utorok, 30 mája, 2023

Komunikácia Kočnera a Ruska oficiálne odhalená. Na súde si vypočuli toto!

Posledné články

Komunikácia Kočnera a Ruska oficiálne odhalená. Na súde si vypočuli toto!
Marian Kočner si dnes na súde vypočul prepis jeho kominikácie cez aplikáciu Threema. V desiaty deň súdneho pojednávania prokurátor Ján Šanta prečítal správy plné nadávok a vulgarizmov. No Marián Kočner sa pri svojej vlastnej komunikácií smial.

 

Komunikácia Kočnera a Ruska oficiálne odhalená

Správy z aplikácie Threema boli na predchádzajúcich pojdenávanich čítané v súvilosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. No dnes nastal zvrat a dôkazy v aplikácií sa použili aj pri údajnom falšovaní zmeniek. Kočner pri svojej kominikácií používal smartphone v ktorom mal nainštalovanú aplikáciu Threema, ktorú využíval na komunikáciu so svojími „kunpánmi“. Marián Kočner spravil zásadnú chybu v tom, že si spravil zálohu komunikácie. Teda sa k nej policajti mohli bez problémov dostať, po zadržaní jeho mobilu a USB kľúčov.

 

Ak by tak nespravil aplikácia by stále chránila jeho komunikáciu.
Komunikáciu a Kočnerov mobil získala polícia po tom čo auto značky Kia odovzdal svedok. Jedná sa o Petra Tótha, ktorý vypovedal aj na súde.
Obhajca firmy Markíza Daniel Lipšic, spolu s prokurátorom Jánom Šntom na súde presadili čítanie komunikácie z aplikácie Threema. V nej sa mali nachádzať správy s Ruskom, podnikateľom Bödörom, právnikom Šabíkomale aj bývalou štátnou tajomníčkou Jankovskou či podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom (Smer-SD).

 

Prepis
[vdgk_video_sticky videotype=“youtube“ src=“https://www.youtube.com/watch?v=JRYRmkGzBpk“ height=“295″ width=“525″]

 

Threema

Obhajoba Mariána Kočnera namietala voči čítaniu komunikácie. No predseda senátu Klemanič povolil čítanie prepisu týmito slovami:

„Senát názor nezmenil a tento dôkaz vykoná tak, ako som avizoval. Každá z procesných strán si bude môcť z tohto materiálu čítať, čo uzná za vhodné,“

„Papier, na ktorý sme robili slinoviny, ti neostal?“ mal písať Kočner Aghovi.

 

Najzaujímavejšia bola komunikácia Mariána Kočnera a Pavla Ruska. V jedne správe zaznelo:

„Haló, haló, vrah volá vraha,“ napísal raz Kočner Ruskovi.

Zrejme sa jednalo o žarť, nakoľko boli obaja v tom čase obžalovaný za objednávky vrážd. Rusko chcel od Kočnera aby získal nejaké staršie dokumenty. Na celej komunikácií bolo zaujímave to, že sa odhorávala cez účet vtedajšej praiteľky no dnes už ženy Pavla Ruska. Išlo Henriett Ruskovú a jej sociálny účet.

 

[vdgk_video_sticky videotype=“youtube“ src=“https://www.youtube.com/watch?v=IrFVcHX7f98″ height=“295″ width=“525″]

 

Keby si nemal pred 20 rokmi okolo seba ko…ov (a Vierku), a neposlal by si ma dop…, dnes sme tu mohli vládnuť a rozdávať karty. Ale nevadí. Zamiešame… a rozdáme,“

Po prečítaní tejto pasáže sa Kočner pousmiala začal prikyvovať halvou.

 

[vdgk_video_sticky videotype=“youtube“ src=“https://www.youtube.com/watch?v=snEz_f9N6_Q“ height=“295″ width=“525″]

 


Zdroj: cas,sk/clanok/902993/komunikacia-kocnera-s-ruskom-odhalena-na-sude-halo-halo-vrah-vola-vraha
Foto: hlavnespravy,sk
Komunikácia Kočnera a Ruska oficiálne odhalená

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články