pondelok, 24 januára, 2022

Mal Jozef Stalin deti? Deti Jozefa Stalina boli.. (Josif Džugašvili)

Posledné články

Jozef Stalin deti? Deti Jozefa Stalina neboli vždy na prvom mieste.

Mal Jozef Stalin deti?
Mal Jozef Stalin deti? – Jozef Stalin deti

Jozef Stalin deti

Bude navždy patriť do histórie celého sveta ako muž rôznych tvári. Diktátor, revolucionár, vrah, schizofrenik, štátny činiteľ či ľudový komisár

Stalin bol významnou osobnosťou 20 storočia a či sa to niekomu páči alebo nie práve on po víťazstve v 2. svetovej vojne upevňoval autoritu ZSSR. Už to nebola len veľká a chudobná zem, ako ju považovali mnohý. Vďaka Stalinovi s do budúcnosti vybudoval sovietsky blok. Za jeho vlády sa ZSSR stala superveľmocou vďaka zbraniam najvyššieho kalibru. Išlo o nukleárne zbrane a raketovú techniku.

Líder a jeho deti

Jozef Stalin počas svojho života prekonal mnoho protivníkov a súperov. Popritom bol ešte otcom 3 detí, ktoré mu však robili niekedy viac problémov ako šťastia.

Prvorodený Jakov

Prvý Stalinov syn sa narodil v roku 1907.  Narodil sa prvej žene Svetlane. Jakov sa rozhodol byť vojakom a slúžiť vlasti. Bol delostreleckým dôstojníkom. Darilo sa mu do roku 1941. Práve v tomto roku bol Jakov v boji o Smolensko zajatý nacistickou armádou.

Jozef Stalin v adrenalíne rozhodnutí a myšlienok syna odmietol vymeniť. Práve Adolf Hitler ponúkal takúto možnosť Stalinovi za výmenu maršala Paulusa, ktorý bol v rukách sovietov. Stalin však rázne odmietol. V tomto prípade si bol Hitler istý, že syn Jakov v jeho rukách je tromfom číslo jeden.

Po odmietnutí bol prvorodený Stalinov syn už len obyčajným vojakom. V roku 1943 bezvládne telo Jakova našli na elektrickom plote v tábore Saschsenhausen. Nikto doteraz nevie či išlo o samovraždu alebo mu k tomuto šialenému činu dopomohli.

Jakov v rukách nacistov
Jakov v rukách nacistov

 

Vasilij a jeho kladný vzťah k alkoholu

Druhý synom Stalina bol Vasilij. Ten sa narodil v roku 1921. Syn Vasilij sa dal tak isto na armádnu dráhu. Začínal ako stíhací pilot. Po kariére stíhacieho pilota sa Vasilij venoval výcviku letcov. Jozef Stalin v praktickosti držal svojho druhého syna pri živote.

Práve po Stalinovej smrti syn Vasilij bol zatknutý a odsúdený na 8 rokov nútených prác. Nakoniec bol vyhnaný do Kazane. Pilot Vasilij ma veľké problémy s alkoholom. Sám trpel aj epilepsiou. V roku 1962 zomrel druhý Stalinov syn na nervové vyčerpanie. Mal iba 41 rokov.

deti jozefa stalina
Vasili, Svetlana, Stalin – Jozef Stalin deti – deti Jozefa Stalina

Milovaná dcéra Svetlana

Najmladšia bola dcéra Svetlana. Narodila sa v roku 1926. Práve najmladšiu dcéru miloval Stalin najviac. Stalin chcel pravdepodobne pre dcéru to najlepšie. Jej rozhodnutia Stalin jednoducho Stalin zrušil. Samotná Svetlana sa v študentských časoch rozhodla študovať literatúru. To však Stalin rázne odmietol a prinútil ju študovať históriu. Jozef Stalin bol diktátorom aj v rodine.

To sa časom prejavilo aj na jeho správaní voči partnerom dcéry Svetlany. Jedna z najväčší lások dcéry Svetlany bol židovský filmár Alexej Kapler. Problémom pre Stalina bol predovšetkým razantný vekový rozdiel. Až 24 rokov. Stalinovi sa taktiež nepáčilo, že bol Kepler žid. Dcére Svetlane dlhodobo vyčítal prečo si nemohla nájsť za priateľa Rusa.

 

Stalinovi sa Kepler nepáčil a tak ho nechal zatknúť. Filmový režisér strávil 10 rokov v Gulagu. Svetlana však na filmára dlho nečakala. Zamilovala sa do študenta práv Grigorija Morozova. Bol taktiež židom. Nakoniec sa však Svetlana vydala za Morozova a v 19 rokoch sa stala matkou. Narodil sa jej syn, ktorému dala meno po dedovi Jozefovi.

Stalinová dcéra Svetlana - Jozef Stalin deti
Stalinová dcéra Svetlana a Jozef Stalin deti

 

Nešťastné manželstvo – deti jozefa stalina

Manželstvo Stalinovej dcére nevydrží. Išlo predovšetkým o finančné problémy mladej rodiny. Morozov prichádza o prácu a jeho otec je uveznený. Stalin sa už nemohol prizerať ako sa jeho dcéra trápi. A tak si dal za úlohu nájsť dcére muža, ktorý sa o ňu bude vedieť postarať a taktiež ho bude ešte stále mladučká Svetlana milovať.

 

V roku 1949 dôjde k druhému manželstvu. Ždanov, ktorý bol vtedajším členom politbyra mal syna Julia. Prave syn Ždanova bol druhým mužom Stalinovej dcéry Svetlany. Po mladom Jozefovi prišla dcéra Káťa. Manželstvo však opäť nevydržalo. V roku 1952 sa nešťastná Svetlana rozvádza opäť. Jej najväčšou láskou ostáva deti z dvoch nevydarených manželstiev.

Trápi ju aj jej otec Jozef, ktorý začína byť čoraz viac chorý. V roku 1953 zomiera vodca Stalin. Svetlana po smrti dvoch bratov a otca je jediným členom rodiny. Ostali jej dcéra Káťa a syn Jozef. Po Stalinovej smrti sa dcéra Svetlana premenovala. Vzala si meno jej matky za slobodna a volala sa Allilujeva. Stalinov rod skončil.

Moc, peniaze a sláva Stalina znamenali pre jeho deti paradoxne biedu.

Zdroj:
zoommagazin.,prima,cz/stalinova-dcera-2/stalin-mel-smulu-na-deti-dcera-utekla-do-usa-jeden-syn-padl-do-rukou-nemcum-dalsi,
sk.wikipedia,org/wiki/Josif_Vissarionovi%C4%8D_Stalin

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články