nedeľa, 23 januára, 2022

Kto je v skutočnosti Milan M. Šimečka?

Posledné články

Kto je v skutočnosti Milan M. Šimečka?

Priateľ Soroša?

Meno Martin Milan Šimečka je často označovaný ako osobnosť, ktorá má veľmi blízko Bratislavskej kaviarni. Prozaik,Spisovateľ a publicista Martin Milan Šimečka sa dlhodobo venuje aj politickým témam. Ide predovšetkým o zahraničnú ale taktiež domácu politiku v ktorej často vyjadruje svoje pravicové postoje. V diskusiách rád a často rozpráva o zlom a už neexistujúcom Mečiarizme. Georga Sorosa samotný Šimečka považuje za významného finančníka, ktorého obdivuje. Práve podľa publicistu Šimečku je George Soros významnou postavičkou, ktorá v určitých momentoch dosiahla zničiť Mečiarizmus a nastoliť demokraciu. Finančníka Sorosa považuje za priateľa.

Šimečka o Sorosovi

Kto je v skutočnosti Milan M. Šimečka?

Prozaik Šimečka sa narodil 3. novembra 1957 v Bratislave. Šimečka má významne kritický postoj k Ruskej federácii vdaka detstvu, ktoré prežil. Práve jeho otec sa v rokoch, kedy na Slovensku vládol komunizmus dostal do významných problémov. Milan Šimečka bol otcom vtedy mladého Martina. Šimečka starší dlhodobo prednášal na vysokej škole. Išlo práve o marxistickú filozófiu, ktorá bola v minulosti v móde a prakticky veľmi významný predmet doby komunizmu. Tak isto bol členom KSČ. Rok 1968 znamenal zmenu nielen pre celé Československo ale taktiež aj pre rodinu Martina Šimečku. Po auguste 1968 je Šimečka starší vyhodený z Komunistickej strany.

Obdobie svetla pre Šimečku

V roku 1981 prišla ďalšia krutá správa a Šimečka starší bol na rok a 1 mesiac uväznený. Ani s Martinom Šimečkom to nebolo jednoduché. To, že vyrastal v rodine filozofa neznamenalo to, že budúcnosť bude dokonalá. Šimečka sa nakoniec vyučil len na učilišti v Slovnafte. Bolo to práve kvôli disidentstvu otca. Martin sa venoval rôznym povolaniam. Ku príkladu bol predavač,plavčík či kurič. Doba sa však zmenila. A zmenilo sa aj rozhodnutie jeho otca, ktorý premenil kabáty a stal sa významným predstaviteľom Verejnosti proti násiliu (VPN). Z niekdajšieho komunistu, ktorého doba potrestala sa stal presvedčený demokrat. Po zmene režimu patril Šimečka stále k významným predstaviteľom VPN. Dokonca jednu dobu patril medzi poradcov Václava Havla.

Zlé časy v komunizme

Tak ako jeho otec tak aj syn Martin pocítil zlé časy v komunizme. Prišla však revolúcia a nové časy. Práve Martin Šimečka sa chytil šance, ktorú určite nepustíl a mohol sa venovať tomu čo ho baví. V roku 1990 Šimečka mladší zakladá vydavateľstvo Archa. Otázkou je, kde Martin Šimečka získal peniaze na vydavateľstvo, keď v minulosti mal prácu, ktorá by ho tak finančne nezabezpečila. V tomto prípade je však odpoveď jednoduchá a jasná. Šimečka dlhodobo obhajuje Georga Sorasa, ktorého považuje za priateľa. Práve vydavateľstvo Archa bolo prvé roky financované aj z Nadácie otvorenej spoločnosti. Stále netreba zabudnúť že Sorosova organizácia sídlila v budove,kde sa nachádzali ďalšie mimovládky. Medzi ne patrila napríklad Nadácia Charty77, Slovenský helsinský výbor či Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku

 „Luza sa dnes hľadá pod ľady nových signálov, ktoré vypúšťajú proruské weby napustené jedom konšpiratívnych teórií, hľadá sa podľa znakov nepriateľstva k samotnémuštátu, ktorý považuje za mocenský nástroj skorumpovaných elít,“ Šimečka o odporcoch NATO

Šimečka je príkladom typického publicistu, ktorý nosí v srdci prozápadné názory stoj čo stoj. Postoj k Rusku Šimečku ostáva kritický.

https://www.youtube.com/watch?v=IdAXzg9kuB8

zdroj: https://zemavek.sk/pavucina-martin-milan-simecka/, https://sk.wikipedia.org/wiki/Martin_Milan_%C5%A0ime%C4%8Dka

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články