utorok, 7 decembra, 2021

Maniere Zuzany Čaputovej. Prezidentka začína občanom ukazovať svoju pravú tvár tvar!

Posledné články

Maniere Zuzany Čaputovej. Prezidentka začína občanom ukazovať svoju pravú tvár tvar!

Prekvapenie pre Slovensko

Ak by ste pred rokom hovorili, že prezidentom Slovenskej republiky bude žena nikto by vám to neveril. Liberálny trend však pokročil aj na Slovensku. Nad národnými silami vyhral um Liberálov, ktorí sa vedeli spojiť v poslednej chvíli. Málovravný a suchý Mistrik to skončil a dal štafetu uverihodnejsej Čaputovej, ktorej príbeh bol ako z Hollywoodu. Množstvo neprajníkov, ale naopak ešte väčšie množstvo fanúšikov rozhodlo. Čaputova vyhrala v prvom, ale aj druhom kole. Progresivci slávili prvý úspech. Čaputova sa stala historicky prvej prezidentskej Slovenskej republiky.

Zuzana Čaputová sľúbila, že bude prezidentkou všetkých Slovákov. Postupom času sa však ukazuje práva tvar Zuzany Čaputovej, ktorá pravdepodobne za obdobie 5 rokov bude fungovať na úrovni 50 na 50. 50 percent liberálnych obdivovateľov, ktorí sú viac mainstremovo orientovaní diváci a 50 percent kritických ľudí, ktorí Čaputovu nevolili.
Zuzana Čaputová si už od začiatku začala diktovať smerovanie akým sa prezidentský palác bude uberať. Čaputova po zvolený išla do Českej republiky. Tam sa stretla s opozičným poslancom za TOP 09 Karlom Schwarzenbergom.

Práve Schwarzenberg bol jednou z tvári politickej kampane u Čaputovej. Pridal sa tak isto aj teológ Halik, ktorý by najradšej prijal migrantov, aj za cenu toho, že budú vraždiť a znásilňovať. Zuzana Čaputová si pravdepodobne nevšimla, že aj takáto návšteva predstavuje určite faux pas. Miesto toho, aby sa Čaputova možno aj neoficiálnym spôsobom išla pozdraviť s prezidentom Česka. Nakoniec sa išla poďakovať pražskej kaviarni, s ktorou je pravdepodobne bližšie spätá, ako napríklad s Tomiom Okamurom.

Maniere Zuzany Čaputovej. Prezidentka začína občanom ukazovať svoju pravú tvár tvar!

Práve prvé neoficiálne stretnutie s kniežaťom Schwarzenbergom poukázalo na zásadnú vec. Ide o politické smerovanie Čaputovej, ktorá sa síce všemožným spôsobom snaží byt prezidentkou všetkých, ale momentálne je prezidentkou len progresívnejšieho Slovenska. České knieža bol vedúcej kancelárie Václava Havla. Práve prvé neoficiálne stretnutie s kniežaťom Schwarzenbergom poukázalo na zásadnú vec. Ide o politické smerovanie Čaputovej, ktorá sa síce všemožným spôsobom snaží byt prezidentkou všetkých, ale momentálne je prezidentkou len progresívnejšieho Slovenska. Čaputova tak isto rada používa slovník tato či tejto krajine.

Akoby v slovníku prezidentky Slovenskej republiky nebolo slovo Slovensko či Slovenska republika. Čaputova je zasadne proeuropskou politickou, ktorá patrične viac presadzuje významnejšiu eurointegraciu ako národné hodnoty. Potvrdila to pri stretnutí s prezidentom Emmanuelom Macronom, s ktorým si patrične rozumela. Ten ju dokonca prirovnal k akémusi symbolu zjednotenej Európy. Otázne je či by takto nazval Harabina, Kotlebu, či Sefcovica ak by jeden z nich prezidentské voľby vyhral. Netreba zabudnúť na výstrelok Čaputovej, ktorá si vymenila oficiálnu ochranku úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Podľa Čaputovej tam boli ochrankári, ktorí mali blízko k bývalému ministrovi vnútra Kalinakovi. Bývalý minister vnútra to považuje za veľmi smiešne.

„Považujem to za veľmi smiešne a trápne zároveň, pretože na ministerstve vnútra slúžilo 50-tisíc ľudí a teraz môžu takto označiť každého, lebo som bol desať rokov šéf ministerstva„

Pani Čaputová hovorila, že chce spájať a prvé, čo robí, je, že ľudí rozdeľuje podľa toho, kde pracovali. Ani neviem, kto u nej slúži, tých chlapcov nepoznám. Sú to profesionálni ľudia, ktorí neslúžia podľa toho, ktorá politická strana tam je„ reagoval Robert Kaliňák.

Netreba zabudnúť ani na ďalšie Caputovej smerovanie k liberálnym hodnotám, a to festival POHODA. Na POHODE sa však stretlo viacerých liberálnych politikov. Nechýbal Kiska, Vallo a súčasná Prezidentka si vyslúžila obrovský aplauz od jej fanúšikov.

Maniere Zuzany Čaputovej. Prezidentka začína občanom ukazovať svoju pravú tvár tvar!

Na druhej strane ak ju porovnáme s Andrejom Kiskom je Čaputova viac vyrovnaná a komunikatívnejšia. Či sa nakoniec Caputova priblíži k ľuďom ostáva stálou veľkou neznámou. Čas ukáže.

Zdroj: https://www.extraplus.sk/clanok/zuzanine-maniere

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články