piatok, 21 januára, 2022

Lucia Ďuriš Nicholsonová chystá trestne oznámenie na poslanca Blahu! Naštvalo ju toto

Posledné články

Lucia Ďuriš Nicholsonová chystá trestne oznámenie na poslanca Blahu! Naštvalo ju toto

Ľuboš Blaha patrí medzi najpopulárnejších politikov na sociálnej sieti Facebook. Blaha je známy svojimi statusmi, kde dlhodobo kritizuje súčasnú pravicu. Vo včerajšom statuse sa Blaha pochválil darčekom od jeho „Šéfa“ Roberta Fica. Ten mu podaroval komunistickú hviezdu. Blahu tento dar potešil natoľko, že sa s lídrom SMERU aj spoločne odfotili.

Lucia Ďuriš Nicholsonová chystá trestne oznámenie na poslanca Blahu

Robert Fico mi dal k 40. narodeninám parádny darček. Čo poviete?
Hovorí mi, že minule išiel v Rusku po ulici a odrazu zbadal darček ako stvorený pre Ľuboša Blahu. Zjavne vie, čo ma poteší
Ďakujem Ti, šéfe, fakt si ma potešil, piva la revolucion

Tento dar však naštval súčasnú europoslankyňu Luciu Duríš Nicholsonovú, ktorá na Blahu chystá trestné oznámenie. Svoje vyjadrenie zverejnila na sociálnej sieti Facebook.

Vyjadrenie Europoslankyne Nicholsonovej

Trošku ma toto panoptikum pokrivených aj rozosmialo, ale potom som si povedala, že je to jeden hnus. Dva hnusy.
Na toho jedného, na toho Blahu, pripravujeme so šikovnými právnikmi a vyšetrovateľmi trestné oznámenie. Keď už Fico jedno obvinenie má (chcela som napísať, že na krku, ale tam to evidentne nevydá), nech si nezávidia navzájom.

Blaha dlhodobo propaguje komunizmus. Komunizmus bola a je zločinecká ideológia.

Na Slovensku bolo v období komunizmu protiprávne odsúdených viac ako 71 000 ľudí na súhrnne viac ako 85 000 rokov väzenia. V celom Československu bolo popravených za tzv. protištátne činy 250 ľudí, do 500 ľudí zahynulo na hraniciach pri úteku, do 600 ľudí zavraždili vyšetrovatelia Štátnej bezpečnosti pri výsluchoch, 8 000 väzňov režimu zahynulo v baniach, vo väzniciach a lágroch. *400 tisíc ľudí ušlo alebo bolo vyhnaných z republiky. Mnohé obete režimu boli bez súdu väznené v pracovných táboroch, v pomocných technických práporoch (PTP), im a ich rodinným príslušníkom bol znemožnený prístup k vzdelaniu i spoločenskému uplatneniu. (Zdroj ÚPN)

Podpora a propagácia skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd je v zmysle Trestného zákona trestným činom.
Blaha komunizmus propaguje dlhodobo, masívne, verejne a ako člen extrémistickej skupiny. Nakoľko Smer považujem za extrémistickú skupinu a on je hviezdou jej kandidátky. Preto verím, že sa naňho bude vzťahovať odsek 2) §421. O podaní trestného oznámenia vás bude čoskoro informovať.

Inak, nechcete sa pridať?

Definícia
§ 421
(1) Kto podporuje alebo propaguje skupinu osôb alebo hnutie, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na štyri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) verejne,
b) ako člen extrémistickej skupiny
c) závažnejším spôsobom konania, alebo
d) za krízovej situácie.

§ 422
(1) Kto verejne, najmä používaním zástav, odznakov, rovnošiat alebo hesiel, prejavuje sympatie k skupine alebo hnutiam, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smerujú k potláčaniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto pri čine uvedenom v odseku 1 používa pozmenené zástavy, odznaky, rovnošaty alebo heslá, ktoré vyvolávajú zdanie pravých.

Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/

https://www.facebook.com/lucianicholsonovaverivzdravyrozum/

Foto: archív Lucia Ďuriš Nicholsonová

Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk – Blaha

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články