utorok, 18 januára, 2022

Je KONIEC? „Je zbytočný a škodlivý! Matovič je preukázateľne mimo reality, ak nechápe…“

Posledné články

Je KONIEC? „Je zbytočný a škodlivý! Matovič je preukázateľne mimo reality, ak nechápe…“

Zdroj: TASR/Martin Baumann

Bývalý líder strany socialisti.sk, politológ a neúspešný kandidát na prezidenta SR Eduard Chmelár okomentoval správanie premiera Igora Matoviča. Podľa Chmelára je najvyšší čas aby porozmýšľal nad demisiou.

Celé stanovisko Eduarda Chmelára

„NAJVYŠŠÍ ČAS NA DEMISIU

„To, čo sa dnes podvečer odohralo na Úrade vlády SR, je absolútny škandál, ktorý vystrelil Slovenskú republiku z hľadiska politickej kultúry zo strednej Európy do strednej Afriky. Slovensko čaká najdlhší lockdown v histórii a na kľúčovú tlačovú konferenciu neprišiel ani premiér Matovič, ani vicepremiér a minister hospodárstva Sulík, namiesto nich tam poslali druhoradých členov vlády, ktorí často nevedeli, ako majú reagovať a novinárom povolili štyri (sic!) otázky.

Chcel by som vláde pripomenúť, že podľa § 3 tlačového zákona zaručujúceho právo na informácie sú orgány verejnej moci povinné poskytovať prostredníctvom médií „pravdivé, včasné a všestranné informovanie verejnosti“. V čase vrcholiacej krízy je takéto nedostatočné informovanie, a teda protizákonné konanie vlády obzvlášť nezodpovedné. Ale čo povedať o predsedovi vlády, ktorý si urobí vlastnú tlačovku, naznačí, že s uznesením svojej vlády sa nestotožňuje a vyhlási, že „toto nie je moje riešenie“? Pán premiér, toto je na uterák do ringu!

Igor Matovič je preukázateľne mimo reality, ak nechápe, že súčasná situácia je výsledkom jeho politiky, vrátane posadnutosti celoplošným testovaním, ktoré dopadlo ako strašné fiasko.

 

On si naozaj myslí, že za to, že dnes máme rekordné čísla (len za včerajšok takmer 8000 nakazených a takmer 60 mŕtvych), sú zodpovední Čaputová, Sulík a ďalší vrátane expertov, ktorí poukazovali na to, že celoplošné testovanie je nezmyselným mrhaním zdrojov a že sme vďaka tomuto experimentu zbytočne stratili čas. Premiér naozaj nechápe situáciu, v ktorej sa nachádza, je to fakt vážne. Neviem, čo sa dnes odohralo na rokovaní vlády, ktorej členovia nedokázali prijať a tlmočiť verejnosti jednotné stanovisko.

 

Ale viem, že zasa prijali opatrenia, ktoré lekári nepovažujú za dostatočne účinné, ale zároveň sú dostatočné tvrdé na to, aby rozhnevali ľudí. Mám vážne obavy, že to fungovať nebude. Ako chcú odkontrolovať, či ste boli cez Vianoce na návšteve len u jedného príbuzného? Školy nechajú zatvorené až do konca januára, ale preplnené kostoly cez sviatky im neprekážajú?

 

Čo je to za lockdown, ktorý namiesto príkazov nariadi odporúčania? Akože niečo ako „sloboda a solidarita“, hej? Lenže takto sa kríza manažovať nedá. Dnešnú bitku síce vyhral Richard Sulík, no jeho nemiestna ústretovosť voči biznisu na úkor zdravia môže spôsobiť, že vojnu prehráme všetci.

 

A Matovič sa bude tváriť, že to preto, lebo sme mu zobrali hračku – špachtličky. To, že nikto nepočúva lekárov a vedcov, už nikoho nezaujíma…

 

Od Igora Matoviča sme si zvykli na všeličo, keďže sa usiluje konať tak chaoticky, náhodne a nepredvídateľne, aby nikto nemal šancu zistiť, podľa akej zásady vlastne koná, ale toto je už viac ako príliš. A na dôvažok práve dnes vyšiel najnovší prieskum agentúry Focus, ktorý prisúdil hnutiu OĽaNO len 11 percent – Matovič sa prepadol až za Sulíka, ktorý má takmer 16 percent. Kedy jeho spolustraníci pochopia, že im škodí?

 

V tejto chvíli vidím jediné východisko z krízy: demisiu vlády. Premiér, ktorý sa schováva, zbabelo uteká, nedokáže si získať autoritu už nielen v spoločnosti, ale ani vo vlastnom vládnom kabinete, je zbytočný a škodlivý. Bodka“ vyjadril sa Chmelár

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články