pondelok, 6 decembra, 2021

Marček bez servítky o USA! Toto je náš obdivovateľ a vzor?

Posledné články

Marček bez servítky o USA! Toto je náš obdivovateľ a vzor?
Poslanec Peter Marček je už legendou medzi poslancami NRSR, ktorí sa neboja povedať svoj vlastný názor. Marčeka tak s určitosťou po týchto slovách mainstreamove média nebudú mať radi. Marček už v minulosti spravil “mediálnu blamáž, keď odcestoval na Krym a spravil menší dokument.

Vtedy sa poslankyňa Cséfalvayová a médiá mali priam „roztrhať“, ako si to Marček dovoľuje. Poslanec je však vo svojich aktivitách neoblomný a komentuje aj súčasné politické dianie, ktoré sa točí okolo liberálneho trendu, prezidentky Čaputovej, orientácie Slovenskej republiky či rôzne kauzy. Na sociálnej sieti Facebook otvorene napísal, čo si myslí o USA.
Toto je náš obdivovaný priateľ a vzor? V USA 80% percent Američanov denne používa antidepresívne lieky. – Viac ako polovica všetkých lôžok v nemocniciach pripadá na duševne chorých. 40 miliónov Američanov trpí nedostatkom potravín, ale ročne 300 000 ludí umiera od nadváhy. Traja najbohatší ľudia v Amerike Bil Gates, Waren Baffet a Paul Allen sú bohatší, ako všetko obyvateľstvo 60 najbiednejších krajín sveta. (Pritom skutočná elita sveta, bankárske rodiny sa zásadne v žiadnych rebríčkoch najbohatších neuvádzajú).
Šesť perčent obyvateľstva Ameriky ovláda polovicu bohatstva sveta.  Obyvateľstvo tejto krajiny utráca viac ako 10 miliárd dolárov za rok na potravu pre domáce zvieratá. To by 2x stačilo na to, aby sa na celom svete stratila negramotnost. Amerika utráca na kozmetiku ročne 8 miliárd dolárov, čo je o 2 miliardy dolárov viac ako sa dáva na celom svete na základné vzdelanie. Amerika má prvé miesto vo svete:
 • v počte milionárov a miliardárov,
 • v počte ludí, ktorí sú zabití strelnými zbranami,
 • vo výške výdavkov na elektrickú energiu na osobu,
 • znečistovania ovzdušia,
 • výdavkov na ropu,
 • výdavkov na plyn,
 • príjmu kalórii na osobu,
 • počtu znásilnení,
 • počte nepodpísaných dohovorov týkajúcich sa práv človeka,
 • počte detí do 15 rokov zabitých strelnými zbranami,
 • počte samovrážd detí do 15 rokov,
 • 45 percent všetkých vrážd strelnými zbranami pripadá vo svete na USA,
 • vo všetkých školách USA majú detektory kovovo, pretože nosenie zbraní do škôl sa stalo samozrejmosťou,
 • negramotnosť v Amerike dosiahla 20 percent obyvateľstva a rýchlo rastie,
 • američania sa nachádzajú na predposlednom mieste na svete čo sa týka úrovne všeobecného vzdelania, a osobitne, na poslednom mieste čo sa týka vzdelania vo fyzike.

 

Marček bez servítky o USA!

Len 25 percent študentov strednej školy v USA získava plné všeobecné vzdelanie. Ostatné sa nikdy neucili algebru či trigonometriu, geografiu alebo cudzí jazyk, fyziku a chémiu, hoci na druhej strane sa im dostalo pre život „nevyhnutnej“ vzdelanosti v hygiene, kozmetike, rodinného rozpočtu a pod. Väčšina absolventov 10-12 tried (75 percent) sa venovala len trom predmetom: materinský jazyk, spoločenské disciplíny a telocvik. Len niektorí Američania ovládajú cudzí jazyk.

Za posledných desať rokov americké masmédia skrátili o 70- 80 percent informácie zo zahranicia. Ich argument je „nie sú zaujímavé, lebo sa netýkajú Američanov“. 74 percent Američanov si myslí, že svetová vojna, ktorá by sa nedotkla Ameriky, by bola najlepším riešením preľudnenia sveta. 84 percent sa drží hesla:

„Po nás potopa“.
Marček bez servítky o USA!
Nemajú záujem na záchrane trópov, ochrany ovzdušia, či prírody pre svojich potomkov. Je to problém detí, myslia si rodičia a nech sa s tým trápia. USA sú lídrom medzi všetkými krajinami západu v infekcii AIDS, rovnako ako v znásilnovaní, tehotenstva neplnoletých ci pedofílie.

700 tisíc žien je každý rok znásilnených, v USA sa znásilnuje každých 45 sekúnd. V USA sú stovky tisíc neplnoletých prostitútok. Priemerný vek dievcat, ktoré sa vydávajú na túto cestu je 13 rokov. Niektoré nemajú ani 9 rokov. 14 miliónov obyvateľov USA sú alkoholici. USA je jediná krajina z rozvinutých kapitalistických krajín, ktorá nemá program základnej zdravotníckej starostlivosti financovanej štátom. (začalo sa aspoň zavádzať povinné, zdravotné poistenie, ale stále sa nevie čí prejde).

V USA sa sledujú všetky telefonické rozhovory a e-maily, tisíce a tisíce kamier v budovách a na uliciach 24 hodín denne sníma vlastných občanov, pohyb ľudí mimo kamier sa dá kedykolvek zistiť cez GPS, mobilné telefóny a cez platobné karty (i s nákupnými zvykmi). USA sa približujú k okamihu keď na každého človeka bude zavedený elektronický spis. V USA žije 5 percent obyvateľstva planéty, ale 74 percent všetkých sériových vrahov sú obyvatelia Spojených štátov amerických.

Tak ako milé dámy, vážení páni, páči sa vám vzor USA, ktorý nám denno denne predkladajú naše média a mnohí, hádajte kým platení politici? Napíšte svoj komentár a zdieľajte prosím, aby sa mohlo čím sledovateľov FB vyjadriť svoj názor.


Marček bez servítky o USA
zdroj: facebook.com/peter.marcek.5

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články