utorok, 30 mája, 2023

Koľko zarobia najvyšší úradníci EÚ? Z týchto platov sa vám zatočí v hlave

Posledné články

Koľko zarobia najvyšší úradníci EÚ? Z týchto platov sa vám zatočí v hlave

Koľko zarobia najvyšší úradníci Eú? Z týchto platov sa vám zatočí v hlave
Koľko zarobia najvyšší úradníci Eú? Z týchto platov sa vám zatočí v hlave

Zvyšovanie platov nie len na Slovensku 

V súčasnom svete sú peniaze veľmi dôležitým faktorom bez ktorého sa jednoducho nedá žiť. To, že si plat zvýšili aj poslanci NRSR je v súčasnosti na Slovensku dosť razantnou témou, ktorá trápi predovšetkým obyčajných ľudí. Platy si naši poslanci schválili a budú vyššie o 1000 eur. V porovnaní s obyvateľmi východného Slovenska zarobí pracujúci muž a žena spolu 1000 eur. K tomu sa musia postarať aj o svoje deti a taktiež zaplatiť účty.

V tomto prípade štát zásadne zlyháva a vzniká platobná disharmónia. Ťažko pracujúci človek zarobí 600 euro v hrubom a poslanec NRSR zarobí od nového roka viac ako 4000 eur. Potom su naozaj ľudia len ťuťmákmi pre jednotlivých poslancov, pretože to čo sa robí na Slovensku nemá absolútne nič spojene so spravodlivosťou.

Ak by sme však porovnali platy úradníkov EÚ zistíme, že poslanci NRSR sa absolútne nemôžu rovnať s platmi súčasných lídrov Európskej únie. Ich platy vám vyrazia dych a zatočí sa vám poriadne v hlave.

Koľko zarobí Tusk, Juncker či Maroš Šefčovič?

Netreba však zabúdať, že aj Európsky úradníci určite neživoria. Je to práve naopak. Z týchto platov sa vám ešte viac zatočí v hlave ako z platov poslancov NRSR. Platy a dôchodky sa im spätne k 1. júlu 2018 zvýšia o 1,7 percenta.

16 platových skupín pre úradníkov

Platové podmienky sú rozdelené do 16 skupín. V skratke to znamená, že po každý dvoch odpracovaných rokoch v Európskej únii sa mzda zvyšuje o jeden stupeň.

Koľko zarobia najvyšší úradníci EÚ? Z týchto platov sa vám zatočí v hlave

Jean-Claude Juncker patrí medzi najznámejšie súčasné tváre Európskej únie aj vďaka zaujímavým videám, ktoré poukazujú na jeho zdravotné problémy (ischias). Prezident Donald Tusk a Juncker si k platu prilepšia 550 eur. Ich finálny plat aj s príplatkami bude predstavovať neuveriteľných 32 700 eur mesačne.

Prilepší si aj náš Slovenský zástupca Maroš Šefčovič. Presne o 400 eur aj s príplatkami. Mesačne tak Šefčovič zarobí 26 600 eur

zdroj: https://glob.zoznam.sk/eurouradnici-zarobia-po-novom-roku-mesacne-tolko-co-slovak-v-priemere-za-rok-a-pol/, http://www.infovojna.sk/article/eurokrati-zarobia-po-novom-roku-mesacne-tolko-co-slovak-v-priemere-za-rok-a-pol

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články