pondelok, 24 januára, 2022

Kto je v skutočnosti Martin Poliačik ?

Posledné články

Kto je v skutočnosti Martin Poliačik?

Kto je v skutočnosti Martin Poliačik ?
Kto je v skutočnosti Martin Poliačik ?

Liberálny trend ala Progresívne Slovensko + SPOLU

Súčasný liberálny trend priniesol do politiky nové mená, ktoré by po parlamentných voľbách radi vládli. Slovensko tak zažíva trend nových politikov, ktorí sú viac liberálny a centristicky mysliaci. Jedným z nich je staronový poslanec NRSR Martin Poliačik, ktorý v minulosti pôsobil v Sas. Po určitých nezhodách sa Poliačik rozhodol odísť a stal sa nezávislým poslancom. V roku 2017 svetlo sveta uzrela strana Progresívneho Slovenska. Tam Poliačik vstúpil. V 2019 roku Progresívne Slovensko zažíva úspech v prezidentských voľbách. Ich kandidátku donedávna nikto nepoznal. Po perfektnom marketingu a odstúpení Mistríka si Slovensko vyberá prvú dámu v paláci. Progresívne Slovensko slávilo aj po voľbách do Europarlamentu. Porazilo Smer-SD. V prieskumoch im patrí 2 miesto (parlamenté voľby 2020) a percentá Progresívcom naďalej stúpajú. Poliačik, Jaurová, Truban sú pripravené vládnuť Slovensku. K tomu treba pripočítať aj možné spájania s Andrejom Kiskom. Centristické hodnoty sú Slovensku čoraz bližšie. Voľby 2020 to môžu len potvrdiť.

Kto je v skutočnosti Martin Poliačik?

Martin Poliačik je slovenský pedagóg a filozof. V súčasnosti pôsobí v strane Progresívne Slovensko. Od roku 2010 sa Poliačik stal poslancom NRSR za stranu Sas. Práve Poliačik stál pri zrode pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita (Sas). Poliačik sa považuje za centristu, ktorý má uvoľnený a zmierlivý prístup k migrácii a je tak isto menším euroskeptikom. Práve v roku 2017 vo svete masívne rezonovala migrácia. Masívnu migráciu predovšetkým kritizoval Richard Sulík. Odlišných názorov osť od Sulíka si vybrala svoju daň. Poliačik v roku 2017 odchádza k Progresívcom, ktorí sú oveľa menej skeptický k Európskej únii.

Dnes je situácia úplne iná ako pred rokom. Sulíkovci zaspali na vavrínach a v prieskumoch ich predbehli jasne Kotlebovci a Progresívci. Sulíkové premiérske ambície postupne klesajú. Naopak Progresívci sú čoraz silnejší. Ovládnu nakoniec Progresívci na čele s Poliačikom Trubanom, Beblavým či Kiskom (ak príde k spojeniu) Slovensko?

zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Martin_Polia%C4%8Dik

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články