Slovensko

Liberal Chmelár? Obhajuje Radičovú, nemá rad Blahu a migráciu nepovažuje za hrozbu

Liberal Chmelár? Obhajuje Radičovú, nemá rad Blahu a migráciu nepovažuje za hrozbu Prezidentský kandidát Eduard Chmelár je ukážkou objektivity a zdravej kritiky. Je...

Napísal Andrej · 2 min read >
Liberal Chmelár ?

Liberal Chmelár? Obhajuje Radičovú, nemá rad Blahu a migráciu nepovažuje za hrozbu

Prezidentský kandidát Eduard Chmelár je ukážkou objektivity a zdravej kritiky. Je to však v skutočnosti pravda ?

Chmelár dlhodobo komentuje stav Slovenskej republiky dosť kritickou cestou a taktiež jeho globálne sledovanie politickej situácie je na vysokej úrovni. Druhou stranou mince sú však „zaujimavé názory“ na niektoré veci, ktoré v súčasnosti hýbu svetom . Niektoré šokujúce a kontroverzné veci mu v jednoduchosti nevadia. Obhajuje významných ľudí z tretieho sektora a odrazu mu nevadí ani ilegálna imigrácia.

Pretvaroval sa Eduard Chmelár alebo až teraz vyjde skutočná pravda na javo.

Je paradoxné, že Chmelár neukázal dlhodobo svoje otvorené pocity, názory na vec. Práve kandidatúra za Prezidenta u Chmelára otvára ľudom oči. Je to však pozitívne, pretože koniec koncov sa jeho charakter a otvorenosť viac ku kávičkovým povaľačom ukazuje čoraz viac a viac.

Chmelár pre mňa ako osobu predstavoval naozaj človeka znalého a inteligentného. Čím viac však počúvam jeho názory tým viac som sklamaný ako som takémuto človeku mohol dať sledovanie na Facebooku alebo ho len počúvať ako komentuje určité politické dianie.

V praktickosti sa Chmelár skoro vôbec nelíši od mien ako Havran, Hríb či Soltezs. Určite nie názormi, ktoré ma naozaj prekvapujú. Stále som si myslel že Chmelár je konzervatívne zmýšľajúci človek. Paradoxom je, že jeho názory sa viac blížia k niekedy abnormálnej Liberálnej demokracii, ktorá v skutočnosti nie je vôbec  demokraciou na akú sa hrá.

 
 

Liberálna demokracia je sloboda na hodnotách, ktoré sú už dávno vybrané. Akýkoľvek odlišný názor od Liberalistov je zvrhlosť, zvrátenosť, xenofobia, fašizmus či nacionalizmus.

Práve Liberalisti sú najviac nedemokratickou zložkou, ktorá sa neustále vysmieva osobám, ktorí majú iné názory na určité veci. Týmto spôsobom do tejto smotánky liberalistov patria zvučné mená, ktoré sa dlhodobo snažia poukázať na svoje idealistické názory. Sú to Havran, Hríb, Soltezs ale aj prezidentský kandidát Eduard Chmelár, ktorý v poslednej dobe skutočne potvrdzuje že je sám liberálom

Chmelár sa v posledných týždňoch čoraz viac a viac vyfarbil. Agresívne sa vyhranil proti konzervatívnym, kresťanským a národným silám. Pravdepodobne mu nevadí Amerikofobia ale Rusofobia mu vadí. Pellegriniho obhajuje, že je lepším Premiérom ako Fico.

A bývalá Premiérka Radičová, ktorá povalila vtedajšiu vládu kôli Grékom je pre Chmelára najlepšia Premiérka v histórii Slovenkej republiky. Chmelár sa taktiež obúva do Smeráka Luboša Blahu, ktorého ľavičiarske názory asi nie sú „šálkom“ kávy Chmelára, ktorý sa postupom času vyfarbuje ako kavičkársky kandidát. Na druhej strane je smiešne myslieť si, že liberálna „sebranka“ bude voliť Chmelára, ked každodenne si na liberálnych stránkach robia neuveriteľnú srandu.

Na tému sa vyjadril taktiež Luboš Blaha, ktorý zareagoval na množstvo Chmelárových komentárov :

„Čisto z politologického hľadiska sa Eduard Chmelár ako prezidentský kandidát za posledné týždne stihol veľmi agresívne vyhraniť voči konzervatívnym a národným silám, vyurážal komunistov a v Denníku N sa odbavil ešte aj na Smere a Blahovi. Plus sa tam vyvyšoval, že on nie je rusofil a že on vlastne nemá rád Putina a tak.

Ja len tak rozmýšľam nad jeho volebnou taktikou: ostal ešte niekto, kto má tuná Eduarda vlastne voliť? Ani ľavičiari, ani rusofili, ani komunisti, ani národniari – takže kto? Ostáva už len liberálna kaviareň, ktorej sa zjavne snaží zapáčiť. Ale ruku na srdce – viete si predstaviť nejakého liberála, ktorý bude voliť práve Chmelára?“

Tak či onak je Chmelárové rozhodnutie stať sa Prezidentom mu neberiem. Jeho názory sú proste názormi občana. Žijeme v predsa v demokracii. Chmelár sa však s určitosťou postupne prezrádza do akej skupiny v skutočnosti patrí. To či získa na svoju stranu liberálov je naozaj záhadou. Už si len počkať na rozlusknutie tejto záhady do roku 2019 vo voľbe Prezidenta.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/chmelar-dennik-n-vazi-radicovu-no-nevazi-blahu-migrantov-sa-mozeme-vela-naucit-anexia-krymu-protipravna/1550100

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.