streda, 1 decembra, 2021

Matovič poukazuje na boľševizmus v prezidentskom paláci?

Posledné články

Matovič poukazuje na boľševizmus v prezidentskom paláci?

Matovič poukazuje na boľševizmus v prezidentskom paláci
Matovič poukazuje na boľševizmus v prezidentskom paláci

 

Predsedovi strany OĽANO (Obyčajný ľudia a nezávislé osobnosti) Igorovi Matovičovi vadí zoznam ľudí, ktorí boli ocenenný rádom Ľudovíta Štúra I. triedy. prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom pri príležitosti 26. výročia vzniku Slovenskej republiky.
Igora Matoviča pobúruje najme to že sa na zozname neobjavili jeho dvaja hrdinovia pričom jeden je člen jeho strany a bvalí člen ŠtB (Štátna bezpečnosť – policajná tajná služba ministerstva vnútra ČSSR).

Poslanec Matovič na sociálnej sieti facebook zverejnil túto správu.

matovic bolsevizmus
Matovič boľševizmus

 

Matovič poukazuje na boľševizmus v prezidentskom paláci

Ako si môžete prečítať Matovičovi tam chýbajú „dvaja ľudia“ a to Ján Budaj a Milan Kňažko. Len podotýkame že práve Ján Budaj bol členom ŠtB pod krycím menom „domovník“. Takto si ľudia prezliekajú svoje politické kabáty a vraj majú byť za to ocenenný?

Matovič tvrdí že bez Jána Budaja by sme v roku 1989 ťažko hýbali dejinami. Nuž zrejme si Igor Matovič neuvedomuje že práve taký ľudia ako Ján Budaj odiaľovali rok 1989 a našu demokraciu. Taký to človek ŠtB-ák si nezasulíži ocenenie.

jan budaj stb
Ján Budaj ŠtB

 

Igor Matovič ďalej kritizuje prezidenta za to že sa nenašli dve miesta a vraj sa vždy nájde nejaký pohrobok boľševika, ktorý údajne cenzúruje zoznam ocenenných.

Druhý ktorý by mal dostať ocenenie je podľa Igora Matoviča Milan Kňažko. To je to opäť v rozpore z morálkou. Nakoľko Milan Kňažko a jemu podobný majú na rukách krv Srbských obetí.
Keďže Milan Kňažko ako poslanec vo vláde Mikuláša Dzurindu hlasoval za prelet vojsk NATO nad územím Slovenska ako pomoc jednotkám NATO. Išlo o vojenskú operáciu „Milosrdný aniel“ Na túto udaloť si občania Srbska spomínajú každý rok, keďže pri tomto bombardovaní vznikli obrovské finančné škody, ale najme bolo zranených 5173 vojakov a viac ako 6000 cvivilistov. Avšak o život prišlo 1031 vojakov a vyše 2500 civilistov z ktorých bolo údajne 89 detí.

Čo je ale najviac zarážaujúce na tejto udalosti je to, že sa Mikuláš Dzurindastal poradcom podprecedníčky Srbskej vlády pre euópsku integráciu.

 

Tak ako má dostať štátne ocenenie radu Ľudovíta Štúra I. triedy za prínos pre demokraciu človek, ktorý sa dospustil takéhoto zločinu. Tak je to v prvej rade hanba a neznalosť dejín pána Matoviča. Doporučujeme mu preštudovať dejiny a potom sa vyjadrovať k danej otázke.

Ak budeme dávať štátne ocenenie doslova každému bez rozmyslenia, tak potom akú úroveň bude mať toto ocenenie? Čo by povedal Ľudovít Śtúr k oceneniu takýchto ľudí?
Nuž na zozname sa vyskytli aj pochybné mená, ktoré tam nemali čo robiť. Selektívne vybrané osobnosti, ktoré patria do poľa liberálneho zmýšľania.

A trapasy, ktoré by sa pri takomto vážnom štátnom oceňovaní nemali diať boli len odrazom nepripravenosti. Ocenenia dostali aj „naši ľudia“, ktorí nemali z budovaním demokracie nič spoločné.
Dobrým príkladom je Fedro Gál.

fedor gal
Fedor Gál

Fedor Gál dostal štátne ocenenie za prínos pre demokraciu. Pričom povedal tieto slová:

„Maďari na Slovensku sú lepší ako slovenská väčšina, pretože to majú ťažšie uplatniť sa v inakšej väčšine“

Taktiež Fedor Gál povedal:

fedor gal zid
Fedor Gál žid

Takýto človek, ktorý vníma národniarov ako fašitov predsa nemôže dostať ocenenie Ľudovíta Štúra. Pričom  sa to trocha bije s tým že práve Ľudovít Štúr bol hrdý národniar. Tak ako môže takýto človek dostať presne takéto ocenenie.

Človek, ktorý nadáva na Slovensko dostane ocenenie? Tak potom môže ktokoľvek dostať takéto ocenenie.

 

Čítaj tiež:  Aká je pravá tvár Fedora Gála?

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Autorovy článku doporučujem zopakovať si gramatiku. Ako môže niekto urobiť na takom malom priestore toľko garamatických chýb ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články