pondelok, 6 decembra, 2021

Krčméry šokoval divákov v priamom prenose! Koronavirus porazíme jediným spôsobom!

Posledné články

Krčméry šokoval divákov v priamom prenose! Koronavirus porazíme jediným spôsobom!

Podľa epidemiológa Vladimíra Krčméryho nám strach s vírusu Covid 19 v žiadnom prípade nepomôže. Na druhej strane Krčméry pripomenul, že ľudia.by mali byť stále disciplinovaný a druhú vlnu nemusíme zažiť.

Zdroj: Krčmery/ Na Telo Markiza

Tieto slová povedál epidemiológ Krčméry v mimoriadnej relácií na TV Markíza. Podľa Krčméryho je hlavná disciplína a v televízii naznačil, že koronavirus môže svet poraziť aj bez očkovania. Ako príklad uviedol prácou chrípku.

SITA/ÚRAD VLÁDY SR

„Ak by sme aj mali v lete vakcínu, tak je otázka, že ak epidémia skončí, či bude vôbec o ňu záujem. Dúfam, že sa nezopakuje scenár ako s prasacou chrípkou, keď sme sa všetci vyľakali, nakúpili vakcíny a potom epidémia skončila,“ prehovoril otvorene známi epidemiológ.

Krčméry narážal na pandémie orasacej chrípky v roku 2010.

Krčméry je však v tomto smere optimisticky a očakáva, že väčšina bude k dispozícii už v lete.

Poraziť koronavirus = správať sa racionálne a disciplinovane

„Každá epidémia má niekoľko vĺn, takže nechceme strašiť ani vytvárať pesimizmus. Vieme ale predvídať a poučiť sa z chýb iných. Ak to vieme, nemusíme sa báť druhej vlny. Myslím, že druhú vlnu môžeme zvládnuť aj tak, že ju ani nepocítime. Ak sa nenecháme vyľakať a budeme sa správať racionálne, nepocítime to,“ vyjadril sa profesor.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články