Image default
Zahraničie

Macron: Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom

Macron: Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom

Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom
Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom

Súčasný prezident Emanuel Macron patrí medzi globálne a otvorených lídrov, ktorí nemajú absolútne žiaden problém s otvorenosťou ilegálnej imigrácie.

Macron za krátke obdobie postupne získava obrovskú nedôveru v krajine. Ľudia ho postupne prestávajú vnímať, pretože on sám absolútne nevníma ich. Mnoho Francúzov ho tak volá „prezident bohatých“. Socialista Macron mal byť novou osobnosťou pre Francúzsko. V druhom kole sa stretol s nacionalistkou Le Pen, ktorá bola zásadne proti imigrácii a jej názorovosť nebola tak okázalá ako u Macrona. Macron naopak bol pravou ukážkou, ako ma líder vyzerať.

Mladučký a sympatický prezident sľubujúci hory a doly. Macron sa mal stať novým reformátorom a pevnou rukou pre Francúzsky ľud. V súčasnosti Macronovi prudko klesli preferencie. A vo Francúzsku nespravil skoro vôbec nič. Obhajuje čoraz viac otvorenosť ilegálnej imigrácie a vnucuje ostatným krajinám svoje pro-europske názory. Príkladom je aj návšteva Slovenskej republiky, kde opakovane hovoril o dôležitosti jednotnej Európskej únie. Práve jednotnosť je v súčasnosti faktor´, ktorý chýba samotnej únii. Taliansko, Poľsko, Maďarsko a postupne ďalšie krajiny sú proti príjmaniu ilegálnych imigrantov. Dôležitým faktorom bude aj pakt OSN ohľadom migrácie, kde sa krajiny predovšetkým obávajú stratenej suverenity.

Macron v utorok opäť šokoval verejnosť

Podľa Francúzskeho prezidenta Macrona Europska únia potrebuje vybudovať profesionálnu armádu Europskej únie. Bola by to armáda, ktorá by chránila pred Rusko, Čínou a USA. Podľa Macrona Rusko a Čína môže v buducnosti predstavovať veľké nebezpečenstvo. Macron predovšetkým poukázal na mnohopečtné pokusy do zasahovania demokratických procesov. Taktiež spomenul aj kyberpriestor.

„Európanov neochránime, ak sa nerozhodneme mať skutočnú európsku armádu,“ „Zoči-voči Rusku, ktoré je na našich hraniciach a ktoré ukázalo, že môže byť hrozbou… by sme mali mať Európu, ktorá sa dokáže ubrániť, radšej vlastnými silami, bez závislosti od Spojených štátov, a suverénnejším spôsobom.“

Macron sa tak obáva autoritárskych mocnosti ako je Čína či Rusko. Macron sa taktiež obáva aj USA, ktoré sa rozhodlo prednedávnom odstúpiť od zmluvy o jadrovom ozbrojovaní.

Ako Macron podotkol  „Mier v Európe je krehký“

Zdroj:http://www.infovojna.sk/article/macron-potrebujeme-europsku-armadu-aby-sme-sa-branili-pred-ruskom-a-cinou?fbclid=IwAR1IJhWLLhaS7ODPZYhokI46onnWi9L-NXgwP-A75f-9e6I3nVCaCgSqW9I

Súvisiace články

Macron na psychiatrii! Bol odvedený hrubou silou. Čo sa stalo?

Daniel

Rakúsko nepodpíše migračný pakt OSN, ktorý ohrozuje národnú suverenitu

Andrej

Sme príliš veľkí, aby sme bolí izolovaní, úsilie Západu bolo vopred odsúdené na neúspech.. video tu

Andrej

Zanechať komentár