nedeľa, 23 januára, 2022

Kto je Monika Tódová?

Posledné články

Kto je Monika Tódová?

Ide o novinárku Denníka N alebo skôr o herečku?
Odbornosť tejto takzvanej novinárky a vraj investigatívne je na hrane morálky a zdravého rozumu? Ako sa hovorí: „neznalosť zákona neospravedlňuje“. Tak teraz môžeme zaviesť nový pojem? „Neznalosť Moniky Tódovej ospravedlňuje jej amorálne novinárskej správanie?“..

Peter Ancherbeng vo svojom článku o Motnike Tódovej píše:

–„jedná o jednu z najsubjektívnejších a najneprofesionálnejších novinárok.“

 

S tým musím plne súhlasiť. Jej správanie v parlamente a zanietenosť voči určitým politikom je do neba volajúca. Neobjektívnosť a zanietenie v takom rozsahu, že si čitateľ myslí ako keby to bol jej osobný spor s politikom. Ako keby nevedela pocity voči určitému politikovi mierniť a vystupovať ako profesionál. Toto sa samozrejme deje najme keď rozpráva s Róbertom Kaliňákom a Róberom Ficom.

Nečudo, že sa Ribert Fico nechce vyjadrovať na otázky Dennika N. Je to zapríčinené práve neprofesionalite jej práce? A to ako dnešný novinári nevedia klásť otázky, ktoré by mali svoju úroveň. A nezachádzali do osobných informácií politikov a do záležitosti ich rodín.

 

Uvediem napríklad to ako Monika Tódová vehementne argumentovala prepojenie Roberta Kaliňáka a Bšternáka. A to tým, že ich deti chodia do spoločnej škôlky. Ako toto mi príde už príliš neprofesionálne a neodborné z jej strany.
Ako môže malé deti zapájať do politiky, len preto že nedokázala nejako inak v tej dobre preukázať prepojenie Kaliňáka a Bašternáka. Ktoré je samozrejme aj teraz na teoretickej úrovni.

Pán Achenber vo svojom článku taktiež uvádza:

„V druhom rade sa zjavne jedná o veľmi nespoľahlivú zamestnankyňu, keďže od každého doterajšieho periodika neodchádzala práve v najlepšom (a to tých periodík nebolo málo).“

O Monike Todovej sa toho nehovorilo veľa, keď pracovala v denníku SME. Nevyčíňala príliš a nejako sa neukazovala aspoň podľa môjho postrehu. No v Denníku N ako keby sa snažila upútať na svoju osobu a robila si osobnú reklamu. Kto je Monika Todová?

 

Jej neodbornosť sa ukázala najme na tlačovke Pána Kočnera.

Kde mu išla odborným spôsobom klásť otázky, ktoré boli osobné. Čo si ako novinárka, ale najme ako dobre vychovaná žena mala uvedomiť, že zachádza príliš ďaleko. Ale zrejme jej to nieje cudzie keďže si do úst mohla brať malé deti Roberta Kaliňáka.
Ako sa Vám po týchto vetách zdá táto odborná novinárka? No posúte sami.

Pán Kočner na osobné otázky nemusí vôbec odpovedať. A to samozrejme nikto. Súkromie je záležitosť, ktorá novinárov nemusí zaujímať. A keď prešiel do protiútoku, tak sa ukázala neodbornosť a najme nepripravenosť Moniky Tódovej.
Keďže nedokázala argumentovať a pri jej odpovedi sa je roztriasol hlas a snažila sa rýchlo prejsť na inú tému. Prosím Vás toto je odborníčka?

 

Robert Fico na Monikú Tódovu:

„Nebuďte trápna…“

 

Pri jednom rozhovore Moniky Tódovej jej kolegu a Róberta Fica, Fico povedal Monike Tódovej:

„Toto bol rozhovor…„Nebude trápna“… Toto bolo veľmi trápne čo ste predviedli. Ale nevadí to sme čakali predsa..“

 

Robert Fico sa opravedlnil „novinárke“ za jeho slová.
Toto len svedčí o profesionalite tejto novinárke. Najme keď to vyjde z úst vtedajšieho premiéra.

Toto nieje všetko čo svedčí o ne profesionalite tejto novinárky

 

V kauze Gorila je Tódova v konflikte záujmov

Monika Tódová zrejme porušuje novinársky kódex.
Pri kauze Gorila Denník N poskytoval najintenzívnejšie a najčastejšie informácie o tejto kauze. Aj keď často krát písal tak ako keby chodil okolo horúcej kaše.
Stále nové články so zásadným obsahom, ktorý nebol zásadný a ktorý neprinášala žiadne nové informácie, píše autor článku uvedený v zdroji. Monika Tódova napísala článok:

 

Hrnčiar sa spýtal Fica, či bol v goriľom byte, premiér ho poslal za Pentou„.

 

Novinársky etický kódex pritom uvádza, že ak sa novinár ocitne v konflikte záujmov, informuje o tom redakciu. Ak sa tak stane a novinárka informuje redakciu o konflikte záujmov. Mala by prestať pracovať na danej téme. Alebo aspoň čitateľov o tom informovať.

Pričom Pani novinárka pokrývala túto tému aj naďalej a to bez informovanie čitateľov.

 

Ale čo v skutočnosti porušila? – Kto je Monika Tódová?

Kto je Monika Todová v skutočnosti? V spise Gorila obsahuje najme analytické prepisy údajných rozhovorov rôznych osôb. Súčasťou spisu je údajne aj správa od Slovenskej informačnej služby SIS. Táto správa bola vraj odoslaná orgánom činných v trenom konaní a policajnej inšpekcii, ktorá mala vraj byť podnetom na postih policajta Jána Rejdu.

Ako uvádza zdroj: Z obsahu a nadpisu jednej z príloh tejto správy je zrejmé že ide o proti redakciu šéfa kontrarozviedky Arpáša na „mediálnu kampaň proti Slovenskej informačnej službe (SIS), do ktoré mal udajne policajt Ján Rejda zapájať spriatelených novinárov. A čo je dôležité jedným z týchto novinárov bola Monika Tódová v tedy priezviskom Žemľová..

 

„Inými slovami, Arpáš a Rejda sa dostali do konfliktu, keď Rejda riešil na operatívnej úrovni niekoľko podozrení z trestnej činnosti príslušníkov SIS vrátane Arpáša a Arpáš reagoval na to oficiálnou správou pre OČTK, ktorá mala poukázať pre zmenu na delikty Jána Rejdu, ako aj na to, že celá vtedajšia medializácia SIS a Arpáša je len mediálna manipulácia, do ktorej Rejda cielene zapája novinárov.“

Toto je dostatočná informácia na zdiskreditovanie Moniky Tódovej ako novinárky Dennika N. Jedná sa o údajnú mediálnu manipuláciu!

 

Čo sa nachádza v spise o Pani Tódovej „Žemlovej“? – Kto je Monika Tódová?

V údajnom rozhovore v spise gorila sa uvádza:
REJDA hovorí, že mu novinárka Žemlová (SME) hovorila: „Jano, ak máš niečo na SIS, ja to uverejním hneď.“ VARGA hovorí REJDOVI aby to Žemlovej pustil.

REJDA v priebehu 13. týždňa 2006 na pokyn Zoltána VARGU ako protiopatrenie k zisteniam SIS kontaktoval novinárku denníka SME Moniku ŽEMLOVÚ (s ktorou udržuje neštandardné vzťahy) a poskytol jej na zverejnenie diskreditačné materiály k funkcionárom Slovenskej informačnej služby, ktoré boli v priebehu 14. týždňa 2006 ŽEMLOVOU aj čiastočne zverejnené. Je predpoklad, že obdobným spôsobom sa k diskreditačným informáciám k funkcionárom SIS dostal aj novinár Milan ŽITNÝ (Domino Fórum). Kontakty na ŽEMLOVÚ a ŽITNÉHO získal REJDA od svojho predchodcu vo funkcii PaedDr. Igora ORAVCA. Diskreditačné informácie na funkcionárov SIS, ktorými REJDA disponuje mu už dávnejšie poskytli Miroslav GUMAN, Daniel JACKULIAK a Stanislav ŠIMON, ktorí nimi sledujú svoje osobné záujmy a vedú diskreditačnú kampaň voči SIS.“

Kto je Monika Tódová:

Všimnite si vetu Moniky Tódovej (7:59-8:03s.): „Nepresvedčili ma vaše argumenty“

Hlavne nech sa neujdú média o tom že im hovoria „mienkotvorné média“ keď ide novinárka hovoriť o tom čo je presvedčivé a to nie.
S akej kompetencie ide hovoriť čo je presvedčivé? On je sudca, prokurátor, dozorná rada?
Je to hanba!

U editora spisu Gorila nieje žiadna informácia o tom že Reja udržuje s Monikou Žemľovou neštandardné vzťahy.
Redakcia Dennika N uvádzala verejnosti špekulácie o tom že analytik oboru kontrrozviedky Peter Holúbek. Vraj dosponuje dosliaľ nevzvejneními informaciami o akcii Gorila, ktorá mohol na výsluchu ku kauze uviesť.
Ak mal tento analytiku informácie ku kauze gorila, ktoré zverejnené neboli. Tak by z najväčšou pravdepodobnosťou mohol mat aj operatívne poznatky neštandardných vzťahov Jána Reju a Moniky Žemľovej (Tódovej). A to práve poznatky, ktoré editor do spisu Gorila neuviedol.

 

Čiže by mohol mať informácie o Monike Tódovej a jej prepojenia na tieto štruktúry ale otázka znie:
Ako vedela redakcia Denníka N o informáciách, ktoré neboli zverejnené? Je vraj aj potvrdenie toho že Monika Tódova mala zapojenie to týchto štruktúru v neštandardných vzťahoch z Jánom Rejhom?

Čo o nej Hovorí Harabin: (Kto je Monika Todová?)

Toto je dosť kompromitujúci dôkaz o tom že Monika Tódová, koná neštandardne a proti novinárskemu etickému kódexu. Takže už vieme kto je Monika Tódová!


Zdroj: http://www.kauzagorila.sk/nazory/a274_todova-je-pri-gorile-v-tazkom-konflikte-zaujmov-dennik-n-mlci
https://blogy.hnonline.sk/peter-achenberg/monika-todova-konecne-ta-niekto-odhalil
Kto je Monika Tódová?

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články