pondelok, 6 decembra, 2021

Krutá FACKA pre Slovensko? „Matovič svojou neschopnosťou pripravil Slovensko o pol miliardy eur. Keby tam vôbec nešiel, tak má Slovensko peňazí viac“

Posledné články

Krutá FACKA pre Slovensko? „Matovič svojou neschopnosťou pripravil Slovensko o pol miliardy eur. Keby tam vôbec nešiel, tak má Slovensko peňazí viac“

Opozičný poslanec Ľuboš Blaha zhodnotil prácu Igora Matoviča, ktorý sa dnes vrátil z Bruselu. Podľa Blahu sme mohli vyjednať viac.

Igor Matovič. Foto N – Tomáš Benedikovič
Igor Matovič. Foto N – Tomáš Benedikovič

Komentár poslanca Blahu

„Premiér Matovič sa vrátil z Bruselu a hneď na letisku nás informoval o svojom „školskom výlete“ – sršalo z neho úprimné nadšenie, že konečne videl veľkomesto, našiel si kamarátov a urobil si super fotky do rodinného albumu.

1. Videli sme nefalšovanú radosť malého pubertiaka po návrate z pionierskeho tábora.

2. Dozvedeli sme sa, že kancelárke Merkelovej doniesol slivkový koláč. S prezidentom Macronom si urobil fotku pri soche. Mali problémy s rezerváciou hotela – no chápeš, mami. A zažil aj kopec ďalších detských dobrodružstiev.

3. A celkom mimochodom – Slovensko Matovič pripravil o pol milardy eur. No čo na tom, riešme slivkový koláč.

SITA/AP, Oliver Berg
SITA/AP, Oliver Berg

4. Ešte raz a pomaly. Matovič svojou neschopnosťou pripravil Slovensko o pol miliardy eur. A to je vraj geniálna správa pre Slovensko – hej, hej, čo môže byť geniálnejšie ako priniesť o 500 miliónov pre Slovensko menej oproti pôvodnému plánu Európskej komisie.

5. Matovič nevybavil nič. Keby tam vôbec nešiel, tak má Slovensko peňazí viac. Ani jedno euro z EÚ nie je jeho zásluhou, všetky tie peniaze boli navrhnuté Bruselom – a jeho zásluhou sme o 500 miliónov eur prišli.

6. Takto to skončí, keď nás v zahraničí reprezentuje neskúsený a nepripravený exhibicionista, ktorý je pre ostatných lídrov na smiech a manipulujú s ním, ako sa im zachce.

7. Takto to skončí, keď predseda vlády nevie po anglicky a nedokáže v zákulisí rokovať so svojimi partnermi.

8. Takto to skončí, keď namiesto vyjednávania s partnermi posiela z Bruselu infantilné fotky hrncov a motoriek.

9. Takto to skončí, keď sa predseda vlády nevie postaviť za Slovensko.

10. Robertovi Ficovi volajú starí kamaráti, premiéri zo zahraničia a chytajú sa za hlavu, čo za blázna Slovensko reprezentuje na európskom summite.

11. Maďari aj Česi si vybojovali viac peňazí. Rakúšania vylobovali množstvo ústupkov. Bohaté krajiny odchádzajú s výnimkami a rabatmi. Len Matovič nevybavil nič.

12. Chceli sme viac grantov, no bude menej grantov. Chceli sme menej pôžičiek, no nakoniec bude viac pôžičiek. Chceli sme peniaze na Hornú Nitru, no aj pri fonde na tranzíciu sme prišli o 600 miliónov eur.

13. Chceli sme o pol miliardy peňazí viac – tak ako navrhovala Európska komisia, no prišli sme o ne. A Matovič dorazí na bratislavské letisko vysmiaty ako lečo a rozpráva o slivkovom koláči.

14. A keď sa ho novinári spýtajú na diplomovku, tak utečie ako malý chlapec, ktorý práve rozbil okno.

15. Hanba, neuveriteľná hanba. Dnes podávame návrh na jeho odvolanie. Pre Slovensko je to posledná šanca na záchranu“

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

  1. Článok ktorý nie je podložený žiadnymi faktami,znie ako keď sa banda kamošov stretne pri kávičke a poďme niekoho poohovárať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články