Lavrov zhodnotil vzťah medzi Ruskom a Slovenskom | PICUS Capital
Image default
Slovensko

Lavrov zhodnotil vzťah medzi Ruskom a Slovenskom

Lavrov zhodnotil vzťah medzi Ruskom a Slovenskom

Skutočné vzťahy Ruska a Slovenska
Skutočné vzťahy Ruska a Slovenska

Podľa Ruského ministra Sergeja Lavrova sú vťahy medzu Ruskom a Slovenskom dobré a rozvíjajú sa vo všetkých oblastiach. Vyjadril sa Sergej Lavrov, ktorý sa stretol s našim ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom.

“Vzťahy sú dosť rozvíjané vo všetkých oblastiach – v priemysle, politické kontakty, medziparlamentné spojenie. Obchodno ekonomická situácia nám tiež začína dávať nádej, obrat tovaru v prvom polroku rastie dostatočne rýchlym tempom,” Lavrov diskutoval o spoločných vzťahoch s Miroslavom Lajčákom

Práve takéto stretnutie dvoch ministrov zahraničných vecí môže zlepšiť vzťahy jednotlivých krajín a to predovšetkým prehlbením spolupráce oboch krajín. Na druhej strane Lavrov otvorene hlása porovnať si postoje a taktiež vymeniť si hodnotenia.

Miroslav Lajčak chcel taktiež prerokovať otázky bilaterálnych vzťahov a spoluprácu OBSE.

Lajčák nie je jediným politikom, ktorý by rád prehlboval a zlepšil vzťahy medzi Slovenskom a Ruskom. Aj Andrej Danko vo svojom statuse na socialnej sieti napísal, že sankcie voči Rusku nebudú dlho trvať. Tento status prekvapil predovšetkým pro-západne orientovanú poslankyňu Czesfalvayovú, ktorá dlhodobo poukazuje na „zlé“ praktiky Východu.

„Rusko naďalej ostáva jedným z dôležitých obchodných a investičných partnerov Slovenska mimo EÚ. Energetika, obchod, investície, cestovný ruch a spoločné projekty s regiónmi Ruskej federácie sú témy, o ktorých budeme rokovať v Turecku na Samite predsedov euroázijských štátov“ uvádza predseda Národnej rady Andrej Danko v sobotňajšom (6.10) statuse  na socialnej sieti.
Dankov prejav v Štátnej dume RF

Slovensko je však dvojzmyselnou krajinou a vzťahy Ruskej Federácie môžu byť narušené aj schizofréniou jednotlivých politikou. Na jednej strane chce koalícia vstúpiť do JADRA eú (doteraz Fico neprezradil čo to JADRO pre Slovenskú republiku predstavuje) a na tej druhej strane ide Miroslav Lajčák do Ruska aby sa dozvedel aké vzťahy majú krajiny medzi sebou. Nejednotnosť koalície je poukázaná na jednoduchom príklade Czefalvayová vs Danko. Jeden tvrdí, že Rusko je jeden z najdôležitejších partnerov a Czefalvayová neustále kritizuje politiku východu. Aké sú teda skutočné vzťahy medzi Ruskom a Slovenskom, ked sa samotná vládnuca koalícia v názoroch rozchádza.

Stretnutie Lavrova a Lajčáka

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/lavrov-zhodnotil-vztahy-ruska-slovenska/1545004

 

 

Súvisiace články

Danko: Sankcie voči Rusku treba zrušiť

Andrej

Hanba pre Slovensko pokračuje! Vyhrážky sudcovi v pozemkovej kauze prezidenta Kisku pokračujú

Daniel

Podľa Cséfalvayovej môže isť do Marrakéšu Andrej Kiska

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..