Image default
Zahraničie

LePen: Migračný pakt je dohoda s diablom

LePen: Migračný pakt je dohoda s diablom

LePen: Migračný pakt je dohoda s diablom
LePen: Migračný pakt je dohoda s diablom

Kontroverzný migračný pakt

dnes (10.11) podpísalo 150 krajín. Marrakeš tak poukázal, že pakt OSN o migrácii sa stal vo väčšine úspešným projektom. Nie všetky členské štáty a predstavitelia sa zhodujú, že pakt o migrácii je dôležitým dokumentom. Mnoho lídrov sa obáva, že po podpise zmluvy môže dôjsť k významnej strate suverenity. Otvorená problematika migrácia nepriniesla v žiadnom prípade ovocie. Bolo to práve naopak. Merkelová migráciu vítala a Macron v tom pokračoval. Pripojili sa aj ďalší sociálny lídri, ktorý migráciu brali ako prínos. Časom malo dôjsť k prerozdeľovaniu a mnoho krajín s týmto riešením nesúhlasilo. Práve naopak. Takýmto nejednotným prístupom sa únia dostáva do kadencie možného pádu. Je to vďaka únii, ktorá sa postupne rozdelila na skupinky otvorených socialistov a populistických nacionálov. Ako bude únia ďalej pokračovať uvidíme už na druhy rok. Práve v roku 2019 dôjde k voľbám, kedy si ľudia môže zvoliť zmenu. Bude však zmena tým pravým orechovým? Alebo sú to len populistické slova.

Nový lídri únie

Do hry by mal vstúpiť Orbán, LePen či Matteo Salvini. Práve toto spojenie volá po dlhodobej zmene. Na druhej strane proti ním budú stáť súčasný lídri, ktorí nedôstojne ukončia obdobie, pretože migračná kríza sa dlhodobo nerieši. Na druhej strane je však otázne či prístup nacionalistov by mohol vyriešiť a zlepšiť jednotné vzťahy. Všetko rozhodnú ľudia, ktorý budú mať voľbu o vlastných rukách. Aj keď sa Slovenská republika rozhodovala dosť dlho aj vdaka Miroslavovi Lajčákovi, ktorý bol všetkými desiatimi aby pakt podpísal. Nakoniec sa však vláda rozhodla pakt nepodporiť a neposlať tam ani zástupcu.

LePen: Migračný pakt je dohoda s diablom

Zmenu by mala predstavovať aj súčasná predsedníčka Národného Frontu Marine Le Pen. Tá sa kontroverzne vyjadrila k 34 stranovému paktu OSN o migrácii. Podľa nej je Globálny pakt OSN dohoda s diablom .

“Hovoríme tu o tom, že sa svet zmení v obrovský nelegálny tábor,“ povedala Le Pen v Bruseli, ktorá sa stretla zo zástupcami pravicovej belgickej strany Flámsky záujem

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/le-penova-oznacila-migracny-pakt-osn-za-dohodu-diablom/1605310

Súvisiace články

“Solidarita” Pavla Novotného?

Andrej

Rusko sa nikdy nestane priateľom USA, vyhlásila Haleyová

Daniel

Chystá sa Poľsko vystúpiť z Európskej únie ?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..