utorok, 30 mája, 2023

Má George Soros deti? Kto zdedí jeho majetok?

Posledné články

Má George Soros deti? Kto zdedí jeho majetok?

Kto zdedí majetok Sorosa ?
Kto zdedí majetok Sorosa ?

George Soros je v súčasnej dobe najpopulárnejším finančníkom či už v dobrom alebo zlom. Soros sa predovšetkým preslávil svojou filantropiou pri ktorej podporuje jednotlivé štáty k vyššej miere globalizácie.

Tak isto sa hlási k otázke multikultúri. Soros patrí medzi finančníkov, ktorý zbohatol aj kvôli špekuláciám. Soros napríklad zbohatol na devalvácii Britskej libry v roku 1992. Je predsedom Soros Fund Managment a Open Society Institute. Netreba zabúdať, že Soros ma taktiež významné zastúpenie v Európe. Je riaditeľom European Council on Foreingn Relations. Netreba zabúdať aj na bývalú členku Ivetu Radičovú, ktorá patrila medzi najvýznamnejších členov Nadácie Otvorenej Spoločnosti na Slovensku. Ďalším je aj súčasný poslanec Národnej rady a člen strany SaS Eugen Jurzyca. Netreba zabúdať ani na Transparency International, ktoré má zastupenie aj na Slovensku. Soros sa nezaujíma len o Afriku, kde sa preslávil svojím „filantropovaním“. Rád však financuje „demokraciu“ aj v bývalých sovietskych štátoch. Príkladom je napríklad Ukrajina či Gruzínsko.

Komu však celý majetok Soros nechá?

Budu to jeho deti. George Soros ma 5 detí, ktoré z veľkou pravdepodobnosťou budú pkračovať v otcovej filantropii. Myšlienka Sorovej Filantropie tak bude pokračovať aj po smrti finančníka.

Finančník ma 5 detí

George Soros ma 4 synov a jednu dcéru. Andrea, Gregory, Robert, Jonathan a Alexander zdedili po otcovi gény finančníka. Každý z nich je v súčasnosti úspešným obchodníkom. Na druhej strane ich obchodná činnosť je úzko spätá s perfektne rozbehnutými projektmi ich otca. Jednoducho povedané ak by otec nebol tak „šikovný“ jeho deti by dnes neboli tam kde v skutočnosti sú.

Alexander Soros ? Nový nástupca Sorosovej „filantropie“ ?

George Soros sa teší synovým aktivitám
George Soros sa teší synovým aktivitám

33 ročný syn Georga Sorosa sa s veľkou pravdepodobnosťou najviac približuje k otcovi. Už od teraz sa považuje 33 ročný syn finančníka za Amerického Filantropa. V súčasnosti je Alexander podpredsedom Nadácie tvorenej Spoločnosti. Patrí taktiež aj medzi mladých globálnych lídrov Svetového ekonomického fóra. Podľa profilu Wall Street Journal z roku 2011 sa Soros zameriava na „progresívne príčiny, ktoré by nemuseli mať širokú podporu“. Mladučký filantrop bude z veľkou pravdepodobnosťou nástupcom svojho otca, ktorý je patrične na svojho syna hrdý.

Gény po otcovi

Alexander je pravým filantropom, ktorý rád rozdáva. V marci 2012 Sorosov syn daroval 200 tisíc dolárov židovskej rade pre vzdelávanie a výskum. V tom istom roku sa Alexander rozhodol založiť si Nadáciu z názvom Alexander Soros Foundation, kde sa mladý Filantrop venuje problematike spravodlivosti a ľudských práv.

Zneužívanie prírodných zdrojov, životné prostredie a porušovanie ľudských práv sú hlavne body, ktorým sa venuje syn Alexander.

„Architekt“ Jonathan Soros

Ďalší Sorosov syn, ktorý zdedil stredné meno po svojom starom otcovi ( Tividar Soros) je taktiež „rodeným“ talentom, ktorý sa postaral  lepšie fungovanie Nadácie otvorenej spoločnosti. Jonathan sa predovšetkým zaoberá svojou súkromnou investičnou spoločnosťou JS Capital Management, kde je aj výkonným riaditeľom. Minulosť Jonathana však začala v Soros Fund Management. George Soros syna pochválil, že patrí medzi hlavných „architektov“ prechodu na zdravú a stabilnú investičnú operáciu z turbulentného finančného obdobia.

Všetky Sorosove deti sa zaoberajú obchodnou a investičnou problematikou. Najviac „génov“ po Otcovi zdedili synovia Jonathan a Alexander. Sorosová filozofia bude pretrvávať aj po smrti finančníka.
Bude Alexander Soros novým nástupcom Svetovej Filantropie ?

zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/George_Soros, https://www.nytimes.com/2007/10/30/opinion/30soros.html, https://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Soros, https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Soros

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články