Ekonomika

Krach bridlicového sna: Koná sa veľký výpredaj amerických ropných spoločností

Krach bridlicového sna: Koná sa veľký výpredaj amerických ropných spoločností. Priaznivci amerického imperializmu a ťažby ropy či zemného plynu sú na kolenách....

Napísal Daniel · >
Krach bridlicového sna

Krach bridlicového sna: Koná sa veľký výpredaj amerických ropných spoločností.
Priaznivci amerického imperializmu a ťažby ropy či zemného plynu sú na kolenách. Lobistli za bridlicovú ťažbu plynu ako aj pobaltské krajiny, Poľsko a Ukrajina to budú mať v predchádzajúcich rokoch dosť ťažké. A to najme preto, že sa tieto krajina spoliehajú na dodávku zaoceánskej nekvalitnej a predraženej ťažby plynu.

Spoločnostiam, ktoré devastujú tisíce hektárov zeme, sa prestáva dariť. Spoločnosti po ktorých bol enormný záujem sú dnes na dlažbe. Nedokážu plniť záväzky, ich akcie enormne padajú a investori nemajú záujme financovať ďalšie ťažby. Niektoré spoločnosti už začali s predajom svojich fabrík aby eliminovali straty.

 

Krach bridlicového sna?

International Energy Agency (IEA) teda Medzinárodná agentúra pre energetiku informovala o náraste ťažby ropy v budúcom roku. To pre svetovú ekonomiku znamená, že ak sa vyťažia milióny barelov ropy do plusu. Tak ropy na svetovom trhu bude nadbytok čo bude viesť k poklesu ceny ropy. To znamená, že bridlicové ťaženie dostane finančnú ranu, ktorá ho zloží k zemi.

Experti z Сiti Group poukazujú na fakt, že táto skutočnosť sa nemusí stať realitou. Krajiny OPEC, ktoré obmedzujú ťažbu ropy podľa analytikou podporujú túto ťažbu. Keďže na na trh objavil nové spoločnosti, ktoré dokážu zvýšiť export a konkurovať klasickej ťažbe ropy.
Do prevádzky sa majú taktiež spustiť nové ropovody, ktoré by mali splniť sen o ťažbe, ale ten sa podľa analytikov Bank of America zrejme nedokáže naplniť.

Avšak problém nastáva po nedôvere investorov. Bridlicové spoločnosti nemajú dostatok financií čoho je znížená úroveň investiční. Tieto spoločnosti za posledných desať rokov utratili o 200 miliárd viac, ako zarobili. Čo prehĺbilo nedôveru v ďalšie investície.
Niektoré spoločnosti priznali svoju chybu a prestali sa uchádzať o peniaze investorov. Lee Tilman, generálny riaditeľ americkej ropno-plynovej spoločnosti Marathon Oil:“Krach bridlicového sna“

„Odvetvie úplne zničilo dôveru investorov v priebehu ostatných desiatich rokov,“

„Odvetvie úplne zničilo dôveru investorov v priebehu ostatných desiatich rokov.

 

Veľké spoločnosti, ktoré dokážu robiť miliónové objemy ešte sú schopné zaujať investorov. No menšie spoločnosti prišli o tok peňazí a len prežívajú. A práve takéto spoločnosti posilnili nedôveru na trhu.
Avšak niektoré krajiny ako Pobaltské, Poľsko, Ukrajina a aj Gruzínsko. Snívajú o tom, že sa zbavia závislosti na ruskom plyne. No samotný analytici týchto krajín sa zhodujú na názore, že zrejme sa to nestane.
Bridlicová ťažby plynu je na kolenách a plyn nie je lacný a ani kvalitný.

 


Zdroj: hlavnespravy,sk/krach-bridlicoveho-sna-velky-vypredaj-americkych-ropnych-spolocnosti/1831039
Krach bridlicového sna

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

One Reply to “Krach bridlicového sna: Koná sa veľký výpredaj amerických ropných spoločností”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *