piatok, 28 januára, 2022

Luxus Slovenských politikov?

Posledné články

Luxus Slovenských politikov?

 Luxus Slovenských politikov?

Luxus Slovenských politikov?

O tom, že politika sa robí pre ľudí je už známa a otrepaná fráza, ktorá koluje v každých prezidentských či parlamentných voľbách. Voľby sú ako cestovná horúčka a rozhodnúť sa medzi jednotlivými stranami je naozaj ťažké (hlavne, keď strán je obrovské množstvo ako na Slovensku). Po voľbách sa sľuby akoby rozplynú a politický charakter morálky a čestnosti padne úplne na minimum. Naopak byť poslancom NRSR pravdepodobne vytvára úspech. Obyčajný poslanci majú na rukách luxusné hodinky, kupujú si vily a vozia sa na drahých autách.

 

Paradoxom je to, že voličom nasľubované sľuby sa splnia len v niektorých bodoch. Či už je to pravica alebo ľavica stále to je len o sľuboch k voličom. Ako sa hovorí sľuby sa sľubujú blázni sa radujú. Tak je to aj v Slovenskej politike. Diaľnice, školstvo, zdravotníctvo, podnikateľské prostredie a celkové platy obyvateľov sú len výsmechom. Mnoho rodín na Slovensku musí vyžiť z minimálnej mzdy. Práve tieto odrobinky sú tou istotou, ktorú súčasná politická garnitúra ponúka. Naopak jednotlivý politici si svoje istoty našli. Politici by mali pracovať viac pre ľudí ako pre seba.

Príkladom sú aj hodinky jednotlivých politikov. Práve tieto čiastky sú šokom pre obyčajných ľudí, ktorí musia niekedy vyžiť z 500 eur mesačne.

 

Luxus Slovenských politikov?

Súčasný premiér Slovenskej republiky Peter Pellegrini, ktorí sa ako člen „sociálneho“ SMERU môže pochváliť hodinkou za 5000 eur. Ide o hodinku značky Tag Heuer Carrera. Netreba zabúdať aj na poslednú veľkú investíciu súčasného Premiéra, kedy sa rozhodol pre lukratívnu nehnuteľnosť v Starom Meste, ktorá môže dosiahnuť sumu až 560 tisíc eur. Ide o luxusný apartmán

Tag Heuer Carrera ich hodnota sa pohybuje na 5000 eur
Tag Heuer Carrera ich hodnota sa pohybuje na 5000 eur

 

Netreba zabúdať ani na bývalého trojnásobného Premiéra Roberta Fica. Ten ma v zbierke hodinky v hodnote 20 tisíc eur. Ide o hodinky značky IWC Kurt. „Bol to darček od manželky k viacerým sviatkom – od narodenín cez výročie svadby až po Vianoce“ ako priznal Fico. Darček od manželky v hodnote 20 tisíc eur by určite potešil niekoho.

Fico sa môže pochváliť zbierkou luxusných hodiniek
Fico sa môže pochváliť zbierkou luxusných hodiniek – Luxus Slovenských politikov

 

Drahé hodinky vlastní aj další „sociálny demokrat“ Erik Tomáš. Ten vsadil na hodinky značky Breitling. Ich hodnota je odhadovaná na 3800 eur.

Podobné hodinky tej istej značky vlastní aj další člen strany SMER Vladimír Jánoš, ktorý vlastní kúsok za 4480 eur. Ako u Fica tak aj u Jánoša ide o darček od manželky. „Žijeme spolu už jedenásty rok, máme pekné šťastné manželstvo, tak som dostal pekný darček a ja som svoju polovičku tiež, samozrejme, obdaroval niečím iným,“

Jánoš vlastní aj luxusné Audi S8
Jánoš vlastní aj luxusné Audi S8

 

Ani bývalí člen SMERU-SD a taktiež bývalí Minister Financii Ján Počiatek neživorí. Práve naopak. Ešte za politického života si postavil obrovskú vilu s 12 spálňami, saunou, bazénom a kinosálou v lukratívnej časti pod Slavínom v hodnote 1,5 milióna eur. Mohli sme ho vidieť jazdiť aj v Porsche Pannamera či v BMW rady 7. V roku 2016 sa bývalí minister vzdal poslaneckého platu a odišiel do politického dôchodku.

Počiatek si užíva politický dôchodok
Počiatek si užíva politický dôchodok

 

Bývalí minister práce Ľudovít Kaník sa môže pochváliť modelom hodiniek Breitling Chronomat 44 v hodnote 7050 eur. Pravicový už bývalí politik, ktorý sa najviac zviditelnil v strane SDKU sa priznal, že hodinky kúpil v zahraničí.

Kanikové luxusné hodinky
Kanikové luxusné hodinky – Luxus Slovenských politikov

 

László Sólymos člen strany MOST-HID si potrpí na luxuse. Jeho hodinky na internete sa pohybujú v rozmedzí 14 až 18 tisíc eur. Ide o švajčiarské hodinky luxusnej značky Ulysse Nardin.

Čítajte o tam aký majetok vlastní Andrej Kiska.

 


Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/266558/politicke-kruhy-ovladla-jedina-znacka-pani-tie-hodinky-niekde-rozdavali/, https://domov.sme.sk/c/20823743/ludi-drazdia-drahe-hodinky-politikov.html, https://www.pluska.sk/spravy/z-domova/ozdobeny-luxusom-poslanec-laszlo-solymos-vlastni-exkluzivne-hodinky.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp, https://www.topky.sk/cl/100535/1341320/Luxusne-domy-a-exkluzivne-adresy–Takto-si-ziju-nasi-ministri-, https://www.cas.sk/fotogaleria/254893/poslanec-janos-uz-nahradil-havarovane-auto-vyvaza-sa-na-fare-za-vyse-110-000/3/
Luxus Slovenských politikov

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články