utorok, 30 mája, 2023

Lajčák: Téma migračného paktu OSN je zneužívaná populistami, xenofóbmi a nacionalistami

Posledné články

Lajčák: Téma migračného paktu OSN je zneužívaná populistami, xenofóbmi a nacionalistami

téma migračného paktu OSN je zneužívaná populistami, xenofóbmi a nacionalistami
téma migračného paktu OSN je zneužívaná populistami, xenofóbmi a nacionalistami

Súčasná problematika ilegálnej migrácie je čoraz významnejšia. Problém ilegálnej migrácie sa absolútne nerieši. Práve naopak systém povoľuje masívnu migráciu vďaka súčasným lídrom, ktorí túto problematiku nechali otvorenú.

Otvorená problematika=otvorenosť migrácie

Masová migrácia postupne začala ísť na nervy Nemecku a Francúzsku. Tieto krajiny sa rozhodli, že imigrantov je potrebné prerozdeľovať. Skoro 3 rok sa socialisti nevedia zhodnúť čo by bolo najlepšie spraviť pre túto problematiku. Mnohé štáty sú absolútne nespokojné s vedením súčasných lídrov. Macron, Merkelová či Juncker strácajú na popularite a voľby (do európskeho parlamentu) sa neutíchajúco blížia. Netreba zabúdať na Maďarsko, ktoré sa postupne obracia chrbtom únii a chce byť bezpečnou krajinou bez ilegálnej migrácie. Ani Macronové vyhrážania eurofondami neprinútia jednotlivé krajiny aby súhlasili s otvorenosťou. Maďarsko podporuje aj celá V4 a samozrejme aj Salvini, ktorý by rád zmenil vedenie Európskeho parlamentu po voľbách v roku 2019.

Pakt OSN o migrácii

Súčasný migračný pakt je ďalšou kontroverznou témou, ktorá sa týka aj Slovenskej republiky. Pred 2,5 rokmi sa Robert Fico ostro ohraničoval voči ilegálnej migrácii. Bola to aj predvolebná kampaň, kde ostro poukazoval na fakt, že v žiadnom prípade nič s ilegálnou migráciou nepodpíše. Po 2,5 rokoch však prišiel SMERACKY minister Lajčák s nápadom podpísať ilegálny pakt OSN. Sám si Lajčak myslí, že je to potrebné. Na druhej strane tento pakt priam rozzúril opozičných lídrov Kollára či Sulíka.

Čo je skutočným cieľom migračneho paktu ?

Cieľom 34-stranového dokumentu, ktorý bol v OSN prijatý v čase, keď bol Lajčák predsedom Valného zhromaždenia OSN, je pomôcť lepšie organizovať migračné toky a posilniť práva migrantov.

Slovensko bude predsedníckou krajinou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Lajčák sa stretol s vysokou predstaviteľkou Európskej únie pre zahraničné veci Federicou Mogheriniovou. Medzi témami bol spomenutý aj pakt OSN o ilegálnej migrácii. Lajčák priznal, že na Slovensku táto téma „rezonuje“ nie len v európskom ale taktiež v slovenskom priestore. Lajčak pripomína, že Európska únia hrala aktívnu úlohu pri dojednávaní tohto textu.

Lajčák nemá radosť ako tento pakt príjmajú ľudia na Slovensku

„Nemáme radosť z toho, že táto téma je zneužívaná populistami, xenofóbmi a nacionalistami, ktorí šíria bludy a nepravdy o tomto dokumente. Nejde im o nič iné len o to, aby si zvyšovali vlastnú popularitu, ale škodlivým spôsobom,“

To či Slovensko s paktom bude súhlasiť uvidíme v nasledujúcich týždňoch. Pakt sa má podpísať 10,11 decembra v Marrakéši.

https://www.youtube.com/watch?v=PoPc2GfskJY

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/lajcak-nemame-radost-z-toho-ze-tema-migracneho-paktu-osn-je-zneuzivana-populistami-xenofobmi-a-nacionalistami?fbclid=IwAR1ANlP6rC9OZMxas0vsD02keIO-kM8n0-AUYFQVy_QrHw1-nkG1i_ZXniA

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články