Image default

Macron príde na Slovensko

Macron koncom oktobra príde na Slovensko
Macron koncom oktobra príde na Slovensko
Fanúšici a fanúšičky Francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa majú na čo tešiť. Macron 26.Oktobra príde na Slovensko.

Informovala o tom Kancelária prezidenta Slovenskej republiky. Francúzskeho prezidenta príjme  prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. V prezidentskom paláci sa má taktiež Macron stretnúť s Petrom Pellegrinim. O čom budú diskutovať zatial nie je známe.

Možno bude isť o debatu ilegálnej imigrácie, ktorá postupne Slovenským politikom prestáva vadiť. Premiér Pellegrini už upustil od tvrdej stopky a Slovenská republika príjme pár desiatok sirôt. Macron si možno od návštevy s Kiskom sľubuje ešte viac.

Možno sa s Andrejom Kiskom dohodnú o nielen lepšej spolupráci ale taktiež významnejšej humánnej a solidárnej politike. Francúzsky prezident Macron po prvý krát navštívi Slovenskú republiku ako prezident Francúzska.Na Francúzsko a Nemecko je v súčasnosti vyvíjaný silný tlak zo strany nespokojných voličov. Merkelová a taktiež Macron sa netešia politickým preferenciám, ktoré nič dobré pre lídrov neznačia. Na druhej strane ich solidárny boj vyústil k vyhrážaniu sa jednotlivých krajín.

Jedným slovom ak neprijmeš imigrantov skončia ti všetky benefity Europskej Motiváciou je pre neho je aj nás pro-západný prezident Andrej Kiska, ktorý v poslednej dobe kritizuje komentovanie Pellegríniho a Danka ohľadom Ruských sankcii. Práve dvaja koaličný politici komentovali aktuálne svetové dianie a priznali, že Ruské sankcie škodia Slovenskej republike (Pellegrini) a Ruské sankcie je potrebné zrušiť čo najrýchlejšie (Danko)

. S týmito prehláseniami Kiska nesúhlasil a vyhlasoval, že Slovensko má isť cestou Nemecka či ostatných západných štátov ako si brať príklad s Ruska, ktorého nazval aj mafiánskym či oligarchistický- riadeným štátom. Týmto Kiska poukázal svoje pro-západné cítenie, ktoré môže na ostro prejaviť stretnutím sa s Francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Macronovi sa možno nakoniec posnaží zlomiť dvojicu politikov aby Slovensko bolo viac solidárnejšie a západu otvorené.

Netreba zabúdať aj na Ficové „Jadro“ Európskej únie, ktoré po odchode Fica s Premiérskeho kresla rýchlo utíchlo

Macron sa pravdepodobne po ostrých slovách prišiel zaliečať štátom V4 a štátom, ktoré chceju chrániť hranice. To či cesta Macrona splní všetky jeho požadované kritéria sa dočkáme 26. októbra, kedy Francúzskeho prezidenta Macrona bude očakávať Andrej Kiska a Peter Pellegríni.

zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/1826027-francuzsky-prezident-macron-pride-na-slovensko

Súvisiace články

Aký majetok vlastní Richard Sulík ?

Andrej

Jakeš-kapitalizmus a nenažratosť sa raz skončí…video vo vnútri

Andrej

Mistrík pozýva na piatkový protest za Slušné Slovensko

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..