utorok, 30 mája, 2023

Lajčák nevidí dôvod nepodpísať globálny pakt o migrácii

Posledné články

Lajčák nevidí dôvod nepodpísať globálny pakt o migrácii

Lajčák nevidí dôvod nepodpísať globálny pakt o migrácii
Lajčák nevidí dôvod nepodpísať globálny pakt o migrácii

Kauza podpísať lebo nepodpísať migračný pakt OSN pokračuje.

Zatiaľ čo krajiny V4 postupne oznamujú odstúpenie od paktu. Slovensko a predovšetkým šéf diplomacie Miroslav Lajčák stojí za rozhodnutím podpísať tento migračný pakt. Nepodpísanie by podporila predovšetkým opozícia. Ide o strany SAS či SME Rodina. Oľano a ostatné pravicové strany sa k tejto problematike nevyjadrili. Sulík a Kollár dlhodobo upozorňujú na problémy ilegálnej imigrácie. Kollár si predovšetkým na migrácii vybudoval aj volebnú kampaň.

Vďaka jeho proti imigračným videám začal byť politicky činný a známi. Svoj názor však nemení ani ako opozičný poslanec. Práve naopak stojí si za názorom, že Slovensko má dostatok problémov aj okrem ilegálnej migrácie. Sám dlhodobo tvrdí, že je potrebné vyriešiť predovšetkým problémy na Slovensku. Čo sa týka pravicového lídra a šéfa strany SaS Richarda Sulika ten dlhodobo kritizuje Europskú úniu za otvorenosť imigrácie. Mohli sme ho vidieť v nemeckých politických show, kde sa stretol aj s rôznymi predstaviteľmi hlásajúcimi humánnosť. Sulík je za pomoc ilegálnym migrantom.

https://www.youtube.com/watch?v=w-teb79fiMM

Ale mimo územia Európskej únie. Práve Richard Sulík považuje ilegálnu imigráciu za určité nebezpečenstvo. Za tieto názory ho kritizovala aj ďalšia poslankyňa európskeho parlamentu Monika Beňová, ktorá je otvorená migračnej otázke. Dokonca migračný pakt by nepodpísala ani koaličná strana SNS. Bude to naozaj zaujímavé ako sa nakoniec rozhodne Slovenská republika. O migračnom pakte by sa malo predovšetkým rokovať. O Slovensku predovšetkým nemá rozhodovať v súčasnosti najsilnejší muž diplomacie.

Zatiaľ čo Fico bojoval proti migrácii Lajčák bojuje za podpísanie migračného paktu

Miroslav Lajčák v žiadnom prípade nevidí dôvod aby nepodpísal globálny pakt o migrácii.

Lajčák na bilaterálnom stretnutí v Česku sa stretol s kolegom diplomacie Tomášom Petríčkom. Práve Petríček pred týždňom uviedol, že Česko nepodpíše kontroverzný pakt o migrácii. Ministri debatovali o vzájomných vzťahoch a Lajčák taktiež skritizoval Rakúsko, ktoré migračný pakt nepodporí.

„Česko je pre nás kľúčovým a dôležitým partnerom a naše bilaterálne vzťahy sú na výbornej úrovni. Podľa môjho názoru nie sú na svete dve krajiny, ktoré by mali k sebe tak blízko, ako je tomu medzi našimi krajinami. Dôkazom toho je aj naše pokojné rozdelenie,“

„Rozhodnutie rakúskeho parlamentu ma sklamalo. Tento dokument nie je záväzný a sú v ňom uvedené iba odporúčania. Je tam jasne uvedené, že každá krajina má právo riešiť nelegálnu migráciu podľa vlastných pravidiel,“ 

 „Nemôžeme sa chovať v tejto oblasti ako trojročné deti a tváriť sa, že tu migrácia nie je. Stovky rokov tu bola a poďme viesť debatu o tejto téme,“ 

Či Slovenská republika podporí migračný pakt je naozaj otázne. Rozhodnúť by však mali ľudia nie jeden človek.

https://www.youtube.com/watch?v=Dlwhxkznifw

zdroj: https://www.ta3.com/clanok/1140197/lajcak-nevidi-dovod-na-nepodpisanie-globalneho-paktu-o-migracii.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články