pondelok, 24 januára, 2022

Kto bol Václav Havel? Fakty, ktoré vám média nepovedia

Posledné články

Kto bol Václav Havel? Fakty, ktoré vám média nepovedia. Vieme v skutočnosti kto bol Václav Havel.

Kto bol Václav Havel? Fakty, ktoré vám média nepovedia
Kto bol Václav Havel? Fakty, ktoré vám média nepovedia

 

Kto bol v skutočnosti Václav Havel?

Kto bol v skutočnosti Václav Havel? Bol naozaj taký významný velikán, legenda a človek, ktorý si zaslúžil tak obrovské ovácie? Alebo ide len o mediálnu hru, ktorá chcela po rokoch vybudovať z obyčajného českého dramatika politickú legendu?

Prejdeme k faktám

Václav Havel sa narodil 5.10.1936 v Prahe. Mladučký Havel nikdy nepocítil chudobu práve naopak. Jeho rodine sa veľmi dobre darilo. Išlo o známu pražskú podnikateľskú rodinu, ktorá bola známa svojim intelektuálnosťou.

V praktickosti sa rodina Havlovcov podobala na súčasnú Bratislavskú kaviarenskú smotánku (Hríb, Havran či Šimečka). Havel už odmalička vyrastal v rodine, ktorá v praktickosti nepoznala základné problémy obyčajnej rodiny. Bol vnukom československého diplomata Huga Vavrečky. Jeho strýko bol zakladateľom AB Barrandov. Havel tak pochádzal z „buržoáznej“ rodiny, ktorá nikdy nepocítila chudobu.

 

Kto bol Václav Havel? Fakty, ktoré vám média nepovedia

Problémy v komunistickom režime – Kto bol Václav Havel

Mnoho „buržuáznych“ rodín malo problémy v komunistickom režime. Rodina Havlovcov bola typickým príkladom. Najmä mladý Václav Havel, ktorý nebol prijatý na žiadnu Vysokú školu. Sám chcel študovať humanitné vedy. Nakoniec však študoval na ekonomickej fakulte.

Sám sa pokúšal prestúpiť pár krát aj na filmovú fakultu. Bol však odmietnutý a vzájomne odmietnutý na Českej Vysokej škole technickej, kde študoval Ekonómiu. V 60 rokoch pracoval ako asistent réžie Alfréda Radoka v Mestsých divadlách pražských. Externe študoval divadelnú fakultu Akadémie muzických umení. V roku 1966 sa mu splnil sen a stal sa dramaturgom „Divadla na zábradlí“.

Mladučký Václav Havel
Mladý Václav Havel – kto bol Václav Havel

Havelová politická angažovanosť

Prišla doba Pražského Jara a Havel po prvý krát okúsil politickú diskusiu. Havel sa rozhodol postupne „vystrkovať“ rožky a presadzovať demokratickú spoločnosť.

Po Ruskej invázii vša Havel mohol na významnejšiu demokraciu zabudnúť. K tomuto sa pridala zbierka zákazov, ktoré sa valila na dramaturga a divadelníka Havla. Havol sa stal disidentom a náhle začal ostro kritizovať režim. Netreba zabúdať ani na Chartu 77. Tam sa Havel podieľal ako hlavný „mluvčí“ tejto organizácie. Netreba zabúdať, že Havel za svoje demokratickú názorovosť sedel 5 rokov.

O Havlovi spomína taktiež bývalí disident Jirka Wolf, ktorý v tomto prípade nerozpráva žiadne vysnené rozprávky o budúcom lídrovi. Práve naopak tieto rozhovory s Jirkom Wolfom sú pre média vnímané ako veľké klamstvo na ich hrdinu Václava Havla. Prečo je vlastne Havel tak razantne vnímaný ako hrdina?

Prvý Podvod Václava Havla

Jirka Wolf spomína prvý podvod pod taktovkou Václava Havla. Ten vznikol vyhlásenim amnestie v počiatkoch roku 1990. V tomto roku bolo prepustených na slobodu 23 tisíc väzňov. Práve Václav Havel dlhodobo týchto väzňov označoval za politických. V reálnosti však vôbec nešlo o politických väzňov. Veľké očko si však spravil Havel pred zahraničnými médiami. Tam ho mnohé média veľmi pozitívne označovali. Havel bol ako mierotvorca. Na druhej strane však išlo iba o hru. Veľké percento prepustených boli obyčajný kriminálnici, ktorý po prepustení páchali naďalej trestné činy. Kto bol Václav Havel..

Týmto demokratický činom sa zvýšila miera kriminality v krajine. Havel v médiách dlhodobo hovoril o nespravodlivom odsúdení týchto 23 tisíc „politických“ väzňov. Jirka Wolf na ten fakt spomína takto

Havel bol tuhým fajčiarom
Havel bol tuhým fajčiarom – kto bol Václav Havel

„V tu dobu, když byla amnestie vyhlásená, bylo propuštěno dohromady asi 16 politických vězňů a dva nebo tři tam zůstali, které jsme ještě my dohledávali a propouštěli. Ale ve světě uvěřili tomu, že to bylo 23 tisíc politických vězňů. Naše země se tím ve světě velmi rehabilitovala. Najednou tu byl odboj, i když ve skutečnosti to byla vždy hrstka, vpodstatě 500 lidí, kteří se stále točili v kriminálech – já třikrát, Petr Cibulka taky třikrát a tak dále. A najednou se objevilo číslo 23 tisíc. Národ se tím morálně rehabilitoval, protože vznikl dojem, že se tu s komunisty nekolaborovalo,“ podotkol  Wolf.

Havlovi išlo predovšetkým o počiatočne zviditeľnenie. To ukázalo jeho ľudskú tvár, ktorá bola len klasickým západným marketingom a klamstvom, ktoré významne opisuje Jirka Wolf.

„V tu dobu, když byla amnestie vyhlášena, bylo propuštěno dohromady asi 16 politických vězňů a dva nebo tři tam zůstali, které jsme ještě my dohledávali a propouštěli. Ale ve světě uvěřili tomu, že to bylo 23 tisíc politických vězňů. Naše země se tím ve světě velmi rehabilitovala. Najednou tu byl odboj, i když ve skutečnosti to byla vždy hrstka, vpodstatě 500 lidí, kteří se stále točili v kriminálech – já třikrát, Petr Cibulka taky třikrát a tak dále. A najednou se objevilo číslo 23 tisíc. Národ se tím morálně rehabilitoval, protože vznikl dojem, že se tu s komunisty nekolaborovalo,“

Havel si touto umelohmotnou popularitou polepšil aj samozrejme vo Washingtone. Tam sa preslávil svojim slávnym prejavom, kde získal ovácie od Američanov. Havel tak spravil prvý ale významný podvod, ktorý však stál v jeho prospech. V médiách bol Havel po amnestiách označovaný za najväčšieho demokrata svojej doby. Mnoho ľudí ho doteraz považuje za hrdinu Československa. Podľa Wolfa však Havel neustále klamal aby si paradoxne udržal meno toho najlepšieho.

Havel ukradol svoje heslá Ghandimu?

Jirka Wolf v rozhovore opäť šokuje a pokračuje. Podľa neho sa zamatový prevrat začal práve réžiou najväčšieho rangu ŠtB. Havel podľa neho spolupracoval s vojenskou rozviedkou GRU. Práve táto rozviedka sa postaralo o širokú škálu plagátov a masívnej propagandy samotného Havla.

„Celé OF byli agenti státní bezpečnosti. Ministři byli estébáci, velvyslanci byli estébáci. Nejhorší na tom je, že dnes to ještě o lidech, kteří dělali revoluci, nevíme – myslím to, že byli skutečně agenti ruské vojenské rozvědky GRU, která to tady připravovala. Spousta materiálů byla totiž odvezena do Moskvy. Ale až se po dvaceti třiceti letech otevřou archivy, ukáže se to. Už to ale pro běžné lidi nebude zajímavé, spousta těch agentů bude zajímat jen historiky“

 

Havlov fešácky kriminál

Václav Havel strávil 5 rokov v base. Na druhej strane však vôbec nešlo o politické väznenie, ktoré bolo niekedy neuveriteľne agresívne. Práve politický väzni dlhodobo dostávali tú najhoršiu prácu a taktiež jedlo. Havel však spolupracoval z režimom. Wolf spomína, že Havlovo väzenie nebolo vôbec politické. Išlo len o určité označenie a klam na ľudí. Havel napríklad nemal výkonnu pracovnú normu a pracoval čo najľahšie. Bolo to napríklad aj v práčovni, kde Havel ukladal prádlo. Wolf tak isto spomína na Havlovo legendárne fajčenie. Sám ako politický väzeň dostal za obdobie 9,5 roka jeden balíček cigariet. Havel ? Ten fajčil jednu za druhou. Cigarety dostával po balíkoch.

 

Vrátenie majetku

„Havel se svým bratrem Ivanem dostal neoprávněně nazpět majetek, který podléhal Benešovým dekretům! Byla to odměna za zradu, kolaboraci s komunisty a podílnictví na sametovém podvodu. Jejich strýc, homosexuál Miloš Havel, se dal k Němcům a byl po roce 1945 odsunut do nové domoviny, tedy do Německa. Otec Václava Havla byl také německý kolaborant. Stále je otevřená otázka, která je tabu – kdo rozhodl o vrácení majetku dětem, jejichž rodiče prokazatelně kolaborovali s fašisty?“

Pýta sa Jirka Wolf, ktorý prezrádza mnoho o živote Václava Havla. Ide však o iné historky než o medializáciu.

 

Najväčší zločin na Slovanov v súčasnom modernom svete?

Václav Havel ako praví demokrat patril medzi obrovské stálice a optimistov západnej ideoologie. Havel sa stal významným podporovateľom NATO. Václav Havel podporil bombardovanie Juhoslávie (dnešné Srbsko). Práve bombardovanie nevinných ľudí Havel označil ako humanitárne.

Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolávány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární. To, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu OSN.“ Slová Václava Havla.

Netreba zabúdať, že tento „humanitárny“ čin si vyžiadal smrť 3500 ľudí s toho väčšinu tvorili civilisti 2500. 3500 ľudí bolo zabitých až 500 nevinných detí. Tak ako aj Havel tak aj další predstavitelia, ktorý podporili toto bombardovanie majú krv na rukách do konca života.

Havel je nakoniec len veľkou medializačnou bublinou. Na druhej strane mnoho ľudí stále dnes verí médiam, ktoré aj v súčasnosti sú kvalitným zdrojom masívnej propagácie.


Zdroj: 
euportal,cz/Articles/8696-alkoholik-vaclav-havel-byl-na-chlapecky-disident-vzpomina.aspx, pravdaozrude,cz/page_id=19031,
cs.wikipedia,org/wiki/V%C3%A1clav_Havel (Kto bol Václav Havel)

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

5 KOMENTÁRE

  1. tento článok obsahuje pravdu o ktorej som ja osobne vedel už od roku 1985, keď mi tento scenár o páde komunizmu rpzpovedal jeden štátny uradník z Nemecka na dovolenke v Juhoslávii. Nechcel som vtedy tomu veriť a uveril som až keď sa ten scenár začal uskutočňovať. Bol to vlastne riadený klam samotnými komunistami na luďoch preto sa ani jednému komoušovi nič nestalo a neprelievala sa krv a komunisti boli zrazu buhatí kapitaisti a rozkádajú ešte ďalej čo sa dá a tí nivní hlupáci čo uverili tomu teátro dneska trú biedu a lopotu. a scenár havel teátra pokračuje čaputová teátrom buhahaha sme to ale naivní hlupáci

  2. Ja si myslím,že p H A V E L mal svojim správaním podiel na naštartovani rozdelenie ČSR ! Rozhodne bol pre slovensku verejnosť “ N E prijateľní !! Mrzi ma Že letisko v Prahe ne nesie názov Letisko TG MASARIKA !! Ale p Havla ! Považujem to za veľku chybu !! TG Masarik bol spolu s MR Štefanikom zakladateľo spoločného štáru Čechov a Slovakov !! Práve p Havel zohral v tom rozhodujúcu rolu !! Pre Slovakov / prepáčte braztia Češi p HAVEL bol pre Slovákov ne porijateľný !!!To to na !! Ukázalo sa ,že to bolo dobre riešenie,rozdelenie spoločného štátu ! Aj zásluhou p Klausamktorí poznal,Slovákov,často chodil na Slovensko,ma p manželku Slovenku !! Teda rozumiel Slovakom !! Dnes to už berieme,ako samozrejmosť !! Medzi Čecni,Slovákmi zostali dobré ,nad štandarné vzťahymČech sa cíti doma na Slovensku,opačne slovak v Česku !! Nech nám to vydrží na veky vekou !!!

  3. Mál som 18.r.bol son v tej dobe v Prahe..a keď sa z Havla stávala celebrita..a sme videli v ulicuach tranparenty Havel ba Hrad..všade kde sme prišli..kavuarne Václavske Namestie..vinarne Staromestske namestie..v Metre ..ĺudia sa pýtali jto kur.a je Havel..až v Galerii umelcí od nich sme sa dazvedeli..že to bol Americko Ruský agent..ták to je.

  4. Zabudli(?) ste napísať, že havlov otec spúolupracoval s gestapom!! Nemeckí rozbíjači Českoslovenbska boli doma v ich kaviarni Lucerna koľkých asi udali gestapu?? Keď Havel nastupoval prebehli v televíziách Zápúadného Nemecka seriály o §om- Nemci ho finbanscoavla a púodporovali v dissente, a ukázali mu, že ak nebude poslúchať, tak to všetko naňho prezradia…a tak sa milý Havel vybralo do Bratislavy provokovať, dostal dáždnikom po hlave, a rozpadlo sa Československo po druhý raz!!

  5. OMYL- nemecký agent jeho otec spolupracoval s Gestapom… v Pražskej „jari“(haha) využilo západné Nemecko príležitosť aby nenávidenému Československu zaasadilo smrteľnú ranu po druhý raz.. myslime- aby sme boli- ak nemyslíme, sme iba zombi..

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články