Slovensko

Kto je v skutočnosti Alojz Hlina! Aká je práva tvár lídra KDH?

Kto je v skutočnosti Alojz Hlina! Aká je práva tvár lídra KDH? Parlamentné voľby sú čoskoro za dverami. Jednotliví pravicoví lídri sa...

Napísal Andrej · >
Kto je v skutočnosti Alojz Hlina! Aká je práva tvár lídra KDH? 1

Kto je v skutočnosti Alojz Hlina! Aká je práva tvár lídra KDH?

Parlamentné voľby sú čoskoro za dverami. Jednotliví pravicoví lídri sa medzi sebou spájajú, aby koniec koncov konečne porazili stranu SMER-SD. Nejde ani tak o stranu SMER-SD ako o Roberta Fica, ktorý pravicovým lídrom leží ťažko v žalúdku. Slovensko zažíva spájanie konzervatívcov s liberálmi.

Takéto „Kombo“ Pravdepdobne Slovensko ešte nezažilo. Na druhej strane boj o neutočení medzi KDH či Progresívnym Slovenskom/SPOLU má priniesť ovocie v týchto voľbách.
KDH je jednou z najstarších politických strán na Slovensku. Šok však nastal, keď KDH nepostúpila do parlamentu. Vtedajší líder Ján Fígeľ odstúpil. Hlina je zaujímavou politickou postavičkou. V minulosti sa rád ukazoval v parlamente v slnečných okuliaroch či zaútočil na bývalého smeráckeho poslanca.

Kto je v skutočnosti Alojz Hlina! Aká je práva tvár lídra KDH?

Dnes je však líder KDH novým človekom, ktorý ide meniť Slovensko k lepšiemu. Hlina dnes už vie, že určite nebude spolupracovať so SMEROM a ĽSNS.

 
 

Hlina je aj silným bojovníkom proti ĽSNS. Stranu dlhodobo nazýva fašistickou.
Alojz Hlina má ukončenú Strednú školu poľnohospodársku. Vysokú školu nedokončil. Po škole začal podnikať v gastronómii. V súčasnosti Hlina vlastní niekoľko reštaurácii či salaš s biofarmou.
Lídrovi KDH patria aj niektoré lukratívnych nehnuteľností v bratislavskom Starom Meste. Síce je Alojz Hlina proti SMERU-SD netreba zabúdať, že v minulosti mu právne pomáhal Róbert Kalinak, s ktorým si dokonca líder KDH týka.

Podnikanie Hlinu

Hlinová podnikateľská aktivita je naozaj pestrá. Dovoz oblečenia, export automobilových súčiastok do aut či gastronómia. Hlina nakoniec firmy prepísal, tak, ako to robia všetci politici.
„Už som aj odovzdal agendu priameho riadenia, a to medzi troch ľudí, uviedol pre denník Pravda, nechcel však príliš konkretizovať podiely: Čo sa týka mojich zahraničných aktivít, tam vôbec nevystupujem vo výkonnej zložke.“

Albert v článku ZEM a Vek uvádza
Hlinová spoločnosť ORAVA – STAV, s. R. O. Zvýšila v roku 2017 zisk o 15 % na 118517 eur a tržby jej narástli na 2537000 eur.

Hlina sa mení a menia sa aj jeho slová

Alojz Hlina pôsobil v minulosti v strane Igora Matoviča OĽaNO. Tam Hlina vnímal Slovenskú republiku akoby trošku inak, ako v súčasnosti kedy ho čoraz viac zaujíma Kotlebová ĽSNS ako závažné nedostatky, ktoré trápia obyčajných ľudí. V pléne NR SR si Hlina dokonca dovolil povedať slová o genocíde národa.

„To, čo tam je, to nie je stredovek. To, čo tam je, je hrôza. To, čo tam je – a teraz to poviem – je už možno genocída. A možno stojí za to porozmýšľať či páni Mečiar, Dzurinda a Fico svojou sociálnou politikou nepáchali genocídu na časti obyvateľstva.“ Vyjadril sa v minulosti Hlina.

Dnes je však Hlina viac zhovievavejší a základom politickej aktivity Alojza Hlinu je masívne útočenie na ĽSNS (stačí si pozrieť jeho sociálnu sieť Facebook. Paradoxne kresťan katolík, ktorý nevymenoval poriadne desatoro ani na druhý krát akoby skutočne stratil akékoľvek kresťanské a konzervatívne hodnoty, ktoré má ponúknuť KDH.

Bol som sa znova pozrieť na kotlebovský míting.Prvý krát som sa bol pozrieť v Leviciach, lebo som to chcel vidieť. Druhý krát dnes v Slovenskej Ľupči.Išiel som tam preto, lebo tam bol aktualizačný moment. Kotlebovci mali míting v dedine, z ktorej je na dohľad pamätník vápennej pece v Nemeckej. Práve v týchto dňoch pred 75-timi rokmi tam fašisti a gardisti beštiálne vraždili. Nechcelo sa im kopať hroby do zamrznutej zeme, a tak ľudí popravovali strelou do tyla a hádzali ich do vápennej pece.Chcel som sa spýtať tých účastníkov, či im to nevadí, že práve v týchto dňoch idú na míting ľudí, ktorí nosili gardistické uniformy.A aj som sa ich to spýtal. Žiadnu publikovateľnú odpoveď som nedostal. Taká koncentrácia primitívov na jednom mieste, ktorí sa okolo mňa zhrčili a nadávali mi, sa len tak ľahko nevidí.Jeden z nich ma "hrdinsky " odzadu opľul, čo mi bolo dosť nechutné, ale čo iné môžete od takých ľudí čakať?Kotlebovci tak nechceli počuť pravdu, že ma prehlušovali tými ampliónom na aute, ktorým chodia vykupovať "kožky- perie- staré autobatérie”.Však hovorím: "hrdinovia".A dovoľte ešte vyjadriť môj obdiv ľuďom, ktorí tam proti tomu mítingu v tej zime protestovali.Bolo ich veľa a sú to pre mňa hrdinovia.

Geplaatst door Alojz Hlina op Woensdag 8 januari 2020

Zdroj: https://zemavek.sk/pavucina-alojz-hlina/

Zdroj foto: David Ištok/Aktuality.sk, https://www.aktuality.sk/clanok/412646/komentar-lukasa-krivosika-privela-frontov-alojza-hlinu// Alojz Hlina

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *