Image default
 
 

Lajčák ostáva vo funkcii Ministra Zahraničných vecí

Lajčák ostáva vo funkcii Ministra Zahraničných vecí Prečo sa rozhodol ostať ?
Lajčák ostáva vo funkcii Ministra Zahraničných vecí
Prečo sa rozhodol ostať ?
Maraton odvolania sa nakoniec ukončil

Komédia ohľadom demisie Miroslava Lajčáka sa dnes úspešne ukončila. Nakoniec sa nemusel ani rozhodovať Andrej Kiska, ktorý si dával závezok vybaviť svoje stanovisko do stredy. Čas mu však uplinul a Kiska akoby váhal čo dalej. Netreba zabúdať, že Andrej Kiska bol s Miroslav Lajčákom dlhodobo spokojný a pravdepodobne by nad demisiou privrel oči. Na druhej strane ho dlhodobo podporoval Pellegrini či Bugár. Na druhej strane išlo len o divadlo, ktoré sa nakoniec skončilo očakávane. Lajčák nadalej ostáva Ministrom zahraničných vecí. Orodovanie OBSE a dalších koaličných členov sa nakoniec zaobišlo pozitívnou správou pre Smer-SD. Spokojná môže byť aj poslankyňa Cséfalváyová či Bugár, ktorí sa obávali iného smerovania v zahraničnej politike po demisii Lajčáka.

 
 

Nič takého sa však nekoná. Súčasný premiér Slovenskej republiky nakoniec presvedčil Lajčáka aby ostal vo funkcii Ministra zahraničných vecí. Aj keď pakt nebude podpísaný Lajčáka presvedčili garancie o zahraničnej politike. Išlo o garancie lídra najsilnejšej ľavicovej strany Smer-SD Roberta Fica a súčasného premiéra Pellegriniho. O aké garancie nakoniec išlo sa Lajčák vyjadril sám. „Garancie, že programové vyhlásenie vlády platí a že nebudú prijímané ani akceptované kroky, ktoré by spochybňovali základné piliere našej zahraničnej politiky, za výkon ktorej zodpovedám ako minister. Tieto garancie prijímam s plnou vážnosťou. Iba za týchto podmienok má pre mňa zmysel pokračovať,“

Lajčák ostáva vo funkcii Ministra Zahraničných vecí

Lajčak naďalej pripomína, že s krokmi Slovenskej republiky neprijať pakt OSN nie je dobrým krokom. „Bol som a zostávam presvedčený, že uznesenie NR SR o odmietnutí byť súčasťou spoločného úsilia riešiť migráciu nie je správne,“ dodal staronový Minister Zahraničných vecí Lajčák.

Nakoniec išlo len o mediálny boom, ktorý mal vyhodnotiť Andrej Kiska. Ten však svoju povinnosť rozhodnúť sa akoby vôbec nevážil. Demisia bola na stole od 29.11.2018. Kiska si dával prekvapivo na čas. Nakoniec však jeho rozhodnutie ničím neovplyvní pozíciu Miroslava Lajčáka. Je tak zaujímavé, že príjmať kozu do prezidentského paláca môže Kiska okamžite. Čo sa však týka dôležitých rozhodnutí si Kiska dáva až neuveriteľne dlhú dobu. Otázkou je koľko by sa čakalo na rozhodnutie ak by sa Lajčák sám nerozhodol zotrvať vo funkcii.

zdroj: slovensko.hnonline,sk/1855330-lajcak-ostava-vo-funkcii-pellegrini-ho-presvedcil,
cas,sk/clanok/776005/necakana-sprava-lajcak-sa-rozhodol-zostat-vo-funkcii-ministra-zahranicia,

 

Súvisiace články

Smer-SD chce zakázať homosexuálom adoptovať deti

Andrej

Podľa Dzurindu je Slovensko trápne

Andrej

Krajiny, ktoré neprijmú migrantov porušujú pravidla právneho štátu…video vo vnútri

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..