utorok, 7 decembra, 2021

Lipšic: “Ja som zo spisu nevynášal”

Posledné články

Lipšic: “Ja som zo spisu nevynášal”

Lipšic: “Ja som zo spisu nevynášal”
Lipšic: “Ja som zo spisu nevynášal”

 

V utorok Denisa Saková (ministerka vnútra SR) odňala časť spisu, ktorý sa týkal prípravy vraždy prokurátora Maroša Žilinku a právnika Daniela Lipšica vyšetrovaciem týmu. Tomu istému týmu, ktorý rieši vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Táto časť spisu bola za účasti prezidenta policajného zboru a šéfa inšpekčnej služby presunutá Inšpekcii Ministerstva vnútra SR.
No Daniel Lipšic poukazuje na to, že tento krok je bezprecedentným zásahom do vyšetrovania. Daniel Lipšic tak dnes informoval na scoiálne sieti Facebook. Pričom informuje o tom, že takýto zásah sa vykonal bez súhlasu či konzultácie s Úradom špeciálnej prokuratúry.

 

Daniel Lipšic: “Ja som zo spisu nevynášal”

Daniel Lipšic píše o tom, že podľa príslušného zákona do jurisdikcie Úradu špeciálnej prokuratúry alebo Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), Inšpekcia Ministerstva vnútra SR prípady úkladných vrážd nevyšetruje. Lipšic poukázal na podozrenie, ktoré podľa jeho slov:

„môže smerovať len k snahe zakryť tých, ktorí mohli byť spojení s prípravou jeho vraždy a vraždy Maroša Žilinku“.

Podstatným faktom, ale zostáva to že krok Sakovej podľa Lipšica „môže“ smerovať k spomenutým okolnostiam. Takže stále ide len o špekuláciu a nie fakt. Lipšic ďalej píše o tom, že Ministerstvo svoje rozhodnutie odvôvodnilo snahou zabrániť úniku informácií napríklad prostredníctvom advokátov poškodených.

„Je to ľahko overiteľná lož. Vo vyšetrovacom spise sa nachádzajú presné informácie, aké časti spisu a kedy boli poskytnuté advokátom poškodených,“

Pričom je možné, že práve Daniel Lipšic v spolupcáci s Monikou Tódovou vynášajú informácie zo spisu? Informovali sme o tom v tomto článku: Daniel Lipšič vynáša informácie zo spisu a Tódova zametá stopy? Pričom neboli sme sami kto informoval o tejto udalosti. Ak je teda možné, že sa jedná o fakt.

 

Čo je na tom zaujímavé? – Lipšic: “Ja som zo spisu nevynášal”

Daniel Lipšic ako zástupca rodiny Jána Kuciaka je taktiež ako poškodený v údajne plánovanej vražde jeho samotného. Na tom by nebolo nič zvláštne. No máme tu dve rozdielne prípady, ktoré sú osobitne vyšetrované rôznymi vyšetrovacími tímami. Daniel Lipšic ako zástupca rodini Kuciaka a poškodený má prístup k týmto obom spisom. 

 

Pričom premiér Peter Pellegrini hovorí o zasahovaní do vyšetrovania a vynášaní informácií zo spisu.

V utorok ministerka vnútra Denisa Saková odobrala časť spisu, ktorý sa týka prípravy vraždy prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku, ale aj bývalého člena strany OĽaNO a bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica. Saková tak spravila kvôli zasahovaniu do vyšetrovania a časovej tiesni. Strana SaS (sloboda a solidarita) informovala média o tom, že Ľubomír Galko požiadá o zvolanie mimoriadného bezpečnostného výboru parlamentu.

Galko sa vyjadril, že chce aby Denisa Saková svoje konanie vysvetlila na výbore v prítomnosti policajného prezidenta Milana Lučanského.

 


Zdroj:
hlavnespravy,sk/pokracuje-daniel-lipsic-vo-vynasani-zo-spisu-monika-todova-zameta-stopy/1609842
hlavnespravy,sk/lipsic-presun-pripadu-pripravy-prokuratorovej-vrazdy-inspekciu-bezprecedentny-krok/1661968
Lipšic: “Ja som zo spisu nevynášal”

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články