streda, 1 decembra, 2021

Košická KATASTROFA: Z najväčšieho drive-in testovania na Slovensku je fiasko

Posledné články

Na Slovensku sa dnes o siedmej hodiny rána začalo plošné testovanie, ktoré nám má definitívne odhaliť približne percenta nákazy koronavírusom. Niektoré mestá neboli schopné dodržať správny čas testovania. Podľa informácií sú na tom najhoršie Košice.

V Košiciach sa dnes môžete otestovať priamo cez takzvané „drive-in“ testovacie miesta. Je to dobré a praktické riešenie a takto Mesto Košice pripravilo až štrnásť odberných miest. Odberné miesta môžete nájsť pri Aeroklube na letisku.

„Dokázali sme to doslova z večera do rána. Veľká vďaka letisku, polícií, hasičom, dobrovoľníkom a všetkým čo priložili ruku k dielu. Zároveň prosím všetkých o trpezlivosť robíme, čo je v našich silách,“ chválil sa košický primátor Jaroslav Poláček.

 

Primátor Košíc
Primátor Košíc Jaroslav Poláček (Zdroj: František Iván)

Situácia mala byť od začiatku veľmi zlá. Počas testovania sa tvorili dlhé rady, niektoré testovanie miesta sa mestu nepodarilo otvoriť. Záujemcom o testovanie bolo odporučené si vybrať iné testovacie miesto.

„Vojaci otáčajú autá, aby sa už nezaraďovali. Kolóna bola už od siedmej rána od Pereša na letisko,“ uviedol hovorca mesta Vladimír Fabián.
Podľa informácií denníka Plus jeden deň mesto na oficiálnej stránke zverejnil čakaciu dobu 180 minút, ktorá absolútne nevystivhovala okolnosť. Reálna doba čakania sa odhadovala až na päť až osem hodín.

Primátor Poláček zverejnil na sociálnej sieti dobu čakania 60-120 minút.

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články