pondelok, 6 decembra, 2021

KONČIA! Uhrík, Mazurek, Suja, Ďurica, Kočíš a Urban odchádzajú zo stany ĽSNS

Posledné články

Do redakcie nám prišiel e-mail od poslanca Milana Mazurka, ktorý zverejnujeme v plnom znení.

 

Email:

Milí priatelia,
je to už veľa rokov, čo som sa pridal k politickému zápasu za hrdé a slobodné Slovensko. Tento zápas som neviedol sám, ale ako člen a podpredseda politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko. V čase, keď som vstupoval do strany, to bola mladá strana plná ľudí, ktorí možno nemali mnoho prostriedkov, zato mali však obrovské odhodlanie. Strana vtedy vyzerala úplne inak – nevolala sa Kotlebovci, ale iba Ľudová strana Naše Slovensko, a jej predsedom bol Martin Beluský a volebným lídrom Marian Kotleba.
Bojoval som vo farbách tejto strany za záujmy Slovenska a jeho občanov, ako riaditeľ úradu v BBSK, ako župný poslanec v NSK, taktiež ako poslanec v NR SR a v posledných dvoch rokoch aj na svetovej úrovni ako poslanec EP. Na všetkých stupňoch riadenia som sa snažil reprezentovať stranu a záujmy Slovenska vždy maximálne profesionálne, razantne, no predovšetkým dôstojne. Počas tých dlhých rokov práce som spoznal veľa skvelých ľudí a získal množstvo znalostí. Získal som však aj skúsenosť, že na reálne presadenie nášho politického programu nestačí len také to jednoduché odhodlanie ísť hlavou proti betónovému múru, ale že je potrebná aj adekvátna profesionalita a schopnosť ľudí nie rozdeľovať, ale predovšetkým spájať.
Pred pár dňami sme vás spolu s ďalšími kolegami Milanom Mazurekom a Ondrejom Ďuricom informovali o zmenách v stanovách a v spôsobe fungovania ĽS Naše Slovensko. Tieto zmeny sa odohrali bez nášho vedomia a bez nášho súhlasu. Oznámili sme, že za takýchto okolností nemáme záujem kandidovať do predsedníctva strany, hoci z pohľadu osobných benefitov, by to bolo pre nás nepochybne výhodnejšie.
Verte, že toto rozhodnutie sa nám neprijímalo ľahko, a ubezpečujem vás, že nebolo ani zbrklé, ani unáhlené. Naopak, bolo vyvrcholením niekoľkotýždňového procesu, počas ktorého sme veľmi zodpovedne zvažovali všetky okolnosti a zisťovali sme, či z našej pozície môžeme urobiť niečo inak, niečo viac alebo niečo lepšie. Odpoveď je však dnes, žiaľ, už úplne jednoznačná – nemôžeme. Po prijatí nových stanov členovia strany už definitívne stratili možnosť akokoľvek zasahovať a podieľať sa na rozhodovaní o podstatných otázkach ohľadne fungovania a smerovania našej strany.

Milah Uhrík a Milan Mazurek (Zdroj: Hlavné Správy)

Rozhodnutie predsedu Mariana Kotlebu prevziať všetku moc na seba podporila aj vybraná časť členskej základne, ktorá to bez nášho vedomia odhlasovala. Toto rozhodnutie zmeniť pôvodne ľudovú stranu na stranu jediného muža musím rešpektovať, avšak ako zástanca tímovej spolupráce sa s tým jednoducho nedokážem stotožniť. Veď, aj na príklade súčasnej Matovičovej vlády vidíme, ako takéto čisto individualistické riadenie môže dopadnúť.
A preto, po odkomunikovaní tohto rozhodnutia s predsedom strany oznamujem, že odchádzam z ĽS Naše Slovensko. Spolu so mnou odchádzajú aj ďalší 5 poslanci NR SR:
• najaktívnejší poslanec Milan Mazurek
• poslanec a bývalý hovorca strany Ondrej Ďurica
• poslanec a bývalý podpredseda strany Miroslav Suja
• poslanec a primár vo vojenskej nemocnici v Ružomberku MUDr. Miroslav Urban
• a poslanec Eduard Kočiš
Títo všetci vnímajú udalosti posledných týždňov podobne ako ja, a nechcú byť súčasťou toho tzv. „nového systému fungovania strany“.
Ako sa píše v Biblii: „Všetko má svoj čas a svoju chvíľu, každé úsilie pod nebom.“ Svoj čas má privítať sa, svoj čas má rozlúčiť sa. Život však pokračuje ďalej.
Chcem sa týmto poďakovať členom ĽS Naše Slovensko za roky kamarátstva, za všetky skvelé spoločne prežité chvíle. Nikdy na ne nezabudnem, nedám na ne dopustiť, a vždy budem na ne spomínať s hrdosťou a len v dobrom.
Chcem sa tiež poďakovať pánovi predsedovi Kotlebovi za doterajšiu spoluprácu a príležitosti, ktoré nám všetkým poskytol, pretože bez neho by som ani ja, ani nikto zo spomínaných kolegov v politike zrejme nebol.
Naša spoločná cesta sa však končí, pretože naše názory na fungovanie a smerovanie strany do budúcna sa už príliš rozchádzajú. A namiesto vyvolávania nejakých vnútorných rozporov či konfliktov považujem za korektnejšie a slušnejšie vydať sa radšej vlastnou cestou.
Vážení priatelia, priaznivci, vlastenci,
ďakujem vám za slová podpory, ktoré nám v posledných dňoch vyjadrujete. Dávajú nám obrovskú nádej, energiu, ale sú pre nás tiež veľkým záväzkom.
Nikto z nás z politiky neodchádza. Práve naopak, budeme sa snažiť bojovať za Slovensko, za vaše práva a za vašu lepšiu životnú úroveň oveľa profesionálnejšie, múdrejšie a efektívnejšie.
Budeme bojovať razantne, ale zároveň bez zbytočných a nič neriešiacich provokácií, ktoré by nás odsúdili na večnú opozíciu a večnú izoláciu. Pretože sami uznáte, že politika, ktorá nikdy neprinesie nejaké reálne výsledky jednoducho nemá zmysel.
Dali ste nám svoje hlasy, a s nimi aj vašu dôveru, ktorú v žiadnom prípade nesklameme. Určite budeme konať vždy tak, aby ani jeden váš hlas neprepadol.
Pozývam vás do nášho spoločného zápasu za dobro. Neviem ako vy, ale my našu vlasť pomýleným liberálom a skorumpovaným papalášom bez zápasu rozhodne nenecháme! Sme odhodlaní Slovensko zachrániť a vrátiť mu dôstojnosť a postavenie, ktoré mu právom patrí. Jednoducho, bojujeme ďalej!

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články