piatok, 21 januára, 2022

Mariána Kočnera chcú za každú cenu usvedčiť z vraždy Jána Kuciaka. Toto má byť ten dôvod

Posledné články

Mariána Kočnera chcú za každú cenu usvedčiť z vraždy Jána Kuciaka. Toto má byť ten dôvod. Naše objektívne média už nafabulovali stovky článkov, ktoré sa nezakladajú na žiadnych faktoch či dôkazoch. Vymyslené informácie, ktoré im Slovensko uverilo v týchto dňoch nedávajú žiaden zmysel. Kde sa teda stratila „objektívna žurnalistika“, hľadanie dôkazov a overovanie si faktov?

Ešte, keď bol Marián Kočner na slobode časť novinárom hovoril, že sa nevedia pýtať. Dnes vidíme viacero faktov o tom, že naši novinári zrejme nevedia ani čítať či logicky myslieť. Stratili novinári „etický kódex“ či skôr charakter a slušné vychovanie?

Média nám dlhé mesiace podsúvajú informáciu o tom, že práve Ján Kuciak mal ohrozovať podnikanie Mariána Kočnera. Podsúvali nám taktiež informácie o kauzách Technopol 1 a Technopol 2.
Z médií sme sa dozvedeli o možnej a údajnej finančnej strate Mariána Kočnera, ktorú mu vraj mohli uškodiť zrušenie amnestií v kauze Technopol 1. a milosti v kauze Technopol 2. Táto strata mala byť až 45 miliónov eur podľa Mareka Vagoviča.
No v kauze Technopol 2 by mal Marián Kočner prísť o ďalšie milióny.

 

Trocha odbornosti by nezaškodilo – Kauza Technopol

V roku 1992 od marca až do mája vyplatila firma Technopol holandskej spoločnosti Introcommerce výšku sumy 2,3 milióna dolárov za dodávku textilu, ktorá nebola nikdy doručena firme Technopol. Tento podvod vyšetroval v tom čase Úrad organizovanej kriminality na území Slovenskej republiky.

Výsledok vyšetrovania nedoviedol nikam. Práca úradu spočívala v zapisovaní a zbieraní dôkazov do spisu. Po uplynutí lehoty bol spis skartovaný (toto vám média nenapíšu). Preto sa firma Technopol rozhodla podať trestné oznámenie aj na Holandský súd.

V roku 1992 zatkli bezpečnostné zložky Petra Krylova, ten mal podľa zadržaného Holanďana (Rudolfa van der Werff ) uviesť, že spáchal podvod na obchode s textilom. Po tomto dôkaze sa zistilo, že poškodenou firmou je práve Technopol a mníchovský súd začal konať voči holandskej spoločnosti.

V roku 1944 Peter Krylov k svojej výpovedí dodal to, že sa na podvode mal podieľať aj Michal Kováč mladší. Preto Interpol vydal zatykač na Michala Kováča mladšieho a taktiež aj na Mariána Kočnera a Martina Syč-Milého v súvislosti s kauzou Technopol.

V krátkosti,, prezident Michal Kováč uviedli svojmu synovi a Mariánovi Kočnerovi milosť a to kvôli tomu, aby mohli vycestovať do Nemecka a byť súdený. Neskôr mníchovský udelil milosť Mariánovi Kočnerovi a Michalovi Kováčovi mladšiemu.

 

Čo ale hovoria naše média?

Média nám podsúvajú informácie o tom, že práca Jána Kuciaka a jeho činnosť v kauzách Technopol 1 a Technopol 2 mohla ohroziť podnikanie Mariána Kočnera a dokonca aj jeho slobodu.

V kauze Technopol 1 bola Kočnerovi a Kováčovi mladšiemu udelená amnestia prezidentom Michalom Kováčom.
V Kauze Technopol 2 bola Kočnerovi a Kováčovi mladšiemu udelená milosť prezidentom Michalom Kováčom.
No aký je v tom rozdiel?

Už dnes vieme, že amnestia podľa platného zákona a aj zákonov EU je nezrušiteľná. Avšak aj tá ma svoje určité špecifiká.
Čo sa týka milosti, tak tá bola udelená na to, aby Kočner a Kováč ml. Mohli vycestovať do Nemecka k nezávislému súdu a ten och omilostil.
Podľa zákona a ústavy nie je možné súdiť niekoho za jeden prečin dvakrát v zmysle „ne bis in idem“.

 

Mariána Kočnera chcú za každú cenu usvedčiť z vraždy Jána Kuciaka

Skadiaľ získal Marek Vagovič údaj 45 miliónov eur? Zrejme ide o zjavné poškodzovanie či diskreditáciu Mariána Kočnera v kauze Technopol. No diskreditáciu Mariána Kočnera cez kauzu Technopol zaisťovali „Apači“.

Po označením Apači rozumieme skupinu, do ktorej patril Peter Zajac, Štefan Hríb, Riaditeľ rádia Slobodná Európa – Macháč, Krajniak, Mojžiš a brat Fedora Gála, Egon Gál. Práve tieto osoby sa stretávali v bare Next Apache, ktorý bol sledovanými príslušníkmi SIS. Preto označenie Apači.

Práve tieto osoby začali „cirkus“ okolo Technopolu pričom dobre vedeli, že to nemá oporu v zákone. 
V skutočnosti ani kauza Technopol 2 nemohla Mariána Kočnera nijako ohroziť. Nakoľko podľa zistených informácií nemal žiadne majetkové prepojenie či vlastnicky pomer v spoločnosti. 

 

No mediálna hra neskončila a naše média sa snažili prepojiť Mariána Kočnera a vraždu Jána Kuciaka. Média nám podsúvali telefonát Mariána Kočnera a Jána Kuciaka. Vydyhovali prácu Jána Kuciaka na piedestál, pričom pred rokom o ňom nikto ani nevedel, že existuje. A najme média zdôrazňovali a vyvyšovali prácu Jána Kuciaka. Bolo zvesené obvinenie na Mariána Kočenra pričom už od začiatku bolo jasné, že bude zrušené. Bolo to len kvôli mediálnej hre persstitútov? Len kvôli tomu, že si Marián Kočner dovolil pomôcť Pávkovej k získaniu majetku?

Opäť sa pokúsili podsúvať kauzu Technopol 2 a tým šikanovať Mariána Kočnera. V akcii „Hmla“ sa zistilo, že na sudkyňu bol vyvíjaný nátlak a pokus o podplácanie, ale nie zo strany Mariána Kočnera. Bolo práve z protistrany pričom sudkyne mali vydávať rozsudky proti Kočnerovi.

No a čo Ján Kuciak?
Zrejme len opäť tanec na hrobe..

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články