štvrtok, 27 januára, 2022

Martin Daňo odhalil chybu v plánoch Igora Matoviča! Je toto naozaj dobrý nápad?

Posledné články

Martin Daňo odhalil chybu v plánoch Igora Matoviča! Je toto naozaj dobrý nápad?

Investigatívny novinár Martin Daňo sa vyjadril k aktuálnemu plánu nového pravicového lídra Igora Matoviča, ktorý chce spraviť fond pre investigatívnu žurnalistiku a vyčleniť neuveriteľných 10 miliónov eur. Z vyčlenených financií ma čerpať 100 vybraných novinárov, ktorí majú kontrolovať kroky novej koalície.

Martin Daňo našiel chybu v plánoch Igora Matoviča! Je toto naozaj dobrý nápad?

V tomto prípade sa Daňo na sociálnej sieti pýta či novinárov ide skutočne podporiť alebo skôr korumpovať. Je otázne koho si skutočne Matovič vyberie a či by líder OĽaNO vedel podporiť aj alternatívne média.

Podľa Martina Daňa však tento fond môže žurnalistiku deformovať ako podporovať žurnalistiku.

Status investigatívneho novinára Martina Daňa

Matovič ešte ani nie je vo vláde – a už ide spraviť fond, kde pre nezavislu investigatívnu žurnalistiku chce vyčleniť 10mil EUR z ktorých bude môcť čerpať cca 100 vybraných novinárov…. ide ich podporiť či skôr korumpovat? A o koľko môže požiadať napríklad GINN? Lebo si myslím, že toto skôr skôr bude deformovať ako reálne podporovať žurnalistiku… čo vy na to?

Slová Igora Matoviča

„Ako ustriehneme to, aby sme náhodou neuleteli a nerobili podobné chyby ako predošlé vlády. Preto aj ja za ním (Kiskom, pozn. TASR) prídem s návrhom na fond na podporu investigatívnej žurnalistiky, ktorý by bol pomenovaný po Jánovi Kuciakovi, kde by jednotlivé redakcie mohli z toho fondu čerpať,“ povedal Matovič novinárom.

Zdroj: https://www.facebook.com/martin.dano

https://www.infovojna.sk/article/na-politikov-by-mali-dohliadat-investigativni-novinari-matovic-chce-pre-nich-zriadit-fond-pomenovany-po-kuciakovi

Zdroj foto: https://www.youtube.com/watch?v=9kCznybm1-w&feature=emb_title, Martin Dano

Zdroj foto: https://www.infovojna.sk/article/na-politikov-by-mali-dohliadat-investigativni-novinari-matovic-chce-pre-nich-zriadit-fond-pomenovany-po-kuciakovi

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články