nedeľa, 23 januára, 2022

Kto bol v skutočnosti záhadný Rasputin?

Posledné články

Kto bol v skutočnosti záhadný Rasputin?

Kto bol v skutočnosti záhadný muž Rasputin?
Kto bol v skutočnosti záhadný muž Rasputin?

Záhadný muž

Grigorij Jefimovič Rasputin patrí medzi najzaujímavejšie osobnosti 20 storočia. Práve jeho vzhľad, tajuplnosť a jeho smrť je doteraz naozaj neuveriteľným kúskom histórie. Rasputin nebol len obyčajným liečiteľom. Rasputin bol všetkým čim chcel byť. Bol nebojácnym sibírskym mužom, liečiteľom, mystikom a popritom bol aj šialeným opilcom, ktorý vedel piť litre alkoholu za deň. To mu však nebránilo milovať ženy. Miloval ich natoľko, že sa z neho stal sexuálny maniak. Občas Rasputin predstieral aj parapsychologické schopnosti. Rasputin sa preslávil predovšetkým u rodiny Holstein-Gottorp-Romanov a jej poslednej dynastie, ktorá nakoniec podľahla atentátu. Z rodiny neprežil nikto. Rasputin hral dôležitú úlohu v živote imperátora Mikuláša 2.

Detstvo veľkého Rasputina

Rasputin sa narodil na Sibíri v roľníckej oblasti Toboľskej gubernii. Dátum misteriozneho muža nebol dlhodobo známi. Historici sa však zhodli, že sa dátum pohybuje na rozmedzí medzi rokmi 1863 a 1873. Nakoniec sa však historici zhodli na presnom dátume narodenia Rasputina a to 10. januára 1869.

Záhadné detstvo Rasputina

Rasputinov život bol kolotočom dobrodružstiev a priam šialeného života. Rasputin bol skúšaný životom už v detstve. Rasputin vyrastal spoločne so sestrou Máriou a bratom Dmitrijom.

Rasputin miloval svojich súrodencov no ich smrti nemohol zabrániť

Pre sestru a brata mladého Rasputina bola osudovou rieka v Toboľskej gubernii. Tam zomrela najprv sestra Mária a neskôr aj brat Dmitrija. Sestra Mária trpela epilepsiou, ktorá ju postihla, keď bola pri rieke. Mária spadla do rieky a utopila sa. Smrť sestry Márii mladučký Grigorij znášal veľmi ťažko. Rieka si však vybrala smrť aj staršieho brata Dmitrija. Ako starší brat sa rád hral s maličkým Grigorijom. Dmitrij sa však pri hrách pošmykol a spadol. Keď videl maličký Grigorij ako sa jeho starší brat topí skočil rovno za nim do rieky. Ani jeden a ani druhý nevedeli plávať. Grigorij však nechcel stratiť svojho staršieho brata a bojoval z celých síl aby brata zachránil. Následne však dvoch nemohúcich chlapcov vo vode zachránili okoloidúci ľudia. Dmitrij však následne ochorel na zápal pľúc. Chorobe nakoniec podľahol.

Záhadný muž
Záhadný muž

Maličký Grigorij najprv stratil milovanú sestru a potom staršieho brata. Smutný život Grigorija pokračoval aj naďalej. Postupom času sa však u mladého chlapca začali prejavovať zvláštne znaky videnia iného sveta. V neľahkej dobe mu zomreli 2 milované osoby. Nešťastie u rodiny pokračovalo. Otcovi ukradli koňa. Mladučký Grigorij však svojou mysľou a sústredením vedel identifikovať zlodeja. Nakoniec tak Grigorij prinavrátil koňa svojmu otcovi. Matka však ťažko znášala smrť 2 detí a nakoniec zomrela aj ona. Rasputinov otec sa každodenne utápal v alkohole. Jeho syn Grigorij tak isto zdedil gény po otcovi. Nešlo však niekedy o gény ako utápanie svojho smútku nad stratou matky, sestry a brata. Mladý Rasputin sa tak postupne menil na alkoholika, ktorý bol priam chorobne sexuálne žiadostivý záletník.

Osudnou mu bola krádež

Osudná mu bola krádež, ktorá ho nepotrestala ale naopak naučila novým veciam. Rasputin identifikoval zlodeja v minulosti a jeho pútnicky talent sa našiel aj v kláštore Panny Márie. Tam prijal Grigorij pokánie za krádež. Po pokání a následnom osvietení sa mladý Rasputin vybral na dlhú púť, ktorá smerovala až k Petrohradu. Rasputin sa veľa modlil a putoval po sibírskych kláštoroch. Už to nebol darebák, ktorý kradol. Jeho sexuálna uchýlka však nadalej pokračovala. Na Sibíri Rasputina považovali za liečiteľa, proroka a svätca.

Rasputin a rodina

Rasputin ako svätý muž si založil aj rodinu. Zaľúbil sa do Praskovii Fjodorovnej Dubrovinovej. A v roku 1887 si ju aj vzal. Rasputin mal s Praskoviou 3 deti. Dmitrija, Varvaru a Mariju. Mená svojich 2 detí dal podľa milujúcich súrodencov, ktorých usmrtila rieka na Sibíri.

Rasputin s jeho detmi
Rasputin s jeho detmi

Putoval a naďalej sa vzdelával ako mystik a svätec

Rasputin je mysteriozna osobnosť, ktorá priam šokuje verejnosť doteraz. Rasputin bol predovšetkým cieľavedomí človek, ktorý rád získaval nové vedomosti a skúsenosti. V roku 1901 putoval Rasputin do Grécka a Jeruzalemu. Tam získal potrebnú pokoru, priateľskosť a nové poznanie, ktoré zapôsobilo na najvýznamnejších cirkevných hodnostárov v Petrohrade. Postupne sa dostal do priazne veľkokniežaťa Nikolaja Nikolajeviča. Vďaka skúsenostiam a jeho úprimnosťou zapôsobil na cára a cárovnú. Tam aj príbeh veľkého Rasputina začal.

Liečenie mladého cároviča

Cár a cárovná sa obávali o mladého cároviča Alexeja. Práve Alexej trpel hemofíliou, ktorá  bola niekedy priam nezastaviteľná. Nič a nikto nepomohol. Rasputin mal tento problém zastaviť a vyliečiť mladého cároviča. Rasputin začal s okamžitou liečbou mladučkého cároviča Alexeja. Stal sa skutočný zázrak a mladý  Alexej bol v krátkom čase vyliečený. Hemofíliu nemohlo zastaviť mnoho lekárskych špecialistov. Um, múdrosť a zároveň tajuplnosť preukázali, že to Rasputin dokázal. Nie je však známe ako Rasputin liečil mladého cároviča. Hovorí sa však o hypnóze, ktorá mala zmierniť jednotlivé príznaky a odbúrať stres. Tým pádom sa telo upokojí a vzápätí sa spomalí krv v tele človeka.

Pre Romanovcov bol Rasputin viac ako svätec
Pre Romanovcov bol Rasputin viac ako svätec

Silný vplyv cára na cárovnú

Po vyliečení mladého Cároviča získal nadvládu aj nad Cárom a Cárovnou, ktorí mu verili čoraz viac a viac. Dokonca mal Rasputin aj intímny vzťah s cárovnou. Z mystika a svätca sa stal štátnym radcom Mikuláša 2. Práve Mikuláš sa začal na Rasputina spoliehať čoraz viac a viac. Išlo predovšetkým o významné rady, ktoré sa týkali vojny. Rasputin dokonca varoval cára pred vojnou s Nemeckom. Práve Rasputin sympatizoval s Nemeckom a radil Mikulašovi nevstupovať do vojny. Rasputin ako štátny radca, svätec a dobrodruh si postupne svoj život začal naozaj užívať. Vedel že bol milovaný a rešpektovaný cárskou rodinou a tak to na plno využíval. Veľa pil, usporadúval sexuálne orgie a dokonca bol obvinený zo znásilnenia mníšky. Nič sa mu však nestalo. Pretože jeho hriešne chvíle cár jednoducho prehliadal a zamietal. Vysoká šľachta sa nakoniec rozhodla skoncovať s Rasputinom.

Nesmrteľný Rasputin?

Grigorij Rasputin bol naozaj ako nesmrteľný. Práve vysoká šľachta okúsila nezlomnosť tajomného Rasputina. V roku 1914 prišiel prvý neuspešný atentát, ktorý bol spáchaný prostitútkou Chionijoi Gusevovou. Išlo o žiadosť mníha Liodora, ktorý „Cárskeho“ rebela nemohol už ani cítiť. Prostitútka vrazila ostrý nôž do brucha Rasputina. Ostra rana rozpárala brucho Rasputinovi a Gusevova kričala na celú miestnosť „Zabila som antikrista“. Rasputin však ostrú ranu do brucha prežil aj ked sa zdalo, že ide skutočne o smrteľnú ranu. Rasputina čakala náročná operácia. Nakoniec sa však zotavil a smrti unikol len tak tak.

Atentát číslo 2 bol úspešný

Krutá smrť záhadného Rasputina
Krutá smrť záhadného Rasputina

V decembri 1916 ho vylákal princ Jusupov do svojho paláca pod zámienkou, že princezna Irina potrebuje jeho liečiteľské schopnosti. Rasputin bol zavedený do pivnice, kde mu ponúkli otrávené koláče a víno. Kyanid draselný však neúčinkoval tak akoby mal. Princ Jusupov bol však v nemom úžase, keď Rasputin vypil celú fľašu otráveného vína. Podľa najnovších štúdii ho od kyanidu zachránil jeho silný alkoholizmus. Rasputin trpel na alkoholickú gastritídu, pri ktorej mu žalúdok prestal vylučovať kyselinu chlorovodíkovú potrebnú na reakciu s kyanidovou zložkou jedu cyankáli. Šokovaný princ Jusupov nechal opojeného Rasputina v pivnici a išiel sa poradiť k dalšej „smotánke“, ktorí čoraz viac bažili po smrti Rasputina. Po následnej dohode sa šlachta Puriškevič, Pavlovič, Michajlovič, Lazovert a Jusupov rozhodla Rasputina zastreliť. Po porade sa vrátili a 4 krát strelili do Rasputina. Rasputin sa ešte snažil Jusupova zaškrtiť. To sa mu však nepodarilo. Aby smrť Rasputina bola dokonaná. Rozhodli sa telo ešte zviazať a Rasputina hodili do rieky Neva. Paradoxom je, že tak ako jeho sestra, brat tak aj Rasputin ukončil svoj život v rieke.

Na vlastnom pohrebe sa Rasputin posadil

Telo bolo prenesené do Cárskeho Sela. Po februárovej revolúcii však pozostatky mali byť spálené v lese. Pri spaľovaní sa Rasputin šokujúcu posadil. Išlo však o scvrknutie šliach. Tie prinútili, že sa nohy ohli. Mnoho ľudí však bolo zdesených a Rasputina považovali za stále živého.

zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Jefimovi%C4%8D_Rasputin, https://cs.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Jefimovi%C4%8D_Rasputin, https://enigmaplus.cz/tajemny-rasputin-predpovedel-svou-smrt-i-krvavou-revoluci/

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články