pondelok, 24 januára, 2022

Lucia Nicholsonová sa pochválila na socialnej sieti. Neuveríte prečo!

Posledné články

Lucia Nicholsonová sa pochválila na socialnej sieti. Neuveríte prečo!

Zdá sa, že pozastavenie členstva v strane Sas Lucii Nicholsonovej prospieva. Ešte pred Eurovoľbami bola Nicholsonová spätá s programom Sas. Dnes je členstvo so stranou Sas pozastavene a Nicholsonová sa na plno venuje politike v Europarlamente. Jedným z do vodou pozastavenie členstva môže byt neobhajenie členstva v republikovej rade. Nicholsonová však na stranu nezanevrela aspoň o tom informovala médiá. Takéto rozhodnutie Nicholsonovej kriticky znáša poslankyňa NRSR Natália Blahova, ktorá zhodnotila správanie Nicholsonovej.

“Dala si členstvo prerušiť, ale vzápätí sa vyjadrila, že ak jej republiková rada nepreruší členstvo, tak odchádza. To je pre mňa ´prašť jak u hod. Keď sme viacerí o tom diskutovali, tak nás to rozčarovalo, lebo v politike musí mať človek nejakú tú frustračnú toleranciu zvýšenú a nie, že prehrám jeden pokus a hádže vidly do sena,”

Dnes je však Nicholsonová úplne inde a pôsobí vo frakcii Európskych konzervatívcov a reformistov. Nicholsonová po par týždňoch v parlamente slávila úspech a kompetentní ju zvolili za predsedníčku Výboru EP pre zamestnanosť a sociálne záležitosti. Nicholsonová tak zažíva úspešne týždne v novej práci. Nicholsonová sa tak pochválila na sociálnej sieti Facebook. Nicholsonová hovorí aj o tom, že sa jej podarilo za 3 týždne to, čo mnohí nedosiahnu za cele volebné obdobie.Lucia

Nicholsonová sa pochválila na socialnej sieti. Neuveríte prečo!

„Po troch týždňoch môjho pôsobenia v Európskom parlamente som sa stretla s európskou komisárkou pre zamestnanosť, sociálne záležitosti, zručnosti a pracovnú mobilitu Marianne Thyssen, čo sa mnohým poslancom EP nepodarí počas celého volebného obdobia.
Najdôležitejšou témou stretnutia bol kontroverzný návrh na zmenu Nariadenia o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia, ktorý upravuje za akých podmienok majú zahraniční pracovníci právo na sociálne dávky v inom ako domovskom štáte (dávky v nezamestnanosti, dávky dlhodobej starostlivosti, prístup ekonomicky neaktívnych osôb k dávkam, rodinné dávky,

S komisárkou som hovorila aj o veľmi citlivom prípade konania Rakúska, ktoré sa odhodlalo k indexácii rodinných dávok, ktoré poškodili tisíce rodín slovenských pracovníkov zamestnaných v Rakúsku. Európska komisia v tejto súvislosti začala voči Rakúsku konanie.
Pre Slovensko je akákoľvek zmena v tejto legislatíve extrémne dôležitá, pretože ovplyvní státisíce našich občanov v zahraničí a tým nepriamo aj ich rodiny na Slovensku. Minulý rok dokonca Slovensko patrilo medzi členské štáty s najvyššou cezhraničnou mobilitou, viac ako 48 000 našich občanov pracuje v Rakúsku.

V sociálnom výbore nás čaká veľmi ťažká diskusia. Súčasné pravidlá sa majú meniť po 15 rokoch a existuje silný tlak zo strany niektorých štátov, aby sa sociálne dávky pre zahraničných pracovníkov okresali, alebo rovno znížili. Je nutné založiť nový postup na štatistikách, dátach a rozumných argumentoch a s takýmto odporúčaním predstúpim v aj pred Výbor pre zamestnanosť a sociálne veci “ pochvalila sa europoslankyna na socialnej sieti Facebook

Lucia Nicholsonová sa pochválila na socialnej sieti. Neuveríte prečo!

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/nicholsonova-sa-pochvalila-co-sa-podarilo-za-3-tyzdne-nedosiahnu-niektori-poslanci-za-cele-volebne-obdobie/1831313 https://www.facebook.com/lucianicholsonovaverivzdravyrozum/posts/2356844657727648

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články