">Lajčák skritizoval slovenský parlament prečo? | PICUS Capital
Image default

Lajčák skritizoval slovenský parlament prečo?

Lajčak skritizoval parlament
Lajčak skritizoval parlament
 
 
 
 

Kontroverzný pakt OSN o migrácii

Patrí medzi najzásadnejšiu tému v posledných týždňoch. Práve neriešiteľná otázka legálnej migrácie vyústila až k paktu OSN, ktorý má konečne tento problém vyriešiť. 34 stranový dokument sa však v súčasných dňoch stal naozaj významne kontroverzným a mnohé krajiny sním absolútne nesúhlasia. Pakt jednoznačne v Marockom Marrakéši 10,11 Decembra nepodpíše USA, Rakúsko, Maďarsko, Česko, Poľsko či Izrael. Na druhej strane ostávajú krajiny, ktoré s paktom súhlasia. Aj Európsky parlament otvorene uvádza, že pakt je potrebné prijať.

Slovenská republika je stále na vážkach. Stále sa rozpráva o Pellegríniho analýze a najvyšší diplomat Lajčák sa vyhráža demisiou. Práve Lajčák patrí medzi významných zástancov migračného paktu OSN. Sám sa aj na dokumente podieľal. Bola by to teda škoda aby ho Lajčák pre Slovensko nepodpísal. Na druhej strane s paktom absolútne nesúhlasia opozičná SAS či hnutie SME RODINA. Podporili by ho však Obyčajný ľudia. S podpísaním paktu nesúhlasí ani Predseda vlády Andrej Danko. To ako sa vo finále Slovensko skutočne rozhodne ostáva naozaj otázne.

 
 

Lajčák skritizoval slovenský parlament prečo?

“Neviem, ktorým smerom sa obraciame. Keď sledujem parlament, neviem, kde vlastne žijeme. Z parlamentu mám všetko možné, len nie pocit racionality,” odpovedal šéf rezortu diplomacie na margo toho, či je ešte Slovensko prozápadne orientované” Komentoval Lajčak

Podá nakoniec Lajčák demisiu?  “Tu sa bijú dve veci, jednak moja zodpovednosť voči rezortu, voči úlohám, ktoré pred nami stoja. Ale musím byť v súlade sám so sebou. Nemôžem robiť svoju prácu, pokiaľ neverím v to, čo robím, alebo pokiaľ nevidím, že mám priestor na to, aby sme robili to, čo považujeme za správne,” 

Dnes však Slovenský Parlament jednoznačne odmietol Pakt o migrácii.  “SR je plne suverénna v definovaní vlastnej národnej migračnej politiky,” uvádza uznesenie. Poslanci to dnes (29.11) schálili 90 hlasmi.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/lajcak-kritizoval-slovensky-parlament-nazor-na-demisiu-nezmenil

 

 

podpor nás
podpor nás

Súvisiace články

Poučná reklama? Alebo len ďalší multikulturálny gýč ?

Daniel

Beňová otvorene o lete Čaputovej s umelcami!

Andrej

Pochody za Slušne Slovensko budú pokračovať

Daniel

Zanechať komentár