý vieme že obsahuje nadmerné množstvo cukru. Možno aj preto si ho obľúbili najme deti, ale vysokú popularitu má aj u dospelých. Najme po ťažkostiach z alkoholom, alebo inými ťažkosťami. No v minulosti neobsahoval toľko cukru čo dnes. Taktiež kedysi by ste ho márne hľadali pod názvom Coca-Cola. Tento nápoj sa volal Pemberton’s French Wine Coca a obsahoval víno, orechy, kofeín ale aj kokaín. Tomuto zloženiu sa darilo odstraňovať odstraňovať údajne impotenciu a nervové ťažkosti.

Avšak prohíbicia priniesla stop alkoholu a keďže tento nápoj obsahoval víno tak bol na zozname zakázaných látok. A pričom kokaín ako látka zakázaná nebola.

Jeho tvorca, avšak po čase prišiel s nápadom primiešať do zloženia cukrový sirup na miesto vína. A vznikol už známy nápoj, ktorý pijeme do dnes.

 

7-UP a jeho účinky?

Taktiež veľmi známi nápoj, ktorý si získal tisíce fanúšikov.
Kedysi bol tento nápoj pod označením Bib-Label Lithiated Lemon-Lime Soda a jeho hlavnou zložkou bol citrát lítny. Táto zložka sa dnes používa najme na tlmenie nálady a to na psychiatrické účely pri liečbe bipolárnej poruchy a manických stavov. Takže vyššie spomenutné látky a zloženie tlmili náladu u pacientov, ale aj u bežných ľudí.

Predstavte si, že sa idete zabaviť s priateľmi a dáte si tento nápoj. No to neznamená že ste sa nezabavili, ale to že tej srandy bolo o niečo menej.
Tento nápoj bol známy ako aj liek na opicu. Avšak od roku 1950 bolo hlavnou zložkou aj lítium. No od roku 2006 sa zloženie významne zmenilo. A to vraj do toho aby na etikete mohlo byť označenie 100% prírodný produkt.

To vraj chuť nápoja nezmenilo.

Kokaín a stabilizátory nálady v jedle?

Toto je len zopár príkladov toho čo všetko sa pridávalo do nápojov. A pričom o niektorých zložkách sa aj verejne vedelo no nikomu to nevadilo. Žiadni aktivisti sa nebúrili a nápoje a rôzne polotovary sa predávali ďalej.

Napríklad Coca-Cola sa niekedy robila ručne. Pridal sa jej základ do pohára a priemiešal sa zo sódou za pomoci lyžičky. A nápoj sa mohol podávať. Pričom dnes si títo predajci robia srandu z toho že niektorí zákazníci žiadali, aby im do toho nasypali trocha kokaínu. Bola to len rozšírená fáma o tom, že ku Coca-Cole je najlepší kokaín. No v skutočnosti ho v malej miere obsahoval.

Problémom pre Slovensko nie je len to že má drahé potraviny. Ale aj to že ich kvalita časom rapídne upadla. Na naších pultoch máme zväčša dovážané potraviny zo zahraničia, ktoré sú z vysokým obsahom pesticídom, ale aj GMO.
Potraviny sa stali politickou hrou, ktorá sa zatial nijako aktívne nerieši.

 

Môžeme len dúfať, že sa to do budúcna zmení a naše jedlo bude mať viac chuti než farieb.


Zdroj:
https://topdesat,sk/2019/01/16/vieme-co-jeme-kokain/
Kokaín a stabilizátory nálady v jedle

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *