Image default

Kto je v skutočnosti Zuzana Čaputová?

Kto je v skutočnosti Zuzana Čaputová?
Kto je v skutočnosti Zuzana Čaputová?

 

Prezidentské voľby sa blížia 

Slovensko prakticky spoznalo všetky mená, ktoré o tento post budú bojovať. Jedným z bojovníkov na prezidenta Slovenskej republiky je aj sympatická Zuzana Čaputová, ktorú ste mohli postupne vidieť cez reklamy na sociálnych sieťach, krátkych upútavkách na youtube či malých konzervatívnych prezidentských diskusiách vybraných kandidátov pod záštitou mienkotvorných denníkov. Prezidentské voľby budu naozaj zaujímavé. Mená ako Harabin, Mistrík, Chmelár, Kotleba, Bugár ale aj Čaputová zabojujú o priazeň voličov. Práve diskusia jednotlivých kandidátov bude naozaj kvalitným spestrením odlišných názorov na vec a každý jeden hlas rozhodne, kto sa stane novým prezidentom Slovenskej republiky.

Kto je v skutočnosti Zuzana Čaputová?

Zuzana Čaputová v minulosti vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Počas štúdia na právnickej fakulte stíhala dalšie aktivity medzi, ktoré patrí aj práca v miestnej samospráve v Pezinku. Šikovná študentka pracovala len ako asistentka na právnom oddelení. Po tom čo mladá študentka svoju prácu odvádzala dobre postúpila až na zástupkyňu prednostu mestského úradu. Po absolvovaní školy sa Zuzana Čaputová orientovala na neziskový sektor. Tam sa venovala rôznym aktivitám. Medzi ktoré patrí verejná správa či problematika zneužívaných a týraných detí. Jej najznámejší prípad je Pezisnka skládka, ktorá bola pomenovaná občianskou iniciatívou Skládka nepatrí do mesta. Práve tejto problematike sa Čaputová venovala najdlhšie spomedzi jej prípadov až 14 rokov.

Z advokátky sa stala politička?

Zuzana Čaputová sa v roku 2017 rozhodla, že vstúpi do politiky. V decembri 2017 sa rozhodla vstúpiť do novej politickej strany Progresívne Slovensko. V tomto prípade Čaputová nebude nezávislá a Progresívne Slovensko získa novú tvár, ktorá by mohla taktiež spropagovať novú stranu.

Kisková favoritka?

Andrej Kiska patrí medzi prozápadne orientovaných politikov, ktorý by si prial aby Slovensko smerovalo aj nadalej viac k západu ako iným smerom. Na druhej strane aký je prozápadný prezident Kiska tak jeho výsledky stretnutí zo západnými lídrami sú neuveriteľne chabé. Prezident Kiska nikdy nebol na oficiálnej návšteve Bieleho domu či na návšteve Ruska či Číny aby vylepšil obchodné vzťahy. S porovnaním s Milošom Zemanom je Andrej Kiska amatérom v nadväzovaní jednotlivých pozitívnych politických vzťahov. Kiska má však k Progresívnemu Slovensku a strane SPOLU veľmi blízko. Dokonca sa hovorí, že ak by Kiska vstúpil do politiky vytvoril by koalíciu (Kiska+Progresívne Slovensko+SPOLU). Všetko je však vo hviezdach ako sa Andrej Kiska rozhodne.  Kiska dlhodobo považuje západné smerovanie za veľmi dôležité. Čaputová, Mikloško a Mistrík sú favoritmi súčasného prezidenta Andreja Kisku.

„Je potrebné sa spojiť pred prvým kolom aby vyhral demokratický kandidát“ Zuzana Čaputová

Práve tieto slová venovala Čaputová, ktorá sa pravdepodobne obáva  významnejších preferencii sudcu najvyššieho súdu Štefana Harabina, ktorý si získava ľudmi predovšetkým jeho úprimnými videami. Na druhej strane mená ako Ćaputová či Mistrik vsadili na marketing. Videa, Bilboardy či letáčiky budú základom prezidentskej kampane týchto kandidátov. Podľa preferencii je práve Mistrík a Harabín hlavnými favoritmi. Samozrejme po internete kolujú aj preferencie s Miroslavom Lajčákom, ktorý je podľa prieskumov jasný favorit. Stále je však otázne či Miroslav Lajčák bude alebo nebude kandidovať. Čaputová sa podľa prieskumov drží na hranici od 3 do 5 % hlasov. Voľby sú však ešte ďaleko a prezidentské karty sa môžu všelijako zamiešať. Zuzana Čaputová však patrí medzi osobnosti, ktoré sú euro optimistické a podobné Andrejovi Kiskovi

zdroj: https://www.picuscapital.sk/caputova-je-potrebne-sa-spojit-pred-prvym-kolom-aby-vyhral-demokraticky-kandidat-video-vo-vnutri/, https://sk.wikipedia.org/wiki/Zuzana_%C4%8Caputov%C3%A1,

Súvisiace články

Podľa Kemku je Harabin nebezpečný človek prečo?

Andrej

“Esá” Liberálnej Strany SAS neustále prekvapujú

Andrej

Je Lorenz umelec?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..