utorok, 18 januára, 2022

Máme sa začať OBÁVAŤ? „Oni môžu vyhladovať celý národ. A jedného dňa Slovensko!“

Posledné články

Máme sa začať OBÁVAŤ? „Oni môžu vyhladovať celý národ. A jedného dňa Slovensko!“

Opozičný poslanec Blaha informoval, že Veľká Británia odmietla Venezuele vydať jednu miliardu dolárov. Blaha takéto správanie považuje za obyčajnú lúpež a upozorňuje, že by v tejto veci mal zakročiť aj súčasný minister Korčok. Blaha sa obáva, že ak „nebudeme poslúchať“ takýto podobný scenár môže čakať aj Slovenskú republiku

Celé vyjadrenie Ľuboša Blahu

Prituhuje. Veľká Británia odmietla Venezuele vydať jednu miliardu dolárov v zlate, ktoré má uložené v londýnskej banke. Jedna obyčajná lúpež. No s nedozernými dôsledkami pre svet.

Anselm Ebulue/The Guardian
Anselm Ebulue/The Guardian

1. Charta OSN sa týmto pádom mení na zdrap papiera – malé národy sú od tejto chvíle oficiálne iba kolóniami bohatých západných mocností.

2. Už rozumiete, prečo sme chceli slovenské zlato dostať z Londýna späť na Slovensko? Už rozumiete, prečo na tom trval Robert Fico?

3. Aké existujú vo svete garancie národnej suverenity, keď vám západné banky môžu odmietnuť vydať vaše národné úspory?

4. Oni môžu vyhladovať celý národ – dnes Venezuela, zajtra iný štát. A jedného dňa Slovensko – ak nebudeme poslúchať. Vitajte v slobode a demokracii.

5. Británia je zjavne presvedčená, že Venezuela je jej kolóniou a že Londýn má právo určovať, kto je a kto nie je oprávnený Venezuelu zastupovať. Čo je to, ak nie arogancia, šovinizmus a imperializmus?

6. Ako hovorieval Hugo Chávez – štát, ktorý má na čele nevolenú kráľovnú, ide poučovať iných, kto im má vládnuť. To je na smiech.

7. Štát, ktorý po stáročia masakroval, zotročoval a vykorisťoval väčšinu planéty… Znivočená Afrika, znivočená Ázia… Kvôli britskému imperializmu umierali milióny.

8. A títo dnes idú poučovať Venezuelu? A odopierať im ich národné bohatstvo? Ale tyranom v Saudskej Arábii budú veselo predávať zbrane, aby vraždili deti v Jemene. Do očí bijúca nespravodlivosť.

9. Zlato patrí Venezuele, bodka. A Británia ho ukradla. Toto je dva milimetre od vyhlásenia vojny. V povojnovej ére ide o jedno z najotrasnejších porušení medzinárodného práva a Korčok je ticho.

10. Korčokovi a Matovičovi je zjavne jedno, že týmto sa aj sama existencia Slovenskej republiky stáva neistou – veď nikdy nevieme, ako rozhodnú v Londýne či Washingtone.

Gettyimages/ilustračné foto
Gettyimages/ilustračné foto

11. Toto nie je o Venezuele, toto je o všetkých menších štátoch. Bez medzinárodného práva neprežijeme.

12. Bez rešpektu k národnej nezávislosti je ohrozené všetko, čo sa vybojovalo v druhej svetovej vojne a krátko po nej v bojoch za národné oslobodenie bývalých kolónií.

13. Okamžite by sme mali z Londýna zobrať naše zlato, kým nám ho neukradnú ako Venezuele. Okamžite.

14. A okamžite by sme mali protestovať proti porušeniu princípu národnej suverenity. Keď si ticho, keď iným berú slobodu, aj iní budú ticho, keď budú brať slobodu tebe.

Zdroj: foto: archív MZVaEZ SR
Zdroj: foto: archív MZVaEZ SR

15. Je jedno, či sme ľavičiari či pravičiari, tu ide o štátnosť, preboha! Pán minister Korčok, spamätajte sa, ukážte, že máte v sebe aspoň štipku vlastenectva a konajte!

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články