pondelok, 6 decembra, 2021

Matovič chystá to, čo kedysi vymyslel Kočner! Šokujúce pozadie Matovičovho plánu!

Posledné články

Matovič chystá to, čo kedysi vymyslel Kočner! Šokujúce pozadie Matovičovho plánu!

Igor Matovič prichádza zo zaujimavou myšlienkou, ktorá sa však náramne podobá veci, ktorú spoločne s bývalou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti zaoberal v komunikácii Marián Kočner.

SITA/Martin Medňanský

Matovič má v pláne predchádzať predražený zmluvám medzi štátnymi inštitúciami a právnickými kanceláriami. Matovič tak reagoval na prípad zmluvy, kde sa podľa premierových slov za jednu hodinu právnych služieb účtovať 582 eur. Tieto informácie sa nakoniec však nepotvrdili. Matovič zmluvu označil za zlodejskú.

Matovič by tak najradšej vytvoril úrad v ktorom by pracovali právnici priamo pre štát.

„Dopredu som presvedčený, že cestou bude úrad právnych služieb, kde bude priamo štát zamestnávať najlepších právnikov a advokátov, ktorí budú s čistým svedomím a za veľmi dobré peniaze, konkurenčné s trhom, zastupovať priamo štát,“vyhlásil premiér.

„Ako štát pôjdeme do vojny s nečestnými právnickými, advokátskymi kanceláriami,“ dodal s tým, že problém je nielen vo vysokých sumách za hodinu, ale aj vo vykazovaní odpracovaných hodín, čo si štát podľa neho nevie overiť.

Inšpiráciou mu bola Česká republika

Paradoxom je však fakt, že o tomto sa ešte v roku 2017 bavil Marián Kočner a Monika Jankovská.

„Musíme to premyslieť celé. Aby nás zas neo*ebali. Splnomocnenkyňa vlády pre zriadenie úradu,“ napísala druhého decembra 2017 v poobedňajších hodinách Jankovská Kočnerovi.

„Nooo, nich šlecht,“zareagoval podnikateľ. Dva dni nato už štátna tajomníčka písala radostnú správu.

„Urobí ma splnomocnenkyňou vlády na zastupovanie v súdnych sporoch štátu a mám pripraviť celý úrad. A potom tomu budem veliť,“ zneli Jankovskej slová, na ktoré Kočner zaregoval ikonkami bozku a vyznaním „Milujem ťa“.

Zdroj: TASR/Michal Svítok

Paradoxom je tak fakt, že za vznikom takéhoto úradu vznikol práve v hlavách Jankovskej a Kočnera.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články