utorok, 18 januára, 2022

Kto by vyhral prezidentské voľby? Prieskum ukázal jasných favoritov

Posledné články

Kto by vyhral prezidentské voľby? Prieskum ukázal jasných favoritov

Kto by vyhral prezidentské voľby? Prieskum ukázal jasných favoritov
Kto by vyhral prezidentské voľby? Prieskum ukázal jasných favoritov

Prezidentské voľby sú čoskoro za dverami a volebné prieskumy postupne odhaľujú, ako su na tom jednotlivý kandidáti.

Na druhej strane netreba veriť prieskumom, ktoré sa dlhodobo môžu mýliť. Prezidentské voľby budú naozaj zaujímavou „podívanou“ jednotlivých kandidátov. V praktickosti ide naozaj o zvučné mená, ktoré sú dlhodobo známe nie len v politike. Chmelár, Mistrík, Harabin, Bugár, Kotleba, Daňo či Čaputová sú len zlomkom kandidátov, ktorí sa uchádzajú o priazeň voliča. Pred pár mesiacmi bol v prieskumoch jednoznačne najúspešnejší nezávislý kandidát s podporou niektorých pravicových strán Robert Mistrik (SPOLU, SaS).

Práve Robert Mistrík je aj favoritom Andreja Kisku

Ktorý svojich favoritov oznámil. Ak by nevolil Mistríka zvolil by Čaputovú alebo Mikloška. Robert Mistrík má v praktickosti podobné eurooptimistické vnímanie sveta ako Andrej Kiska. Ak by bol Mistrík zvolený pokračovalo by sa ďalej optimizmom smerovaným k západu a Európskej únii. Mistrík už od začiatku investoval obrovské finančné prostriedky na svoju volebnú kampaň. Jeho volebné bilboardy ste si mohli všimnúť už v lete. Na druhej strane treba povedať, že najsilenejšia ľavicová strana ešte stále „nedodala“ svojho kandidáta. Hovorí sa o súčasnom najvyššom diplomatovi Lajčákovi. Práve Lajčáka prekvapili pozitívne preferencie a ohlasy ak by Lajčák kandidoval. Miroslav Lajčák je tak na hrane či kandidovať alebo nie. Samotný Mistrík sa kandidatúry súčasného najvýznamnejšieho diplomata na Slovensku akoby bál. Sám vyzýva k spájaniu v prospech neho. Mistrík sa tak cíti ako najsilnejší pravicovo nezávislý kandidát, ktorý by mal osloviť najmä pravicovo orientovaných voličov, ktorý by radi videli významnejšie smerovanie Slovenskej republiky k západným hodnotám.

obohatenie Mistríka
obohatenie Mistríka

Netreba však zabúdať na Štefana Harabina.

Harabin bude naozaj dôležitou tvárou volieb, ktorá môže naozaj zamiešať karty. Štefan Harabín si predovšetkým kampaň robí na sociálnych sieťach pomocou videí. Cestuje po Slovensku a spoznáva ľudí a sleduje ich problémy. Konzultuje, žartuje a predovšetkým sa nebojí nikoho a ničoho. Práve takýto typ človeka sa ľudom môže zapáčiť Harabín si predovšetkým získal ľudí kritickými postojmi na politikov. Nešlo len o politikov SMERU ale taktiež kriticky zhodnotil aj pravicovo orientovaných politikov či pochybnosti prezidenta Andreja Kisku.

https://www.youtube.com/watch?v=jwYbCH2C3gQ

Agentúra Focus potvrdila, že trojica kandidátov je favorizovaná

Ak by sa voľby konali v novembri, ľudia by si zvolili Ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Lajčák by z veľkým prehľadom získal neuveriteľných 32,3% hlasov. Týmto by jednoznačne pokoril Róberta Mistríka, ktorý by získal 11,7% hlasov. Na treťom mieste by skončil sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin 10%. Ak by Lajčák nekandidoval za prezidenta bol by to podľa agentúry Focus boj o „centimetre“. Ak by sa Lajčák skutočne rozhodol kandidovať voľby by mali odlišný spád. Netreba však zabúdať, že vo voľbách môžu rozhodnúť skrytý voliči. Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke 1012 respondentov robila agentúra Focus 7. až 14. novembra.

Bugár v prieskume na 4 mieste

Béla Bugár vo volebnom prieskume získal 9,2%. Na 5 mieste skončil Marián Kotleba 8,9%. Za Marianom Kotlebom by nasledovala Veronika Remišová, ktorú by si zvolilo 7,9%. Do top 10 by sa dostal František Mikloško (6,3%), Zuzana Čaputová (4,1%), Eduarda Chmelára ( 3,3%), Milana Krajniaka (3%).

https://www.youtube.com/watch?v=fyu3gbKwvyU

zdroj: https://www.napalete.sk/focus-najvacsiu-sancu-stat-sa-prezidentom-maju-lajcak-mistrik-a-harabin/

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články