pondelok, 24 januára, 2022

Kto je v skutočnosti Ján Budaj? Juraj Smatana….,nočný vlci.

Posledné články

Kto je v skutočnosti Ján Budaj?

Dosť známi politiky Ján Budaj je členom politickej strany Obyčajný ľudia a nezávislé osoby (OĽaNO). Možno pre niektorých milí postarší pán, ktorý upozorňuje na korupciu a háji „demokraciu“. Nuž nieje to úplne tak.

 

Lenže kto je v skutočnosti Ján Budaj?

Poďme trocha do minulosti a priblížme si jeho aktivity za nežnej revolúcie a za takzvanej „normalizácie“.

Počas takzvanej normalizácie koncom 70. rokoch založil s jedným z prvých signatárov Chartu 77. Tú chartu, ktorej v roku 1981 dal 1 000 000 dolárov. Na podporovanie liberálneho názoru v prospech západu. Ak neveríte že to tak bolo, tak si prečítajte knihu George Soroša v ktorej to aj on sám píše (George Soroš: Zmenka na demokraciu).

george soros a charta 77
George Soroš a charta 77

 

Takže tejto charty 77 bol súčasťou aj Ján Budaj.

Počas nežnej revolúcie(1989) organizoval rôzne mítingy a verejné akcie. Neskôr sa ale odhodlal k ďalšiemu činu a spoluzaložil hnutie „Vrejenosť proti násiliu„. A to až do tej miery že patril do užšieho vedenie a bol hlavný hovorcom. O rok neskôr už bol predsedom hnutia.

Neskôr sa stal politikom v rokoch 1998 až 2002 a to za stranu: „Slovenskú demokratickú koalíciu“ (SDK). Následne po tom sa v roku 2002 bol Ján Budaj členom strany: „Demokratickú únia“, ktorú aj sám viedol a zostavil z „Demokratickou stranou“ (DS) kandidátku.

To zrejme nebolo úspešné a z volieb odstúpili a odporúčili voliť za stranu SDKÚ. Čiže opäť stranu, ktorá mala svojich vrcholových predstaviteľov napojených na mimovládny sektor Georga Soroša. Ale to je len zrnko jeho aktivít.

 

Vzťah z ŠtB?

Mnohých táto informácia asi neprekvapí. Najme tých ktorý nesledujú slovenské liberálne média.

Podľa registračného zväzku pod číslom 23214 komunistickej Štb bo, Ján Budaj vedený ako agent pod krycím menom „domovník“ (1979-1981). Čo sa mu nevyplatilo v roku 1990 kedy bol táto informácia zverejnená deň pred voľbami a on musel z kandidátky odstúpiť (VPN – Verejnosť proti násiliu).

 

Oficiálne údaje uvádzajú: – Kto je v skutočnosti Ján Budaj?

Táto informácia sa okamžite stala obrovskou senzáciou, pre mnohých však bola úplne nepochopiteľná. ŠtB zaevidovala Jána Budaja ako sledovanú osobu už na začiatku 70. rokov a väčšinu času bol v jej zoznamoch vedený v kategórii „nepriateľská osoba“.

Jedno obdobie však bol preevidovaný do kategórie „tajný spolupracovník“. Zväzok a dokumenty, ktoré by mohli bližšie osvetliť jeho spoluprácu s ŠtB, sa v archívoch nenachádzajú a s najväčšou pravdepodobnosťou boli účelovo vytiahnuté spomedzi dokumentov ŠtB. Mnohé ďalšie dokumenty však poukazujú na skutočnosť, že Ján Budaj s ŠtB nikdy aktívne nespolupracoval.

Či už spolupracovala alebo nie názor si všetci urobte sami. My len poukazujeme na oficiálne dokumenty.

 

Ján Budaj revolúcia
Ján Budaj revolúcia

 

Ako sa Ján Budaj opäť zdiskreditoval?

Pán Budaj prehovoril v parlamente proti Nočným vlkom a to tým spôsobom:

budaj a nocny vlci
Budaj a nočný vlci

 

Samozrejme sú aj taký, ktorý si zachovali zdravý rozum:

kalinak sa zastal nocnych vlkov
Kaliňák sa zastal nočných vlkov

Róbet Kaliňák: 

„Je to hon na čarodejnice. Neporušili žiaden zákon. Noční Vlci sa na Slovensku vždy správali slušne“

 

Pán Budaj má zrejme neoverené informácie a hoax (nepravdivá správa) od Juraja Smatanu. Už známeho hoaxéra a vraj bojovníka proti hoaxom.
pre pár dnami Juraj Smatana zverejnil na facebook skupine tento príspevok:

juraj smatana hoax
juraj smatana hoax

 

Ako sa nakoniec ukázalo, išlo o falošnú správu. Ale Juraj Smatana ju samozrejme šíril ďalej. Lebo všetko Ruské alebo pro-ruské je zlé. Je to úplne samozrejme že pre neho je všetko Ruské zlé. Keďže je mám v organizácií, ktorú financuje Americký kongres. Takže dá sa bez problémov povedať že Juraj Samtana „vraj“ môže byť „americký špión„.

Nieje sa čomu diviť že si Budaj vyslúžil kritiku za svoj prejav v parlamente voči Nočným vlkom. Keďže vychádzal z neoverných správ hoaxér Smatanu.

 

To samozrejme muselo mať dohru: (7:45 – Juraj Smatana) – Kto je v skutočnosti Ján Budaj?

Hneď v začiatku Pán Smatana uvádza nepravdivé informácie.

Juraj Smatana: 

„..rusko už po zániku Sovietskeho zväzu už nieje mocnosťou, ktorá by disponovala takouto silou..“

Juraja Smatana tým chce povedať že Rusko už nieje tak armádne silné. No opak pravdou! Ak niekto z vás sleduje výzbroj Ruskej Federácie tak vie o tom. Že Rusko disponuje najmocnejšou armádou na svete a najme armádnou technikou.

 

Juraj Smatana: – Kto je v skutočnosti Ján Budaj?

„..my sme súčasťou najväčšej vojenskej aliancie na svete..“

Opäť Hoax (nepravdivá informácia) z úst Juraja Smatanu. Asi sám nevie čo je BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika). Nejde len o ekonomický pakt ale aj o vojenský. Nuž zatiaľ nie formálne.

Ako sa chce Nato + Amerika postaviť vo vojne proti Číne a Rusku…?

Nemajú na to peniaze, nemajú surovinovú sebestačnosť a technický vyspelú armádu.

 

Samozrejme niekto z vás teraz povie že Amerika ma najlepšiu armádu. Tak ak si to fakt myslíte pozrite sa na posledné analýzy boja schopnosti tohto štátu. Nie počet techniky z roku 1998 ale analýzu bojaschopnosti. Ktorá je zatiaľ najkvalitnejšia.

 

Takže tu vidíme nepravdy šíriace sa cez Smatanu, Budaja až do našich liberálnych médií.

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Ján_Budaj
http://www.infovojna.sk/article/nocni-vlci-prisli-na-slovensko-provokovat-demokratov-a-robit-nabor-ludi-na-donbas-tvrdi-budaj
https://www.youtube.com/watch?v=p32Za0YMTfw&app=desktop (Kto je v skutočnosti Ján Budaj?)

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články