Slovensko

Kto je v skutočnosti František Mikloško?

Kto je v skutočnosti František Mikloško? Prezidentské voľby sú čoskoro za dverami Slovenská republika bude mať v poradí už 5 prezidenta, ktorý bude  hájiť...

Written by Andrej · 1 min read >
Kto je v skutočnosti František Mikloško

Kto je v skutočnosti František Mikloško?

Kto je v skutočnosti František Mikloško
Kto je v skutočnosti František Mikloško

Prezidentské voľby sú čoskoro za dverami

Slovenská republika bude mať v poradí už 5 prezidenta, ktorý bude  hájiť záujmy a reprezentovať Slovenskú republiku. Slováci si v marci môžu vybrať  zo širokého spektra mien, ktoré reprezentujú rôzne voličské základne. Favoritmi volieb sú podľa prieskumov 3 silné mená. Ide o dvoch eurooptimistov Šefčoviča a Mistríka a kriticky alternatívneho kandidáta Štefana Harabina. Netreba však zabúdať na ďalšie mená, ktoré môžu v prezidentských voľbách zamiešať karty. Veď prieskum ostáva stále len prieskumom a vyhrať  môže skutočne každý.

Jedným s kandidátov je aj bývalí poslanec a matematik František Mikloško, ktorý zabojuje o získanie voličov na svoju stranu. František Mikloško je v praktickosti pravicový kandidát. Aj pre Andreja Kisku by bol František Mikloško vhodným nástupcom do Prezidentského palácu. Práve Kiska spomenul na debate zo študentmi, že Mistrik, Čaputová a taktiež Mikloško by boli tí najvhodnejší kandidáti na prezidenta. Ak by sa však pravica spojila medzi sebou a vybrali by si toho najúspešnejšieho kandidáta bola by to výraznejšia šanca uspieť. Pravdepodobne to však nebude a každý bude ťahať za svoje lano. Mistrík, Čaputová a taktiež Mikloško pôjdu proti sebe.

Prezidentský neuspešný Mikloško

František Mikloško sa už dva krát uchádzal o prezidentský post. V roku 2008skončil pred bránami finále s 5,42 %. Kandidatúru skúsil opäť v roku 2004. Tam však Mikloško voličov nezaujal a skončil až na piatom mieste. V roku 2019 to budú už Mikloškové tretie voľby za prezidenta. Žeby do tretice všetko dobré?

Kto je skutočnosti František Mikloško?

František Mikloško v roku 1971 ukončil štúdium matematiky na Prirodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Od roku 1971 sa aktívne venoval pracovnej činnosti v Ustave technickej kybernetiky SAV v oblasti numerickej matematiky. V rokoch 1983 až 1989 pracoval Mikloško ako robotník. Mikloško bol disidentom a aktivistom Tajnej cirkvy. Mikloško sa tak isto zapísal do dejín Bratislavského Veľkého piatku. Išlo o pokojné manifestácie veriacich. Hlavnou problematikou bola náboženská sloboda. V roku 1989 sa taktiež stal členom Koordinačného výboru Verejnosti proti násiliu. Po revolúcii sa Mikloško angažoval do politického života. Od roku 1992 sa stal členok KDH až do roku 2008, kedy sa jeho politická kariéra skončila.

zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Miklo%C5%A1ko

 

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *