Slovensko

Prieskum šokoval Liberálov. Toto ich nepoteší! Zvíťazila by…

Liberáli ostali v šoku. Prieskum, ktorý ich nepoteší! Zvíťazila by… Kisku, Trubana či Beblavého tento prieskum naozaj nepoteší. Naopak tešiť môže LSNS,...

Napísal Andrej · >
Prieskum šokoval Liberálov. Toto ich nepoteší! Zvíťazila by... 2

Liberáli ostali v šoku. Prieskum, ktorý ich nepoteší! Zvíťazila by…

Kisku, Trubana či Beblavého tento prieskum naozaj nepoteší. Naopak tešiť môže LSNS, ktorá by podľa tohto prieskumu voľby jednoznačne zvíťazila. Išlo o volebný prieskum ľudí od 18 do 29 rokov. V tomto prípade majú Kotlebovci jednoznačnú prevahu medzi mladými voličmi.

Na druhom mieste by sa umiestnila koalícia PS/Spolu a na treťom sa umiestňuje Kisková Za Ľudí. Štvrté miesto obsadil Boris Kollár a strana SME Rodina.

Prieskum šokoval Liberálov. Toto ich nepoteší! Zvíťazila by... 3

V tomto prípade majú Kotlebovci jednoznačnú prevahu medzi mladými voličmi. Na druhom mieste by sa umiestnila koalícia PS/Spolu a na treťom sa umiestňuje Kisková Za Ľudí. Štvrté miesto obsadil Boris Kollár a strana SME Rodina.

Liberáli ostali v šoku. Prieskum, ktorý ich nepoteší! Zvíťazila by…

Na 5 mieste sa umiestnila Olano. Igor Matovič je tak povedomí aj medzi mladými voličmi. V prieskume by postúpil aj SMER-SD. Líderská strana medzi voličmi od 18 do 29 rokov obsadzuje až 6 miesto. Naopak SMER v tomto zaujímavo prieskume predbehuje SAS. Niekedy líderská pravicová strana je dnes na hranici zvolitelnosti. Hlina, Janko či Bugár mladým voličom absolútne nerezonuje. V prieskume sa objavila aj konzervatívna strana Vlasť, ktorá obsadila nepostupovú priečku a volilo by ju 2 percentá.

V prieskume sa tak isto ukázalo, že by nevolilo približne 10% Slovákov vo veku do 29 rokov.
Aj v tomto prieskume je preukázateľne ukázané, že množstvo mladých ľudí nesleduje mainstream a s veľkou pravdepodobnosťou nie sú spokojné s tým, čo vidia v súčasnej politike. Preto siahajú po politickej strane LSNS.

 

Zdroj: https://dennikdnes.sk/2019/11/30/sok-podla-tohto-prieskumu-by-kotleba-vyhral-volby/

Foto: SITA/Branislav Bibel Kiska, Truban, Beblavý

Zdroj: Youtube/Plus 7 dní Kotleba

 

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *