Svet

Macron: Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom

Macron: Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom Súčasný prezident Emanuel Macron patrí medzi...

Napísal Andrej · 1 min read >
Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom

Macron: Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom

Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom
Potrebujeme skutočnú európsku armádu, aby sa európsky kontinent mohol lepšie chrániť pred Čínou a Ruskom

Súčasný prezident Emanuel Macron patrí medzi globálne a otvorených lídrov, ktorí nemajú absolútne žiaden problém s otvorenosťou ilegálnej imigrácie.

Macron za krátke obdobie postupne získava obrovskú nedôveru v krajine. Ľudia ho postupne prestávajú vnímať, pretože on sám absolútne nevníma ich. Mnoho Francúzov ho tak volá „prezident bohatých“. Socialista Macron mal byť novou osobnosťou pre Francúzsko. V druhom kole sa stretol s nacionalistkou Le Pen, ktorá bola zásadne proti imigrácii a jej názorovosť nebola tak okázalá ako u Macrona. Macron naopak bol pravou ukážkou, ako ma líder vyzerať.

Mladučký a sympatický prezident sľubujúci hory a doly. Macron sa mal stať novým reformátorom a pevnou rukou pre Francúzsky ľud. V súčasnosti Macronovi prudko klesli preferencie. A vo Francúzsku nespravil skoro vôbec nič. Obhajuje čoraz viac otvorenosť ilegálnej imigrácie a vnucuje ostatným krajinám svoje pro-europske názory. Príkladom je aj návšteva Slovenskej republiky, kde opakovane hovoril o dôležitosti jednotnej Európskej únie.

 
 

Práve jednotnosť je v súčasnosti faktor´, ktorý chýba samotnej únii. Taliansko, Poľsko, Maďarsko a postupne ďalšie krajiny sú proti príjmaniu ilegálnych imigrantov. Dôležitým faktorom bude aj pakt OSN ohľadom migrácie, kde sa krajiny predovšetkým obávajú stratenej suverenity.

Macron v utorok opäť šokoval verejnosť

Podľa Francúzskeho prezidenta Macrona Europska únia potrebuje vybudovať profesionálnu armádu Europskej únie. Bola by to armáda, ktorá by chránila pred Rusko, Čínou a USA. Podľa Macrona Rusko a Čína môže v buducnosti predstavovať veľké nebezpečenstvo. Macron predovšetkým poukázal na mnohopečtné pokusy do zasahovania demokratických procesov. Taktiež spomenul aj kyberpriestor.

“Európanov neochránime, ak sa nerozhodneme mať skutočnú európsku armádu,” “Zoči-voči Rusku, ktoré je na našich hraniciach a ktoré ukázalo, že môže byť hrozbou… by sme mali mať Európu, ktorá sa dokáže ubrániť, radšej vlastnými silami, bez závislosti od Spojených štátov, a suverénnejším spôsobom.”

Macron sa tak obáva autoritárskych mocnosti ako je Čína či Rusko. Macron sa taktiež obáva aj USA, ktoré sa rozhodlo prednedávnom odstúpiť od zmluvy o jadrovom ozbrojovaní.

Ako Macron podotkol  “Mier v Európe je krehký“

Zdroj:http://www.infovojna.sk/article/macron-potrebujeme-europsku-armadu-aby-sme-sa-branili-pred-ruskom-a-cinou?fbclid=IwAR1IJhWLLhaS7ODPZYhokI46onnWi9L-NXgwP-A75f-9e6I3nVCaCgSqW9I

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *