streda, 1 decembra, 2021

Lajčak skritizoval výroky Danka!

Posledné články

Lajčak skritizoval výroky Danka! Tak toto sa Dankovi páčiť nebude

Miroslav Lajčák sa už ďalej nemôže pozerať na Dankové výroky. Podľa Lajčáka tieto výroky vysielajú jasný signál, že nemáme jednotnú líniu zahraničnej politiky. Lajčak sa pravdepodobne obáva, že Slovenská zahraničná politika môže nabrať iný smer.
Lajčak sa nechce v žiadnom prípade dostať do akéhosi konfliktu s predsedom Národnej rady Slovenskej republiky Andrejom Dankom.

„Vy ma stále nútite do konfliktu s predsedom Národnej rady, ja už som unavený. Ja som minister zahraničných vecí a nie minister pre vysvetľovanie výrokov pána Danka, povedal Lajčák.

Lajčak skritizoval výroky Danka! tak toto sa Dankovi páčiť nebude

Lajčak však podotkol, že je potrebné rešpektovať líniu orientácie v zahraničnej politike. Podľa Lajčáka sa to predsedovi Dankovi občas nevydarí.

Podľa Miroslava Lajčaka sa aj takto vysielajú signáli, že Slovensko nemú jednotnú zahraničnú politiku. Prejav v Štátnej dume RF

Nešťastný Lajčák?

Lajčák ostáva sklamaný z niektorých výrokov predsedu NRSR. Podľa Miroslava Lajčaka sa takto vysielajú signáli, že Slovensko nemú jednotnú zahraničnú politiku.

„Z čoho ja, ako minister zahraničných vecí som veľmi nešťastný, hovorí Lajčák
Síce sa Lajčák do konfliktu nechce dostávať a v tomto sa snaží byť mierne diplomatický netreba zabudnúť, že konflikt medzi Dankom a Lajčákom už bol. Išlo o pozvanie Bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, ktorého pozval Janko.

Pro západné zahranično-politické zmýšľanie ako trend?

Dnes je významným trendom zahranično-politických vzťahov byť proti Ruskej Federácii. Liberáli by si najradšej priali, aby Ruská Federácia možno vôbec neexistovala. Na druhej strane rôzni politici rozmýšľajú inak a chceli by vzťahy s Ruskom nenarušiť. Janko nie je jediný, ktorý bojuje za lepšie vzťahy s Ruskou Federáciou. O Ruských vzťahoch dlhodobo rozpráva aj poslanec NRSR Ľuboš Blaha, a tak isto, aj ďalší poslanec Peter Marček. Naopak na druhej strane pre Bugára, Klusa či Csefalváyovú je prozápadné zahranično-politické smerovanie sväté.

Lajčak skritizoval výroky Danka! Tak toto sa Dankovi páčiť nebude

Zdroj: https://www.infovojna.sk/article/video-lajcak-je-nestastny-z-navstev-danka-v-rusku-ja-nie-som-minister-pre-vysvetlovania-vyrokov-predsedu-parlamentu

 

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články